Akcja Europolu. Aresztowano 288 osób. Są podejrzane o transakcje narkotykowe w darknecie

W wyniku akcji Europolu przeprowadzonej w darknecie pod kryptonimem "SpecTor", aresztowanych zostało 288 osób. Skonfiskowano około 51 milionów euro w gotówce i wirtualnej walucie oraz 850 kilogramów narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

PolskieRadio24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

108

W wyniku akcji Europolu przeprowadzonej w darknecie pod kryptonimem "SpecTor", aresztowanych zostało 288 osób. Skonfiskowano około 51 milionów euro w gotówce i wirtualnej walucie oraz 850 kilogramów narkotyków.

W komunikacie Europol poinformował we wtorek, że "organy ścigania przejęły nielegalną platformę (...) »Monopoly Market« i aresztowały 288 osób podejrzanych o kupno lub sprzedaż narkotyków w darknecie". W sumie przejęto 850 kilogramów narkotyków, w tym ponad 258 kg amfetaminy, 43 kg kokainy, 43 kg MDMA, ponad 10 kg LSD i tabletek ecstasy. Przechwycono także 117 sztuk broni palnej.

Akcja Europolu

Akcja Europolu była skoordynowana z organami ścigania z dziewięciu krajów. Aresztowania miały miejsce w całej UE, a także w Wielkiej Brytanii (158), Stanach Zjednoczonych (55), a jedną osobę aresztowano w Brazylii.

Agencja AFP przypomina, że w 2021 roku niemiecka policja przeprowadziła ogromną operację, w ramach której przejęto infrastrukturę przestępczą na darknetowej platformie. Wyniki tej akcji znacznie pomogły teraz Europolowi w przeprowadzeniu skutecznej akcji.

"Europol skompilował pakiety wywiadowcze na podstawie cennych dowodów dostarczonych przez władze niemieckie" - napisał Europol w komunikacie. "Informacje te służyły jako podstawa do setek dochodzeń krajowych" - dodano.

"Mocny komunikat do przestępców w darknecie"

Według Europolu aresztowani sprzedawcy "byli również aktywni na innych nielegalnych rynkach". - Ta operacja wysyła mocny komunikat do przestępców w darknecie - oświadczyła dyrektor wykonawcza Europolu Catherine De Bolle.

Jak dodała, "międzynarodowe organy ścigania mają środki i możliwości, aby każdego zidentyfikować i pociągnąć do odpowiedzialności za jego nielegalne działania, nawet w darknecie".

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Dekstrometorfan

13.11.2008

[chyba już kultowy raport, przynajmniej w dziale DXM, a założę się, że wiele osób i tak jeszcze go nie miało okazji przeczytać, więc poznajcie jeden z niewielu polskich opisów plateau sigma]

To co wam opiszę wydarzyło się naprawdę i nic nie będę ściemniał. Miałem już więcej nie zaglądać, ale to trzeba wam napisać. Tylko proszę by zostało to tu na forum.

  • 25I-NBOMe
  • Przeżycie mistyczne

Pomagałem koledze nauczyć się do kolokwium. Kiedy skończyliśmy był już późny, piątkowy wieczór, czułem silne zmęczenie psychiczne. Wcześniej wypiłem 300ml piwa. Byłem zmęczony i raczej nastawiony na typowo rozrywkowo/ imprezowy trip. Tymczasem substancja zrobiła mi niespodziankę fundując mistyczne przeżycie.

Rzeczy nieoczywiste zaczęły zdawać się trywialne. Miejsce racjonalnego myślenia zajęło postrzeganie abstrakcyjne. Z każdą sekundą zalewała mnie fala nowych doznań. Moja percepcja zmieniła się w nieznany mi dotąd sposób.

Otaczający mnie świat zacząłem postrzegać jako czterowymiarowy. Pokój stał się czaso-sześcianem. Jak mogłem być takim głupcem i nie dostrzec tego wcześniej? - pytałem raz po raz w myślach sam siebie.

  • Bad trip
  • LSD-25

Pierwszy samotny trip u siebie w domu. Chciałem przemyśleć sobie parę wcześniej przygotowanych zagadnień, ekscytacja spowodowana długim oczekiwaniem i założeniem, że chciałbym by trip wniósł co nieco do mojego życia. Nastrój pozytywny, spokojny, jednak gdzieś tam na głębszych poziomach mogła jawić się lekka obawa, spowodowana ostatnim doświadczeniem, w którym z kolei z kolegą było bardzo źle.

Na godzinę przed zażyciem postanowiłem pomedytować, w celu całkowitego wyciszenia.

T- 12:00

No to jedziemy! Zaaplikowałem dwa kartoniki dietyloamidu kwasu lizergowego, po czym wróciłem do medytacji.

T+10min

Ku memu zdziwieniu, substancja zaczyna już wyraźnie oddziaływać na mój organizm.

T+20 min

Już wiedziałem, że to nie byle jaka podróż. Nagle zaatakowała mnie tak ogromna fala bodźców, że stopniowo mój mózg nie nadążał ich przetwarzać. Wzbudziło to mój niepokój.

  • 4-HO-MET
  • Odrzucone TR
  • Przeżycie mistyczne

urodziny kolegi, przyjemne miejsce, las, jezioro

 

randomness