2 lata za palenie z uczniami marihuany

Na dwa lata więzienia, w zawieszeniu na 5 lat, wrocławski sąd skazał w czwartek 29-letnią b. nauczycielkę Izabelę W., oskarżoną o "udzielenie środków odurzających małoletnim uczniom". Kobieta ma też 5-letni zakaz pracy w zawodzie oraz z młodzieżą i dziećmi.

Koka

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

922
Na dwa lata więzienia, w zawieszeniu na 5 lat, wrocławski sąd skazał w czwartek 29-letnią b. nauczycielkę Izabelę W., oskarżoną o "udzielenie środków odurzających małoletnim uczniom". Kobieta ma też 5-letni zakaz pracy w zawodzie oraz z młodzieżą i dziećmi. Oskarżenie domagało się dla anglistki dwóch lat bezwzględnego więzienia. Wraz z nauczycielką na ławie oskarżonych zasiadali dwaj uczniowie: Rafał Sz. i Adam P., oskarżeni o udzielanie środków odurzających małoletnim. Wobec pierwszego sąd umorzył postępowania, bowiem niespełna 18-letni dziś oskarżony kupił pół grama marihuany tylko raz. Ponadto cieszy się bardzo dobrą opinią w szkole i swoim środowisku. Natomiast Adam P. został skazany na półtora roku w zawieszeniu na 3 lata. Sąd wyznaczył też nastolatkom kuratora. Przewodnicząca składu sędziowskiego uzasadniając wyrok wobec Izabeli W. powiedziała, że czyn jakiego się dopuściła b. nauczycielka jest szkodliwy społecznie, bowiem zawód nauczyciela jest wyjątkowy i powinien się cieszyć zaufaniem. "Nauczyciel powinien być wzorem dla uczniów. Ten zawód wymaga szczególnej uwagi. Pedagog musi przykładać ogromną uwagę do swojego zachowania, bowiem rodzice powierzają swoje dzieci nauczycielom" - mówiła sędzia. Sąd przyznał jednak, że są okoliczności łagodzące: postawa oskarżonej, fakt, że się przyznała i złożyła obszerne wyjaśnienia, wyraziła skruchę z powodu swojego zachowania. Ponadto - mówiła sędzia - nauczycielka przed przestępstwem cieszyła się dobrą opinią wśród rodziców i dyrekcji. - Oskarżona poniekąd sama już sobie wymierzyła karę. Odeszła z zawodu i deklaruje, że nigdy do niego nie wróci - mówiła sędzia. Przed ogłoszeniem wyroku Izabela W. przeprosiła wszystkich, którzy przez nią ucierpieli. - Zrozumiałam swój błąd i nigdy więcej go nie popełnię - mówiła oskarżona. Nauczycielka od samego początku przyznawała się do winy. Na pierwszej rozprawie złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze w zawieszeniu. W. proponowała dla siebie 2 lata w zawieszeniu na 5 lat oraz 5-letni zakaz pracy w szkole. Jednak prokuratura nie zgodziła się na to, chcąc kary bez zawieszenia. Izabela W. była oskarżona m.in. o to, że pozwalała w swoim mieszkaniu małoletnim palić marihuanę, pić alkohol oraz dawała im pieniądze na kupno kolejnych środków odurzających. Sprawę nauczycielki wykryli rodzice jednego z uczniów, którzy znaleźli w internetowym komunikatorze rozmowę syna z nauczycielką. Zaniepokojeni skontaktowali się z dyrektorem szkoły, a ten zawiadomił prokuraturę. Izabela W. trafiła do aresztu w listopadzie 2006 roku. Od 6 lat była wtedy nauczycielką we wrocławskim LO, gdzie uczyła języka angielskiego. Kobieta była wychowawczynią pierwszej klasy i to z uczniami tej klasy - choć nie tylko - najczęściej organizowała "imprezy".

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Oto co znalazłem na stronie komendy powiatowej policji w Legionowie: "Stosowanie substancji odurzających wpisane jest w naturę człowieka, który chciał poszukiwać i poznawać od zawsze nie tylko swoje otoczenie, ale także siebie samego. Substancje te zmieniając świadomość ukazywały świat od nowa, pozwalały dotrzeć do nieznanych rejonów psychiki. Jednak często powodowały takie stany, kiedy człowiek wybierał świat narkotycznego odurzenia zaniedbując rzeczywistość." :) Brawo Policja.
yuppy (niezweryfikowany)
Jarać ganje z uczniami ... Bravo za inteligencje i wyobraźnie. Może sama nie potrafiła sobie niczego załatwić i z tego powodu ta komitywa... W sumie nie miałbym nic przeciwko takiej nauczycielce , u siebie, gdy jeszcze chodziłem do LO. Nie pochwalam nie potępiam. Szkoda wyluzowanej babki...
big o (niezweryfikowany)
lol integracje klasowa ch*j strzelil :))
RuShak (niezweryfikowany)
Ja również jarałem, tyle że ze swoją wychowawczynią a nie anglistką. Ale cicho sza, bo moja matula to szanowany użytkownik hypka :P
Staszek27 (niezweryfikowany)
Patologia, niedługo będą karać za to, że nie wymyłem butów.
Uczen (niezweryfikowany)
ja chodze do LO w ktorym ona pracowala i znalem ja. Integracja to byla w huj bo dojebali ja dopiero jakos w 2 semestrze. a ona niemiala problemuw z motaniem tylko troche moze zabardzo wyluzowana byla XD
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

mój dom, godzina 11.45, próbuje po raz pierwszy, ogólna ekscytacja nowym dla mnie wynalazkiem

Kilka dni wcześniej myślałem już o spróbowaniu kodeiny. Tego dnia kończyłem zajęcia dużo szybciej niż zwykle i postanowiłem zaopatrzyć się w paczuszkę antidolu. Pani w aptece bardzo miła, wymownie uśmiechnęła się gdy poprosiłem o lek. Zapłaciłem, wyszedłem i udałem sie prosto do domu.

11.20

  • Benzydamina

Dziś o 21:03 zaaplikowałem sobie ekstrakt z Tantum Rosa,


ekstrakt mojego autorstwa ma się rozumieć :)


Długo nic aż około 23:30 coś się zaczęło dziać,


lekkie odrętwienie, małe problemy przy chodzeniu,


troszkę jakby mną rzucało na bandy.


Niestety żadnych wzorków nie widziałem.


Po imprezie wróciłem i piszę te słowa,


troszkę niezręcznie pukam w klawisze,


dźwięki są "inne" muzyka brzmi tak jakby ktoś poprzestawiał suwaczki

  • Marihuana

Ten raporcik miałem napisać od razu po sylwku, ale nie chciało mi się. Nie ważne, teraz się zmobilizowałem, więc zaczynajmy.