12-letnia Polka zmarła po zatruciu alkoholem w Hiszpanii

W piątek 28 października w czasie halloweenowej zabawy 12-letnia dziewczynka mająca polskie obywatelstwo zasłabła i została odwieziona do szpitala. Zapadła w śpiączkę. Po czterech dobach zmarła.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24
adso

Odsłony

289

Do rodzinnej tragedii doszło w miejscowości San Martin de la Vega pod Madrytem. W piątek 28 października w czasie halloweenowej zabawy 12-letnia dziewczynka mająca polskie obywatelstwo zasłabła i została odwieziona do szpitala. Okazało się, że wypiła dużo alkoholu. Zapadła w śpiączkę. Po czterech dobach zmarła - pisze w piątkowym wydaniu dziennik "El Pais".

Jak podaje gazeta, 12-latka uczestniczyła w ub. tygodniu w zabawie z kolegami i koleżankami.

Duża grupa wyszła wieczorem do miasta. Nie wiadomo, skąd miała alkohol, jak wynika jednak z informacji zebranych przez policję i służby medyczne, nastolatkowie pili tamtego wieczora na świeżym powietrzu. Kiedy ok. godz. 23. 12-latka zemdlała, pozostałe dzieci wezwały pogotowie. W miejscowym szpitalu w San Martin de la Vega próbowano przywrócić jej akcję serca. Udało się to, ale dziewczynka zapadła w śpiączkę.

Następnie przewieziono ją do Madrytu. Na oddziale toksykologii jednego ze szpitali lekarze walczyli o jej życie cztery dni. We wtorek 1 listopada 12-latka zmarła.

Jak podaje "El Pais", dziewczynka miała polskie obywatelstwo, ale urodziła się w Hiszpanii. Tam mieszkała z rodzicami, którzy przyjechali do kraju 18 lat temu.

Ci pozostają w szoku. Ojciec dziewczynki cytowany przez dziennik mówi, że "nie wie, co się stało" i jak doszło do tego, że córka wypiła alkohol. Również sąsiedzi mówią, że nie sprawiała problemów, była wesoła i bawiła się z wieloma innymi dziećmi.

Jeden ze świadków powiedział jednak mediom, że tamtego wieczora 28 października widział bardzo młodą dziewczynkę w grupie starszych nastolatków. Siedzieli oni w parku. Świadek dodał, że picie alkoholu na świeżym powietrzu przez młodzież jest w San Martin de la Vega powszechne, ale ta miejscowość nie różni się specjalnie niczym od innych miejsc w Hiszpanii. Nigdy nie doszło tam do podobnej tragedii.

Sekcja zwłok potwierdziła, że 12-latka zmarła w wyniku zatrucia alkoholem. Policja bada, czy zostało popełnione przestępstwo. Szuka też osób, które były z dziewczynką tamtego wieczora.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Dzieńdobrek ..

długo was czytuję no i naweet coś naskrobałem ..

i wkradl sie drobny blad do mego podpisu .

w jednym z nich zabraklo literki .

prosiłbym o poprawienie tego na autora

o nicku " prodÓktszyn " .

yy..a są to teksty :https://hyperreal.info/neuro_groove/go.to/art/4812

https://hyperreal.info/neuro_groove/go.to/art/4793


  • Marihuana
  • Odrzucone TR
  • Tripraport

Pewien poniedziałek godzina 13.15, szkoła , przerwa między lekcjami( po wf )

Ja, Sandra, Ola, Marta, Ania, Dominika ,Aga

Razem z Sandra stwierdziłyśmy , że najaramy dziewczyny wymienione wyżej. Oprócz Ani i Dominiki wszystkie przeżyły przynajmniej swój pierwszy raz z jaraniem.( Dominika z nami nie paliła)

 

Miałyśmy gdzieś ok. 3g. Oprócz 2 lufek nie miałyśmy żadnego sprzętu wiec zabrałyśmy sie za robotę.

Godzina 13.25

  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Umiarkowane znudzenie i zmęczenie życiem, chęć doświadczenie czegoś przyjemnego. Wieczór. Dom rodzinny.

Jest to mój pierwszy trip report i z góry oświadczam, że bardziej przypomina zapiski z pamiętnika. Moim zdaniem opis działania substancji, w którym brakuje informacji dotyczących wykonywanych czynności dnia codziennego i samopoczucia - nie obrazuje w pełni jej działania. Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać. Jeśli nie lubisz czytać takich form trip reportów - nie czytaj :)

A teraz - jeśli jednak zdecydowałeś się przeczytać - przejdźmy do rzeczy...

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Spokojny pokój, całkowite rozluźnienie i pozytywne nastawienie, dobra muzyka i brak jakichkolwiek przeszkód...

Po udanej pierwszej próbie z DXM mam ochotę na więcej... 20 tabletek, 300mg, czyli ok. 5mg/kg daje stabilne 2 Plateau. Postanawiam wziąć razem z koleżanką (nazwijmy ją K). Zaczynamy wcześnie, by w południe być już w miarę ogarnięci. O 7 przychodzę do Niej, rozmawiamy, idziemy po chipsy, tymbarka i jesteśmy troszkę przed 10. Mamy wolny zamknięty pokój, możemy słuchać muzyki, w jej domu jest jej mama, lecz luźno podchodzi do sprawy.

 

10:10 PM

randomness