10 lat więzienia za przemyt ponad 100 kg kokainy

Wyrok nie jest prawomocny

Anonim

Kategorie

Źródło

Dziennik Zachodni

Odsłony

2746

Na 10 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 41-letniego Wojciecha U., oskarżonego o przemyt 108 kg kokainy z Kolumbii w 1992 r. Wyrok nie jest prawomocny.

Jest to już drugi wyrok w tej sprawie dla Wojciecha U. W marcu 2001 r. mężczyzna został skazany na 12 lat więzienia, ale Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił to orzeczenie i nakazał sądowi niższej instancji ponowne rozpatrzenie sprawy.

Jak powiedział w uzasadnieniu wyroku przewodniczący składu sędziowskiego Robert Studzienny o winie Wojciecha U. przesądziły wiarygodne, zdaniem sądu, zeznania wielokrotnego reprezentanta Polski w rugby Andrzeja J., pseud. Holland. Był on jedynym świadkiem w tym procesie obciążającym Wojciecha U. Za ten sam przemyt narkotyków rugbista dostał w 2001 r. wyrok dwóch lat i 11 miesięcy więzienia.

W przypadku Andrzeja J. gdański sąd okręgowy zastosował wówczas nadzwyczajne złagodzenie kary. Uznał bowiem, że sportowiec przyznał się do winy i opisał szczegóły przemytu. Andrzej J. ujawnił m.in. rolę, jaką w kontrabandzie pełnił Wojciech U. oraz jeden ze wspólników. Według "Hollanda" to właśnie Wojciech U. zaproponował mu udział w przemycie. Andrzej J. tłumaczył, że do udziału w przestępstwie skusił go brak pieniędzy.

Nielegalny towar dotarł do Polski z Kolumbii w 1992 r. Narkotyki miały dotrzeć do odbiorców głównie w Holandii. Andrzej J. i Wojciech U. mieli m.in. za zadanie odebrać towar, przepakować go i przekazać kurierom.

Za udział w przemycie narkotyków obaj mieli otrzymać po 5% ich wartości. Według mieszkającego w Kolumbii, organizującego nielegalną przesyłkę wujka Wojciecha U., kilogram kokainy wart był ok. 22 tys. dolarów. Z obiecanej kwoty "Holland" otrzymał ostatecznie 5 tys. dolarów zaliczki.

Dwóch kurierów, którzy mieli przewieźć nielegalny towar na Zachód - Jacek S. i Grek Thomas M., zostało skazanych na 13 i 9 lat więzienia.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

alef (niezweryfikowany)
moja kumpela dostala w hiszpanii 9 lat za probe przemytu z ameryki pld 2 kg koki
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA
  • Tripraport

Ja i przyjaciel w jego domu .

Było ok

  • Amfetamina
  • Marihuana
  • Miks

Spotkanie reprezentacji wrocławskiego hyperreala. Piętno nieprzespanych kilku nocy, brzuch wydający różne dziwne dźwięki podczas zasysania się pustego żołądka (przełknąć nic oprócz wody się nie da), ogólne cuda niewidy psychiczne i jeszcze większe piętno: jutro filmuję imprezę, muszę być w formie i przede wszystkim musze mieć spokojną rękę (15 tabletek magnezu dziennie powinno dać radę).

Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info.

 

fragment relacji na żywo

  • Grzyby halucynogenne
  • Użycie medyczne

Codzienna depresja

Cześć wszystkim,

dzisiaj nie będzie o kosmitach, czy sigma Plateau. Dzisiejsza opowieść to opowieść o upadku i ponownych narodzinach. Opowiem Wam jak zaczęła i jak zakończyła się moja przygoda z amfetaminą, a na koniec jako bonus dorzucę historię o pożegnaniu z kodeiną. Mam nadzieję, że komukolwiek to pomoże, jeśli zobaczy, że nie jest sam i rozpozna u siebie pułapki myślenia, w które wpadałem ja.

Moja historia z amfetaminą