REKLAMA
17-latek zmarł po dopalaczach, kolega w szpitalu. Dostawca aresztowany

Diler, który dostarczył dopalacze dwóm 17-latkom w Świdniku (woj. lubelskie), został aresztowany - poinformowały policja i prokuratura. Jeden z młodych mężczyzn zmarł, drugi jest w szpitalu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO/PAP
es, mnie
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

623

Diler, który dostarczył dopalacze dwóm 17-latkom w Świdniku (woj. lubelskie), został aresztowany - poinformowały policja i prokuratura. Jeden z młodych mężczyzn zmarł, drugi jest w szpitalu.

Policję do dwóch młodych mężczyzn z objawami zatrucia dopalaczami wezwała załoga karetki pogotowia, która udzielała im pomocy. Obaj zostali odwiezieni do szpitala. Jeden z chłopaków zmarł w nocy z 31 października na 1 listopada – powiedziała na konferencji prasowej rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie Renata Laszczka-Rusek.

Drugi zatruty dopalaczami chłopak jest w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja ustaliła dane mężczyzny, który dostarczył im substancji psychoaktywnych. To rówieśnik poszkodowanych, mieszkaniec powiatu świdnickiego, Marcel G. Został zatrzymany 3 listopada podczas meczu piłkarskiego i doprowadzony do prokuratury.

– Marcel G. usłyszał cztery zarzuty dotyczące udzielenia małoletnim substancji psychoaktywnej, narażenia ich na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz spowodowanie śmierci jednej osoby, a także posiadania środków odurzających – powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka.

– Zarzuty postawione podejrzanemu dotyczą udzielenia nowej substancji psychoaktywnej. To były tabletki określane nazwą „Louis Vuitton”. Dzięki nowym uregulowaniom w prawie karnym zarzuty mogą dotyczyć wszystkich substancji, które są ciągle tworzone – wyjaśniła Kępka.

Przeprowadzone zostaną badania toksykologiczne, które wyjaśnią, jakie substancje znajdowały się w tych tabletkach. Marcel G. odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratora sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu kara od 3 do 15 lat więzienia.

Liczba przestępstw związanych z handlem dopalaczami i zatruć nimi w Lubelskiem rośnie - wynika z danych policji i sanepidu. W całym ubiegłym roku zabezpieczono ponad 5 kg dopalaczy, a w tym roku już ponad 28 kg.

Do sanepidu w ubiegłym roku zgłoszono 115 zatruć dopalaczami, jedna osoba zmarła. Do końca października tego roku jest już 185 przypadków zatruć dopalaczami, pięć osób zmarło. Do dziś nie została zidentyfikowana substancja, która w ubiegłym roku spowodowała śmierć człowieka w powiecie biłgorajskim.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)