Narkomania

Rozdział "Granicy" - raport MINISTERSTWA PRACY, PŁAC I SPRAW SOCJALNYCH z 30 IV 1981

Tagi

Źródło

"Po tej stronie granicy"

Odsłony

1890
Narkomania-MINISTERSTWO-PRACY
rozdział książki pt "Po tej stronie granicy" (do spisu treści)
Narkomania MINISTERSTWO PRACY, PŁAC I SPRAW SOCJALNYCH
30 IV 1981


Niepokojące rozmiary w ostatnim okresie przybiera narkomania. W l980 roku zarejestrowanych było przez Milicję Obywatelską 8350 osób podejrzanych o związek z narkomanią. Ostatnie badania Instytutu Psychoneurologicznego szacują tę liczbę na około 30 000, Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej na około l00 000 osób. Według szacunków Ośrodka Odwykowego w Garwolinie oraz specjalizujących się w tej problematyce dziennikarzy liczba młodych ludzi zażywających narkotyki - w przytłaczającej większości rodzimego wyrobu - jest znacznie większa - sięga 500-600 000 osób. Niepokoi swoista moda na zażywanie narkotyków obejmująca już czternasto-piętnastolatków.

Niepokojącym faktem jest epidemiczny charakter młodzieżowej narkomanii oraz odstępowanie od stosowania substytutów na rzecz środków silniej działających, a przede wszystkim opiatów. Młodzi ludzie uwikłani w problemy narkomanii, koncentrując się na zdobywaniu środków odurzających, porzucają naukę i pracę, eliminują się z życia społecznego. Większość z nich nielegalnie produkując środki bądź nimi handlując wstępuje na drogę przestępstwa. Zupełnie niewystarczający jest potencjał służby zdrowia (90 miejsc dla narkomanów w lecznictwie zamkniętym, jedna wyspecjalizowana poradnia dla młodzieży).
Odrębnym zagadnieniem jest faktycznie nie prowadzona rehabilitacja narkomanów.

Społeczny Zespół Ekspertów
"Po tej stronie granicy" (do spisu treści)

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Ja: 185cm, 60kg, 19 lat.

Doświadczenie: Alkohol, amfetamina, DXM, ecstasy, grzyby, haszysz, kodeina, marihuana, mieszanki ziołowe, pigułki ze smartshopów, pseudoefedryna, Salvia Divinorum

Set & Setting: 24 sierpnia, ciepły wieczór i pogodna noc, pełnia księżyca. Mój pokój, chwilami balkon.

Co/ile: 375mg DXM (25 Acodinów) co daje 6.25mg/kg.

Pierwsze pięć Aco zarzuciłem o 21.15, potem jeszcze dwa razy po dziesięć tabletek co pięć minut.

  • 25B-NBOMe
  • 3-MeO-PCP
  • Miks

50 mg 3-meo-pcp przyjęte donosowo przez dwie osoby w rozłożeniu na 3 dawki (w odstępach godzinnych). Ok. pół godziny po ostatniej dawce 3-meo-pcp przyjęte kartony z 2 mg 25b. Z początku 3-meo-pcp wydawało się wykazywać bardziej działanie relaksacyjne, aniżeli stricte dysocjacyjne.  Błogostan i niedosyt nakłonił nas do dorzucenia 25b. Już po upływie pół godziny czuć było nadchodzący kataklizm, ale z uwagi na głębokie poczucie komfortu, przekonanie, że nastąpi coś kompletnie nieprzewidywalnego, nie niosło ze sobą lęku.

  • Kannabinoidy
  • Katastrofa

rzeka, biblioteka

Witam, zaznaczę że to mój pierwszy trip raport z czasów kiedy brałem wszysto co popadnie. Zapraszam do przeczytania :D

9:00 

Wychodzę z kolegą zapalić haza od kolekcjonera z zawartym MDMB-CHMICA, pojezdzic na rowerach napic sie jakiegos alkoholu, pochillować nad rzeką.

9:30 - 10:00

Już upaleni. Jakos po gale na łebka. Kolega przypomina sobie ze ma kilkanaście browarów w piwnicy. Bierzemy po 4-6 piw na głowe jakieś smakowe gówno dla bab. Jedziemy nad rzekę zapalic haza, napic sie piwka.

10:00 - 12:00

  • Dekstrometorfan


Nazwa substancji:Bromowodorek DekstrometorfanuSpecyfik:Acodin w tabletkach 30x15 mgDawka całkowita:450 mg na 79 kg masy ciałaPoziom doświadczenia użytkownika:MJ, Amfetamina, Extasy, LSD, Bezydamina (Tantum Rosa)Stan umyslu: