18 tys. kanadyjskich weteranów zażywa marihuanę na koszt państwa

Ottawa refunduje medyczną marihuanę rekordowej liczbie weteranów a nowe dane pokazują, że rząd federalny wydał na to w ostatnim roku podatkowym ponad 150 milionów dolarów – ponad dwukrotnie więcej niż zaledwie trzy lata temu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

goniec.net
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

17

Ottawa refunduje medyczną marihuanę rekordowej liczbie weteranów a nowe dane pokazują, że rząd federalny wydał na to w ostatnim roku podatkowym ponad 150 milionów dolarów – ponad dwukrotnie więcej niż zaledwie trzy lata temu.

Dane z Veterans Affairs Canada pokazują, że rząd jest na dobrej drodze do wydania w tym roku prawie 200 milionów dolarów na refundację marihuany “medycznej” ponieważ coraz więcej byłych żołnierzy o to się zwraca.

Podczas gdy eksperci nie są pewni przyczyn tego wzrostu, są zgodni co do potrzeby uzyskania większej ilości informacji na temat rzeczywistych korzyści i potencjalnych szkód medycznych wynikających z marihuany.

Veterans Affairs rozpoczęło refundację za marihuanę medyczną w 2008 roku, kiedy to zezwolenia zostały przyznane na bardzo ograniczonych zasadach i za zgodą lekarza specjalisty.

Posunięcie to nastąpiło po serii orzeczeń sądowych sprzed ponad 20 lat, które po raz pierwszy pozwoliły na dekryminalziację konsumpcji medycznej marihuany.

Następnie w 2014 roku Health Canada złagodziło zasady dotyczące tego, kto może zezwolić na używanie medycznej marihuany.. Nowe zasady nie ograniczały ilości puli, która mogła zostać autoryzowana, ani kosztów.

Veterans Affairs w tamtym czasie zwracało 112 byłym członkom wojska za ich pulę, co kosztowało 409 000 dol. rocznie W następnym roku liczba ta wzrosła do ponad 600, przy całkowitym koszcie ponad 1,7 miliona dolarów – a obecnie nie widać końca tego wzrostu.

Dane pokazują, że rząd zwrócił w roku podatkowym 2021–22 ponad 18 000 byłym wojskowym 153 miliony dolarów za medyczną marihuanę

Wielu ekspertów pyta czy medyczna marihuana naprawdę pomaga weteranom – a jeśli tak, to w jaki sposób i dlaczego.

Te badania, które zostały przeprowadzone, były bardzo ograniczone i dosyarczyły niewielką ilością informacji na temat wpływu na osoby cierpiące na zespół stresu pourazowego, a także długofalowych skutków używania konopi indyjskich.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Tripraport

Już od dłuższego czasu się zastanawiałam czy mam to napisać a jeśli tak to jak ująć to w słowa aby dało się to jako tako zrozumieć. Zamknęłam się w sypialni ze słuchawkami na uszach. I zaczęłam pisać....

  W sylwestra się wszystko zaczęło.

 Wiem że czasem jestem roztrzepana, taka z nie ograniętymi myślami, które biegają po przedpokoju mojej głowy, zaglądając do napotkanych pokoi z pytaniem czy tu pasują w danym momencie ( bądź na stałe ) czy też nie i biegną dalej. Trudno to wyjaśnić, jestem jaka jestem, jeśli mnie taką akceptujesz to cieszę się bardzo, jeśli nie to tam są drzwi, jest wiele ludzi do spotkania na życiowym parkingu.

   Nie zawsze tak było, dostałam porządną lekcję aby się tego "nauczyć". Ale mniejsza o to, zbyt osobiste.

  • Dekstrometorfan
  • Katastrofa

Codzienna depresja

Jest to opowieść o trzech podróżach, które mimo użycia niewielkich ilości substancji, doprowadziły mnie do iście bieluńskiego stanu. Oznaczyłem kategorie jako "katastrofa", bo choć nie jest to tzw bad trip, ani nic złego się nie stało, to jednak moje delirium i solidne halucynacje, zostawiły trwały ślad w psychice.

 

TRIP PIERWSZY - MARIHUANA + 300mg DXM

  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tripraport

Ciepły czerwcowy dzień, grupka znajomych, obce miasteczko

Na wstępie powiem, że nie był to mój pierwszy raz. Paliłam THC niejednokrotnie, często po przyjęciu z moim organizmem nie dzieje się absolutnie nic, czasem mam głupawkę lub substancja delikatnie mnie zmula. Nic specjalnego. To jednak był na tyle interesujący trip, iż postanowiłam go spisać. Czas określony jest bardzo ogólnie.

* * *

Był to słoneczny dzień czerwca. Półmetek wakacji - okresu imprez i wypadów ze znajomymi. Wraz z dobrymi kolegami wybrałam się pociągiem na darmowy koncert do miejscowości niedaleko miasta, w którym mieszkam.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Lekki lęk przed tym, że nie powinniśmy wyruszać w podróż tak na "wariata" skutecznie maskowany radością przed doświadczeniem. Puste mieszkanie, muzyka, ładnie za oknem. Ja + O, mój dobry przyjaciel z którym dobrze się dogadujemy

Hej ludzie, Uwielbiam Was.

randomness