REKLAMA
6 osób w stanie krytycznym po zażyciu testowanych leków we Francji

We Francji sześć osób jest w stanie krytycznym po zażyciu testowanego leku. Według francuskich mediów, był to lek przeciwbólowy oparty na marihuanie medycznej. Tym wiadomościom zaprzecza resort zdrowia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

dziennik.pl/IAR

Odsłony

593

We Francji sześć osób jest w stanie krytycznym po zażyciu testowanego leku. Według francuskich mediów, był to lek przeciwbólowy oparty na marihuanie medycznej. Tym wiadomościom zaprzecza resort zdrowia.

Pierwsze doniesienia mówiły o jednej ofierze śmiertelnej i pięciu hospitalizowanych. Według minister zdrowia Marisol Touraine, do szpitali trafiło w stanie krytycznym sześć osób. U jednej z nich, według dziennika Le Monde, nastąpiła śmierć mózgu.

W teście brało udział 8 wolontariuszy. Dwójce z nich podawane było placebo.

Testy leku prowadzono w prywatnym laboratorium w Rennes. Badania przerwano. Na miejsce pojechała francuska minister zdrowia.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

zdzicju (niezweryfikowany)
jeśli ktoś ma więcej info niech napisze czy to rzeczywiście jakiś kanna
pokolenie Ł.K.
Francuski mnister zdrowia poinformował, że był to jakiś lek mający oddziaływać na układ endokannabinoidowy. Bez związku z konopiami.
Sto (niezweryfikowany)
Jak mozna zrobic lek z konopii ktory zabija?! Wtf
knowles (niezweryfikowany)
Niezłego waxa musieli im dać
zdzichu (niezweryfikowany)
dzięki za informacje, chodziło mi bardziej czy to coś w stylu syntetycznych kanna, bez związku z marihuaną. Pismaki coś pokręciły przy pisaniu newsa
Zajawki z NeuroGroove
  • Temazepam

Substancja: Temazepam, 100mg (10 tabletek)

Poziom doświadczenia: głównie lekarstwa zakupione w aptece, spora tolerancja na bdz.

S&S: godzina 15, siedzimy z kumplem na ławce niedaleko parku, nastawienie pozytywne (żarty etc.)

Pewnego pogodnego dnia postanowiliśmy spróbować leku Signopam, który jest jedną z mniej znanych benzodiazepin. W ulotce jest napisane, że działa nasennie, uspokajająco oraz przeciwlękowo.

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana

Doświadczenie: DXM, THC, Amfetamina

Set & Setting: Pozytywne nastawienie. Lekko zmęczony alkoholem wypitym dnia poprzedniego.

Substancja: DXM(30 tabletek acodinu) i THC (1,5 grama MJ)

Wiek: 18 lat

Waga: 69 kg

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Gorący, parny letni wieczór/noc. Wszystko, czego potrzeba do szczęścia, czyli --> ja, kwas i las!

20:15 – Intoksykacja. Jeszcze w domu, kartonik trafia tam gdzie czuje się najlepiej, a więc pod mój język. Trwają ostatnie przygotowania – zgrywanie muzyki na mp3, pakowanie prowiantu i śpiwora do plecaka.
Pół godziny później zakładam plecak i dziarsko wychodzę – humor dopisuje, co jest zapewne już pierwszym efektem zażytej substancji.

A o to mój ulubiony TR dotyczący Lejdi S:

Autor: Dr.Benway, 09.10.2007

Nie wierzyłem, że coś, co wygląda jak pomielone i zeschnięte wielbłądzie gówno jest w stanie w jakimś większym stopniu zaburzyć świadomość. Szawia jednak wyrwała mnie z butów i przez własną ignorancję zafundowałem sobie jednego z najintensywniejszych badtripów w życiu.

Doświadczenie: marihuana / hasz (8 lat intensywnej praktyki), alkohol, amfetamina (incydentalnie), eter, podtlenek azotu, grzyby (łysiczki), miksy powyższych