Afganistan: Opium, miny i edukacja

W Afganistanie, szacuje się, że produkcja opium i jego uprawa jest głównym źródłem dochodu dla 250.000 osób.

Anonim

Kategorie

Źródło

onet.pl/PAP

Odsłony

2573
Afganistan: Opium, miny i edukacja

Likwidacja wytwórni opium, usunięcie min przeciwpiechotnych i poprawa edukacji są kluczowymi sprawami dla odbudowy Afganistanu - uznali we wtorek obradujący w Tokio przedstawiciele organizacji pozarządowych (NGOs).
W konferencji uczestniczą przedstawiciele 27 organizacji z Afganistanu i 37 z Japonii, a także urzędnicy ONZ i reprezentanci władz Japonii, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Rosji.
Według afgańskich organizacji, trwająca od trzech lat susza w tym kraju spowodowała, że wielu rolników zamieniło dotychczasowe uprawy na produkcję opium, które wymaga mniej wody. Mimo że talibowie zabronili produkcji opium, szacuje się, że jego uprawa jest głównym źródłem dochodu dla 250.000 osób.
Uczestnicy konferencji zwrócili też uwagę, że trwające od 20 lat wojny w Afganistanie pozbawiły dzieci edukacji i prawdziwego dzieciństwa. Szczególnie zła jest sytuacja kobiet, których talibowie pozbawili w ogóle prawa do nauki i pracy.
Kolejnym problemem Afganistanu są miny przeciwpiechotne, których jest około 8-10 milionów. W ubiegłym roku od wybuchów min ginęło średnio 88 osób miesięcznie.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Kiedy: Wakacje 2009

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

nastawienie – wieczny optymista, miejsce – dom w małej pięknie położonej miejscowości.

Spotkałem na mieście kumpla. Pokazał mi z uśmiechem na twarzy swoje zakupy, w reklamówce znajdowała się paczka aco i 2 saszetki proszku do mycia cipek. Przypomniał mi się mój pierwszy i w tan czas jedyny, bardzo mocny trip po aco. Wyrzuciło mnie wtedy w kosmos a ciało rozpadło się w nicości, nawet myśli momentami rozpływały się i przestawały istnieć, byłem przez jakiś czas na 4 plateau.  Znając potencjał niewinnego leku na kaszel postanowiłem to powtórzyć, tym razem zmniejszając dawkę.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie 100% pozytyw, trochę na żywioł, ja i mój mężczyzna. Zima, okres świąteczny, miasto, docelowo nasze mieszkanie.

- Na pewno George Michael z Davidem Bowie napierdalają takimi kółka po Niebie.

Jest. Tym razem łapiemy go zza grubych kurtek i szalików, ściany zimnego powietrza, siedzi jak gdyby nigdy nic na płachcie papieru, wiszącego smętnie z wiaty przystanku. Jak się dobrze przyjrzeć, to można zobaczyć bijącą z niego aurę absurdu.

  • Klonazepam

Różnie: raz tylko potrzeba zrelaksowania się i rekreacyjnego użycia, spędzenia miłego wieczoru. Innym razem w celach uspokajających, żeby polepszyć nastrój, poczuć błogostan.

 

Bezsenna noc, klonazepam właśnie się skończył, recepta jest, lecz w aptece zbrakło. Dziś brałam tylko 1 mg rano, co, jak na ostatnie dni i moje balowanie z klonem, to naprawdę mało. Mogę się cieszyć, że jedynym efektem ubocznym jest bezsenność. Ta noc skłania mnie do przemyśleń na temat tego leku, które miałam już wiele razy wcześniej. Teraz postaram się je ułożyć w sensowną całość.

 

O klonazepamie słów kilka

randomness