Narkomania

Rozdział "Granicy" - raport MINISTERSTWA PRACY, PŁAC I SPRAW SOCJALNYCH z 30 IV 1981

Tagi

Źródło

"Po tej stronie granicy"

Odsłony

1885
Narkomania-MINISTERSTWO-PRACY
rozdział książki pt "Po tej stronie granicy" (do spisu treści)
Narkomania MINISTERSTWO PRACY, PŁAC I SPRAW SOCJALNYCH
30 IV 1981


Niepokojące rozmiary w ostatnim okresie przybiera narkomania. W l980 roku zarejestrowanych było przez Milicję Obywatelską 8350 osób podejrzanych o związek z narkomanią. Ostatnie badania Instytutu Psychoneurologicznego szacują tę liczbę na około 30 000, Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej na około l00 000 osób. Według szacunków Ośrodka Odwykowego w Garwolinie oraz specjalizujących się w tej problematyce dziennikarzy liczba młodych ludzi zażywających narkotyki - w przytłaczającej większości rodzimego wyrobu - jest znacznie większa - sięga 500-600 000 osób. Niepokoi swoista moda na zażywanie narkotyków obejmująca już czternasto-piętnastolatków.

Niepokojącym faktem jest epidemiczny charakter młodzieżowej narkomanii oraz odstępowanie od stosowania substytutów na rzecz środków silniej działających, a przede wszystkim opiatów. Młodzi ludzie uwikłani w problemy narkomanii, koncentrując się na zdobywaniu środków odurzających, porzucają naukę i pracę, eliminują się z życia społecznego. Większość z nich nielegalnie produkując środki bądź nimi handlując wstępuje na drogę przestępstwa. Zupełnie niewystarczający jest potencjał służby zdrowia (90 miejsc dla narkomanów w lecznictwie zamkniętym, jedna wyspecjalizowana poradnia dla młodzieży).
Odrębnym zagadnieniem jest faktycznie nie prowadzona rehabilitacja narkomanów.

Społeczny Zespół Ekspertów
"Po tej stronie granicy" (do spisu treści)

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Zanim Salvia ukazala mi swoje wdzieki, musialem sie kilkakrotnie do niej przymierzyc. Wlasciwie okolo 70% jej konsumentow odczulo prawdziwa moc dopiero za drugim razem lub jeszcze pozniej. Pierwszy raz nie byl wiec dla mnie niczym nadzwyczajnym - troche poddenerwowany i podekscytowany niezbyt pewnie wciagalem dym z suszonych lisci, robiac przerwy pomiedzy poszczegolnymi zaciagnieciami i uzywajac zwyklej zapalniczki w zwyklej lufce, co okazalo sie niedostateczne do waporyzacji.

  • Inne
  • Tripraport

Set: trip miał się odbyć 2 dni wcześniej ale pogoda nie dopisała, nastawienie pozytywne, otwartość na przygodę, chcę przeanalizować swoje postępowanie i życie bez konkretnych spraw. Ostatnio mam bardzo zawile myśli i zatracam się w nich czego nie lubię. Bedzie to miało wpływ na tripa. Setting: polanka z niskimi drzewkami z widokiem na las, dom.

11:00 Blotter wkładam pod język, bez smaku. 2 godziny wcześniej zjadłem śniadanie jak zawsze i wziąłem zimny prysznic. To mój pierwszy raz z taką dawką. Mam wielkie oczekiwania, nawet się nie denerwuje, jestem podekscytowany. Obserwuje swoja dziewczynę (mojego trzeźwego trippsittera) jak przyrządza obiad, wygląda pysznie ale czuję ze i tak go nie zjem.

11:30 Czuję, się ze coś się dzieje, czuję że coś nadchodzi. Ciało jest tak jakby bardziej odczuwalne. Myśl, że za kilkanaście minut będę w innym stanie świadomości bardzo ekscytuje.

  • Bromo-DragonFLY

Wiek Psychonauty: 23 lata

Przetestowane światy do kropki w kolejności: papierosy alkohol kawa, aco dxm, Ganja, przy własnym jaraniu brak petów i alkoholu, dlatego jestem za legalizacją zieleni!. DOI, Grzyby, Hasz, Salvia Susz, Amanita Muscaria, niewiadoma mi mieszanka ziół, szmata, przejrzały mak opiumowy wywar, bananina średnio przyrządzona trochę przypalona, leki niewiadomego pochodzenia, mózgi, książki, życie, muzyka, mixy, joint nieznanej mieszanki i mocy pierdolniecia.

  • Katastrofa
  • Mefedron

Impreza,kumple,puste laski nastawienie w miarę

Normalnie, z uwagi na awangardową ortografię, gramatykę, interpunkcję i stylistykę, ten raport byłby do odrzucenia. Przepuszczam w ramach przestrogi. To może być wieczór każdego z Was... Pozdrawiam, admin.

 

Loża ja,X mój bardzo dobry ziomek i 2 koleżanki poznane wcześniej nazwe je D i C później dołączy moja dziewczyna nazwe ją B.