REKLAMA
11 podejrzanych i ponad 80 kilogramów narkotyków

Policjanci rozbili zorganizowana grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

KWP w Łodzi

Odsłony

315

Policjanci rozbili zorganizowana grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali 11 osób, którym zarzuca się „puszczenie w obieg” blisko 80 kilogramów środków odurzających o czarnorynkowej wartości ponad 2 milionów złotych. Czterech podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych.

Sprawa miała swój początek w październiku 2014 roku. Wówczas policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi zatrzymali 49-letniego przemytnika i zabezpieczyli blisko 2400 gramów marihuany ukrytej w specjalnej skrytce samochodowej. Kurier przewoził narkotyki z Holandii. Wpadł w okolicach Strykowa.49-letni kierowca był bardzo zaskoczony kontrolą. Wezwany do dobrowolnego wydania narkotyków stwierdził , że nie ma żadnych środków odurzających. Wówczas do akcji wkroczył policyjny pies wyszkolony do wyszukiwania narkotyków. Wszystko wskazywało na to, że mogą być ukryte w głębi deski rozdzielczej. Czuć było specyficzna woń suszu konopi. Pojazd został przetransportowany do warsztatów mechanicznych KWP w Łodzi gdzie po zdemontowaniu części funkcjonariusze znaleźli hermetycznie zamknięte 12 dilerek narkotyku o łącznej wadze 2368 gramów. Jego czarnorynkowa wartość została oszacowana na ponad 70 000 złotych. Dodatkowo w kabinie bagażowej policjanci ujawnili skrytkę wykonaną w słupku bocznym zamykaną na specjalnie wyciętą blachę dokręcaną na śruby. 49-latek usłyszał zarzuty przemytu znacznych ilości środków odurzających co zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności.

Łódzcy i zgierscy policjanci dalej pracowali nad sprawą skrupulatnie zbierając materiał dowodowy. W czerwcu a następnie we wrześniu 2015 roku, na terenie Łodzi i Warszawy zatrzymano kolejne 5 osób. Wśród nich znalazł się 28-latek przebywający czasowo w stolicy. Funkcjonariusze przeszukując jego mazdę, za fotelem znaleźli dwie hermetycznie zapakowane foliowe torby z marihuaną. Kolejne narkotyki ujawnili w tapczanie domku letniskowego należącego do zatrzymanego. Tego samego dnia w Warszawie został zatrzymany 39-letni członek tej zorganizowanej grupy przestępczej. Zabezpieczono u niego blisko 3 i pół kilograma narkotyków, amunicję oraz ponad 47 tysięcy złotych i blisko 1400 euro.

Idąc za ciosem, pod koniec października 2015 roku doszło do kolejnych realizacji kryminalnych na terenie stolicy. Policjanci zatrzymali 32-latka , u którego podczas przeszukań zabezpieczyli ponad kilogram odurzającego suszu.

Sprawa została sfinalizowana na początku 2016 roku. Ponownie na terenie Warszawy łódzcy i zgierscy funkcjonariusze zatrzymali kolejne 3 osoby, wśród nich dwie kobiety. Do ostatniej, 35-letniej podejrzanej policjanci dotarli 21 stycznia 2016 roku. Zarzuty w sprawie usłyszał także odbywający już karę pozbawienia wolności w innej sprawie 26-latek.

Łącznie w śledztwie występuje 12 podejrzanych w wieku od 20 do 49 lat. Większość, w Prokuraturze Rejonowej w Zgierzu, usłyszała zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków co zagrożone jest karą do 15 lat pozbawienia wolności. Czworo zostało tymczasowo aresztowanych, pozostałych oddano pod dozór policyjny a także zastosowano poręczenia majątkowe.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat

Moje przeżycia są nieco trudne do opisania, bo była to moja pierwsza jazda w

życiu i nie mam do czego jej przyrównać.Mam 21 lat i jeszcze nigdy przedtem niczym się nie odurzyłem. (zero alkoholu,

trawy, nawet papierosów itp.) Była to moja wielka życiowa idea i żadne namowy

ze strony kolegów nigdy mnie nie przekonały. Coś widocznie we mnie pękło, bo po

opisie aviomarinowych halucynacji jednego z moich przyjaciół postanowiłem

"sprawdzić jak to jest".


  • Bad trip
  • Marihuana

D

Witam! w tym raporcie chciałem opowiedzieć o moim pierwszym i dotychczas najgorszym razie z marihuana. Byłem zawsze raczej grzecznym chłopcem który nie bawił sie w żadne substancje odurzające. Do czasu kiedy pierwszy raz zapalilem... no właśnie, po dziś dzień zadaje sobie pytanie co to kurwa było, ale do rzeczy. Bylem z ziomkami na nocce, okolo 8 osob nagle 2 moich ziomkow (na potrzeby raportu nazwijmy ich X i Y) doszło do wniosku ze trzeba sie zjarac. Bardzo chciałem spróbować zielska więc dołożyłem sie z nimi do weedu. 

21:00

  • 25I-NBOMe
  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana

Sylwester, działka, noc, bliscy znajomi. Nastawienie świetne - każdy liczył na kolorową noc sylwestrową, wśród bliskich osób.

To był koniec 2017 roku. Plany na tego skurwiałego sylwestra rysowały się już pół roku wcześniej - miało być legitne elesde, szampan i blanty podczas podziwiania fajerwerków i przebywania w grupie najlepszych z najlepszych. Osoba, która organizowała cały materiał to jebany kłamca i bajkopisarz, zamiast cudownego, bezpiecznego kwacha, zaserwował nam pierdolone nBomby. W bibie brało udział tylko 5 osób wraz ze mną - dwie dupy i trzech typów lubiących przypierdolić w melanż.

Czas start!

  • 4-HO-MET

Autor: Newbe

Set & Settings: W pokoju, cisza, spokój, muzyka (shpongle) i brat śpiący w tym samym pokoju.

Doświadczenie: DPT, LSD, łysiczki, ruta stepowa, bromo-dragonfly, salvia divinorum, haszysz, marihuana, yopo, ecstasy, BZP, DXM, benzydamina, amfetamina, poppers, efedryna, kofeina, nikotyna, alko.