REKLAMA
17-latek zmarł po dopalaczach, kolega w szpitalu. Dostawca aresztowany

Diler, który dostarczył dopalacze dwóm 17-latkom w Świdniku (woj. lubelskie), został aresztowany - poinformowały policja i prokuratura. Jeden z młodych mężczyzn zmarł, drugi jest w szpitalu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/PAP
es, mnie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

630

Diler, który dostarczył dopalacze dwóm 17-latkom w Świdniku (woj. lubelskie), został aresztowany - poinformowały policja i prokuratura. Jeden z młodych mężczyzn zmarł, drugi jest w szpitalu.

Policję do dwóch młodych mężczyzn z objawami zatrucia dopalaczami wezwała załoga karetki pogotowia, która udzielała im pomocy. Obaj zostali odwiezieni do szpitala. Jeden z chłopaków zmarł w nocy z 31 października na 1 listopada – powiedziała na konferencji prasowej rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie Renata Laszczka-Rusek.

Drugi zatruty dopalaczami chłopak jest w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja ustaliła dane mężczyzny, który dostarczył im substancji psychoaktywnych. To rówieśnik poszkodowanych, mieszkaniec powiatu świdnickiego, Marcel G. Został zatrzymany 3 listopada podczas meczu piłkarskiego i doprowadzony do prokuratury.

– Marcel G. usłyszał cztery zarzuty dotyczące udzielenia małoletnim substancji psychoaktywnej, narażenia ich na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz spowodowanie śmierci jednej osoby, a także posiadania środków odurzających – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

– Zarzuty postawione podejrzanemu dotyczą udzielenia nowej substancji psychoaktywnej. To były tabletki określane nazwą „Louis Vuitton”. Dzięki nowym uregulowaniom w prawie karnym zarzuty mogą dotyczyć wszystkich substancji, które są ciągle tworzone – wyjaśniła Kępka.

Przeprowadzone zostaną badania toksykologiczne, które wyjaśnią, jakie substancje znajdowały się w tych tabletkach. Marcel G. odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu kara od 3 do 15 lat więzienia.

Liczba przestępstw związanych z handlem dopalaczami i zatruć nimi w Lubelskiem rośnie - wynika z danych policji i sanepidu. W całym ubiegłym roku zabezpieczono ponad 5 kg dopalaczy, a w tym roku już ponad 28 kg.

Do sanepidu w ubiegłym roku zgłoszono 115 zatruć dopalaczami, jedna osoba zmarła. Do końca października tego roku jest już 185 przypadków zatruć dopalaczami, pięć osób zmarło. Do dziś nie została zidentyfikowana substancja, która w ubiegłym roku spowodowała śmierć człowieka w powiecie biłgorajskim.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Gałka muszkatołowa
  • Katastrofa
  • Kodeina

Moj pokoj, spokoj. Bylam chora, mialam katar, zatkane zatoki i bol gardla, przecenilam swoje mozliwosci. Nastawienie jak zawsze przy g m pozytywne, oczekiwalam najmocniejszego z dotychczasowych tripow z ta substancja.

Godzina 0 - Przed chwila wypilam gesta breje skladajaca sie ze startej galki muszkatolowej w ilosci trzech orzechow oraz wody. Miksture przegryzlam fantastycznym jogurtem malinowym. Jest godzina 19:05, a ten trip report zamierzam pisac na biezaco, co wlasnie robie.

  • MDMA (Ecstasy)

  • Grzyby halucynogenne

Substancja - Psilocybe Mexicana, pierwszy raz


Poziom doświadczenia - wiele razy marihuana, kilka razy extasy, doświadczenia z amfetaminą i LSD.


Zjedzenie 21 grzybów bez zagrychy, na czczo:)

  • Ketony
  • Pierwszy raz

W momencie zarzucenia i godzine od rozpoczęcia fazy:Szkoła. Reszta czasu:Autobus i dom.

~14:30
Rozkruszam jedną pixe, i wciągam ją z telefonu w szkolnej toalecie.
Ide na lekcje, siedze z kolegą który zarzucił pół.
Luzna lekcja, rozmawiam z kolega, nudze się.
~15:00
Czuje nagły przypływ energii i euforii, chodze po klasie zeby pogadac z innymi kolegami.
Zacząłem być miły, grzeczniej się zwracać do osób z klasy których strasznien nie lubiłem, dużo osób się nawet zdziwiło ze jestem taki miły.
Moi koledzy siedzieli i słuchali jak mówie o wszystkim i o niczym, pierdoliłem takie glupoty ale bylo to ciekawe.
~15:35

randomness