REKLAMA
Lady Salvia Divinorum - info o uprawie i nie tylko...

Podstawowe informacje, jak radzić sobie z problemami podczas uprawy Boskiej Szałwi, a także opis botaniczny.

Podstawowe informacje, jak radzić sobie z problemami podczas uprawy Boskiej Szałwi, a także opis botaniczny

Wobec często pojawiających się pytań o uprawę Lady SD postanowiłem opracować ten zlepek dostępnych w języku angielskim informacji i doświadczeń polskim fanów tej rośliny.

Spis treści:

 • Uprawa
 • Problemy w uprawie
 • Opis botaniczny

  Uprawa Salvii Divinorum

  Boska Szałwia należy do wielkiej rodziny, członkami której są także oregano czy bazylia, ale tylko szałwia zawiera dwa psychoaktywne diterpeny:

 • Salvinorin A (96%)
 • Salvinorin B (4%)
  Posiada pustą w środku, kwadratową łodygę z ostrymi krawędziami. Łodyga nie jest zbyt mocna, ale z podpórką może dojść do 2,5 metra wysokości. Najlepsze jest filtrowane światło słoneczne, roślina lubi dużo wody i wysoką wilgotność. Rzadko wydaje nasiona, a te zazwyczaj nie kiełkują. W przyrodzie, w warunkach wysokiej wilgotności roślina rozmnaża się wegetatywnie, złamane pędy łatwo wytwarzaja nowy system korzeniowy. Ten korzeń z fragmentem łodygi można odciąć i w łatwy sposób otrzymać sadzonkę.


  Cięcie i przesadzanie. By uzyskać sadzonkę, najpierw odetnij czubek rośliny z 4-6 liśćmi i około 10 cm łodygi poniżej. Wstaw sadzonkę do wody, aby większa część łodygi była w wodzie. Możesz użyć zwykłej wody z kranu (nie dodawaj nawozów !). Sadzonka może opaść na dzień lub dwa, ale szybko powinna odzyskać zdrowie. Zraszaj często sadzonkę i trzymaj w wysokiej wilgotności, aby łatwiej mogła znieść pierwsze dni po odcięciu. Latem z przygotowaniem sadzonek zaczekaj do wieczora w ten sposób unikniesz stresu jakim dla nieukorzenionej roslinki jest silne światło.

  W ciągu około tygodnia powien pojawić się system korzeniowy. W następnym tygodniu korzenie powinny urosnąć do rozmiarów od 0,8cm do 2cm. Kiedy tak się stanie, nadszedł czas do umieszczenia sadzonki w ziemi. Trzymaj sadzonkę cały czas w wodzie, bo korzenie mogą się uszkodzić w czasie przesadzania.

  Przesadzaj sadzonki do średniej wielkości doniczkek używając kupnej ziemi doniczkowej lub według poniższego przepisu:
  Ja robię ziemię dla Salvi używając 1 części kompostu, piasku, torfu i pół perlitu . Salvia lubi żyzną ziemię z dobrym drenażem, więc unikaj cięzkiej ziemi z zawartością gliny. Roślinna lubi także dużo miejsca dla korzeniu, więc przesadzaj jak najczęściej dla najlepszego wzrostu. Kiedy widziesz, że wzrost wyraźnie zwalnia, nadszedł najprawdopodobniej czas na przesadzanie.  Temperatura i pory roku. Idealna temperatura zawiera się między 16 a 21 stopni, ale nasza szałwia trzyma się dzielnie gdy, kiedy temperatura dochodzi do 38 st. C, a w nocy opada do 2 stopni. Kiedy jest gorąca pogoda, dobrze zrobi roślinie cień i częste spryskiwanie. Latem trzymam trzymam rośliny na parapecie pod 60% zacienieniem. Spryskuję rośliny 6 razy dziennie przez minutę, aby zachować długo wilgoć na liściach. Spryskiwanie jest kontrolowane przez elektroniczny timer podłączony do mojego kranu.

  Roślina może urosnąć 1,5 do 2 metrów w ciągu sześciu miesięcy uprawy na zewnątrz domu. Zawartość salvorinu A jest 2 razy większa latem, ale być może to być tylko anegdota. Jesienią rośnie wolniej, w miarę jak spada temperatura i nasłonecznienie. Podczas mrozów roślina może natychmiast oklapnąć i umrzeć. Jeżeli korzenie nie przemarzły, może jeszcze odżyć - często duży system korzeniowy jest w stanie rozpocząć wzrost po zniszczeniach. Roślinę wstawiamy do domu, kiedy liście zaczyną się czerwienić po zimnych nocach. Czerwienienie znika po paru tygodniach trzymania w domu.

  Kwitnienie. Roślina kwitnie jesienią, kiedy jest około 10 do 12 godzin światła dziennie. Jeżeli trzymasz swoją roślinę w domu pod sztucznym oświetleniem, możesz zapobiec kwitnieniu, naświetlając roślinę 14 do 16 godzin dziennie. Roślina wróci do wegetatywnego wzrostu, i włoży swoją energię w produkcję liści. Lubię kwiaty, dlatego trzymam rośliny tylko na 12 godzin naświetlenia i roślina wchodzi w cykl kwitnienia. Kwiaty pachną bardzo delikatnie.

  Cykl kwitnienia trwa około miesiąca, ale jeśli posiadasz wiele roślin, cały proces może wydłużć do 2, 3 miesiący. Salvia Divinorum ma tendecję do gubienia dolnych liści podczas kwitnienia, co powoduje, że wygląda raczej marnie. Kiedy kwitnienie się skończy, zacznij zwiększać długość dnia rośłiny, a ona powróci do wzrostu wegetatywnego. Światło może być zwiększane do maksymalnie 18 godzni dziennie dla uzyskania maksymalnego tempa wzrostu.

  Wilgotność Częstym mitem powtarzanym o Salvii Divinorum jest przekonanie, że potrzebuja ona wysokiej wilgotności do przetrwania. Rzeczywiście najlepiej jest jej w warunkch wysokiej wilgotności i są to dla niej optymalne warunki, ale może ona także rosnąć w suchym środowisku, przy zastosowaniu kilku prostych trików.

  W suchszym środowisku roślina wolniej się aklimatyzuje. Utrzymuj wysoką wilgotność poprzez spryskiwanie liści i stworzenie przezroczystego namiotu wokół rośliny (np. z woreczka foliowego), który zwiększy znacząco wilgotność, ale stopniowo zmniejszaj wilgotność przez następny miesiąc. Roślina bedzie lepiej rosła i przysporzy ci mniej problemów. Zimą, kiedy moje rośliny są w domu, tworzę przykrycie z plastikowych butelek i spryskuje rośliny 3 razy dziennie. Robie to mniej niż pięć minut dzinnie i nigdy nie miałem problemów z brązowiejącymi liśćmi - typowym znakiem zbyt niskiej wilgotności. Warto dodać trochę nawozu z dużą ilośćią azotu, przyspiesza on znacząco wzrost liści.

  Jeśli chcesz uprawiać rośliny w wilgotnym środowisku, nie spryskuj ich myśląc, że potrzebują dużo wody. Wymagąją regularnego podlewania i utrzymywania wilgotności 90%. Nie używam przezroczystych przykryć, ponieważ nie są zdrowe z powodu nieruchomego powietrza, a stagnacja ułatwia rozwój różnych bakterii.

  Szkodniki i ich zapobieganie. Najczęstszymi szkodnikami Salvii są mączliki i mszyce. Oba insekty żyją na dolnej stronie liścia, bliżej wierzchołka naszej szałwi. Mszyce atakują także łodygę. Mączliki są małymi robaczkami, ze świecącymi białymi skrzydełkami. Ich młode są jasnozieleone i wyglądają jak małe ziarenka ryżu.

  Osiągnąłem dobre rezultaty w walce z mączlikami (a w mniejszmy stopniu także z mszycami), spryskując dolną część liści roztworem 1 łyżeczki płynnego mydła w kwarcie wody. Mydło usuwa warstwę ochronną insektów, przez co się topią w wodzie. Roślina może być opłukana następnego dnia czystą wodą. Całość powtarzamy raz w tygodniu przez parę tygodni aż zabicia wszystkich szkodników. Na mszyce skuteczniejsze są środki owadobójcze.

  Nawożę swoje rośliny przeciętnie raz na miesiąc kostką rybną kiedy są na dworzu latem. Zimą używam nawozów o pH 6. Nawóz generalnie przywabia szkodniki

  Przeciętnie rośliny żyją około 5-6 lat. Kiedy osiągnie ten wiek, drewnieje, rośnie wolniej, staje się bardziej krucha i zaczynają odpadać łodygi. Jeśli chcesz mieć dalej roślinę, czas na zrobienie sadzonek. Sadzonki ze starej rośliny są tak samo dobre jak z młodszej.

  Problemy z uprawą

  Czarne liście

  Czerniejące liście mogą wskazywać na gnicie łodygi lub korzeni. Najprawdojpodobniej przelewasz roślinę. Doniczka powinna mieć odpowiedni system odwadniający. Wysusz ziemię przed kolejnym podlaniem. Nie podlewaj, aż liście zaczną opadać (zwisać). Wtedy podlewaj raz na tydzień.

  Także jeśli zostały nadwrężone przez mróz, liście mogą sczernieć i odpaść. Przenieś roślinę na zimę do domu, gdzie może być trzymana jako roślina doniczkowa.

  Jeśli zostaną przypieczone przez za blisko umieszczoną żarówke mogą zbrązowieć lub sczernieć, zwłaszcza na końcach.

  Nadmiar wody może powodować czernienie liści. Nie powinieneś zostawiać widzialnych śladów wody na liściach. Jeżeli używasz przezroczystego przykrycia dla utrzymywania wilgotności, skoncentruj się na spryskaniu dolnej części rośliny. Wilgotność wzrośnie w całym otoczeniu rośliny.

  Jeśli pojawia się prawdopodobieństwo utraty rośliny, spróbuj podanej metody. Użyj czystego noża, wytnij chore części rośliny i natychmiast umieść system korzeniowy w wodzie. Nie pozwól pozostałej powierzchni rośliny wyschnąć. Nakryj woreczkiem lub odwróconą szklanką, aby zapobiegać utracie wilgotności.

  Szkodniki

  Uprawa w gruncie zwiększa ryzyko, że roślina może być zjedzona przez różne insekty lub małe zwierzęta (myszy, króliki). Postaw swoją doniczkową roślinę na drewnianym podwyższeniu w lato. Jeśli nie masz niczego odpowiedniego, możesz użyć drewnianej palety. Będzie to skuteczna izolacja od różnych pełzających i ryjących stworzeń. Możesz zauważyć, że ptaki i pająki będą twoimi pomocnikami w trzymaniu insektów z dala od rośliny. Większość szkodników nie utrzyma się na liściach, jeśli puścisz silny strumień z węża ogrodowego. Sprawdź dół liścia, czy nie ma mszyc i innych drobnych insektów. Wąż ogrodowy powinien usunąć mszyce. Drobne insekty będzie trzeba usunąć przemywając liście alkoholem.

  Opadające liście

  Jeśli otoczenie nie było suche, a liście opadają, spryskaj je. Przez noc powinny się wyprostować.

  Światło zimowe

  Postaw doniczkę na oknie. Rosliny nie trzeba koniecznie doświetlać sztucznym światłem. Jeśli sądzisz, że będziesz potrzebował żarówki, kilka fluorescencyjnych lamp powinno wystarczyć. Białe światło fluorescencyjne wystarczy dla wzrostu wegetatywnego. Nie potrzebujesz żadnych wymyślnych systemów świetlnych.

  Rozgałęzianie

  Tam, gdzie nowe odrosty rośliny różnią się od pozostałych np. z powodu mutacji, poczekaj, aż urosna i zrób z nich nową sadzonkę. Będziesz mógł uprawiać roślinę o cechach innych niż pozostałe (np. trójkątna łodyga lub trzy liście na węźle).

  Sadzonkowanie

  Najczęściej polecana metoda sadzonkowania polega na umieszczeniu łodygi bezpośrednio w ziemi. Szklanka wody działa dobrze tylko na niektóre łodygowe sukulenty (filodendrony i inne). Do sadzonkowania odpowiedni jest czubek rośliny z liśćmi. Powinien zawierać conajmniej 2-3 liście. Dobrym pomysłem jest usunięcie większości dużych liści (zostaw 2-4).Umocz sadzonkę w ukorzeniaczu aż do miejsca, gdzie ma sięgać ziemia, usuń nadmiar , wciśnij do ziemi i zostaw wilgotnym (ale nie mokrym) miejscu, aż pojawią się nowe pędy oznaczające, że powstał system korzeniowy. Przykrycie nie jest konieczne, ale jeśli chcesz zapobiec usychaniu liści , możesz użyć obciętej butelko woreczka itd. Możesz popatrzeć w sklepach ogrodniczych na tanie plastikowe "startery" z czystą górą do kiełkowania nasion.

  Sadzonkowanie 2

  Sadzonkę rób ze zdrowej, dobrze rozwiniętej nie kwitnacej rośliny. Kup świeżą żyletkę (ważne jest, aby cięcie na sadzonkę robić czystą żyletką) i znajdź średniej wielkości gałąź z conajmniej 3-4 liśćmi. Przytnij liscie do 1/3 ( zostaw część aby roślina miała skąd czerpać moc do wzrostu). Natychmiast zanurz w ukorzeniaczu. Ukorzeniacz nie jest niezbędny, ale znacząco przyśpiesza ukorzenianie. Samą łodygę umieść w ziemi, wodzie lub wełnie mineralnej tak szybko jak to możliwe. Kiedy klonujesz swoje rośliny hydroponicznie, możesz po prostu użyć ziemi doniczkowej. Nie przelej wody w doniczce, ponieważ system korzeniowy wymaga dostępu do tlenu. Wielkość pojemnika nie ma wyjątkowego znaczenia, ale nie używaj naprawdę dużych pojemkników (od 3 do 12 cali - 4 powinny wystarczyć). Następnie twoja sadzonka powinna zostać umeszczona pod przezroczystym przykryciem i trzymana tam przez kilka tygodni, gdyż wymaga wtedy wysokiej wilgotności. Umieść pod żarówką fluorescencyjną i trzymaj w temperaturze pokojowej. Nie sprawdzaj rozwoju korzeni, gdyż zwolni to ten proces. Otwieraj przykrycie każdego dnia, aby mogła wlecieć pewna ilość świeżego powietrza. Przez następne tygodnie stopniowo otwieraj na coraz dłużej i dłużej. Jeśli zrobiłeś dużą sadzonkę, możesz odpowiednio wyciąć jakieś przezroczyste pudełko ( Z PVC, woreczka nylonowego i itp.). Salvia wykształca prawidłowe korzenie w wodzie jka i wilgotnej glebie.

  Sadzonkowanie 3

  Sadzonki mogą być ukorzeniane w wodzie, możesz dodać małą ilość ukorzeniacza typu B.

  Świeża woda (lub destylowana) bez ukorzaniacza działa u mnie najlepiej. Najlepiej jeśli końcówke sadzonki przycinasz bezpośrednio pod wodą, jeśli w miejscu cięcia zostana pęcherzyki powoetrza to roślina może zacząć gnić. Tworzenie sadzonki, kiedy łodyga jest w wodzie jest zawsze lepsze

  Sadzonkowanie 4

  Zawsze kiedy zbierałem liście Salvii, przycinałem około 10-15 cm rośliny i kładłem łodygę (bez liści) poziomo w świerzej ziemi. W ten sposób otrzymywałem 2 nowe rośłiny na węzeł i często 4 rośliny na część łodygi. Używam ukorzeniacza, ale zauważyłem, że Salvia po prostu nie potrzebuje go tak długo, jak wilgotność utrzymuję na wysokim poziomie.

  Wilgotność

  Zauważyłem, że sadzonki mogą być zazwyczaj ukorzeniane bez przykrycia, ,jeśli jednak liście opadają to znaczy że w pomieszczeniu jest za suche powietrze wtedy użyj przykrycia. Ukorzeniona roślina nie potrzebuję przykrycia, chyba że wilgotność w twoim mieszkaniu jest wyjątkowo niska. Jeśli chodzenie po dywanie powoduje powstawanie prądów elektrostatycznych, wilgotność może być zbyt niska. Jeśli tak nie jest to wilgotność jest w porządku.

  Ziemia (1)

  Ziemię wypiecz w temp. 200 st. przez 20 minut. Powinno to zabić wszystkie grzyby i bakterie. Jednakże znacznie niższa temperatura powinna także zabić wszystkie patogeny, bez całkowitej sterylizacji ziemi, pewne organizmy mające dobroczynny wpływ na roślinę powinny przeżyć. W gruncie rzeczy zwykła ziemia ogrodnicza jest całkowicie wystarczająca trzeba ją jedynie zmieszać w stosunku 2/3 do 1/3 z perlitem

  Inny przykład mieszanki to: 1 część kompostowanego krowiego obornika, 2 części ziemi doniczkowej, 1 część trofu i pół części wermikulitu.

  Powinna być srednio kwaśna (5,5 - 6pH). Jeśli nie jest zakwaś ją (np. zakwaszaczem do borówek i sprawdź testerem pH). Najlepsze ziemie dostaniesz w ogrodniczym tylko patrz byś kupował ziemie ani sam torf który jest tylko podkładem ale nie zawiera substancji organicznych potrzebnych naszej roslince

  Opis botaniczny Salvii Divinorum

  Masz wątpliwości, czy twoja roślina to napewno Boska Szałwia?
  Przeczytaj poniższy opis, być może pomoże rozwiać twoje wątpliwości

  Opis botaniczny: Ziele wieloletnie, 0,5-1,5 m wysokości, kwitnąca łodyga 1-2 (3) m wysokości. Łodygi puste, czworokątne, ostrokątna, (hirtellous), zielone, półprzezroczyste i kruche. Liście naprzeciwległe, eliptyczne do jajowatych, wierzchołek od ostrego do ogonkowatego, łamliwa podstawa, 10-25 cm długości, 5-10cm szerokości, od góry gładkie, od dołu punktowe gruczoły, nieregularnie ząbkowane skraje. Odgałęzienia podniesione, proste, 30-40cm długości, węzły co 2-4 cm, (cymules) mają 3-6(12) kwiatów, kwiatostan uwłosiony, gładki. Przylistki jajowate, wklęsłe, siedzące, okrągłe u szczytu, ostro-ogonkowate, 1-2 (3) cm dlugości, 0,6-1 cm szerokości, powoli opadające, głównie fioletowe. Szypułki uwłosione, wiotkie, proste, fioletowe, 4-9 mm długości. Kielich z nierównymi wargami, 10-12 mm długości, gładkie do gruczołowych w czasie dojrzewania, fioletowe, wyższa warga 1,5 mm długości z 3 głównymi żyłkami. Korona 28-32 mm dlugości, esowata, gęste kosmki z półprzezroczystymi wielokomórkowymi wloskami 0,5-2 mm długości, białe, gładkie wewnątrz., wargi z czasem zabarwiają się na niebieski, rurka 19-22 mm długości, 2 mm wysokości, 1,5 mm szerokości w najwęższym miejscu blisko gardzieli, (galea) 8-9(-10) mm długości, niższe wargi miseczkowate, 5 mm długości i 7 szerokości kiedy są rozpłaszczone, średnie płatki (emarginate). Pręciki gładkie, białe odrobinę łukowate, 15-16 mm długości, stery 1--11 mm długości, całe, (anthares) 2 mm długości; pyłek biały.(style) 27-32 mm długości, gęsto owłosione, poniżej stymatu, białe. (Gynobase) róg 3 mm długości, 1,2 mm szerokości, biały, gładki. Nasiona 1.8-2 mm długości, 1(1.2) mm szerokości kiedy dojrzałe, ciemno brązowe, nieznane w dzikich zbiorach ( z poprawki by Reisfield 1993]

 • Oceń treść:

  0
  Brak głosów

  Komentarze

  p3rc4 (niezweryfikowany)

  Ktoś mogłby sie podzielić doświadczeniami z innymi szałwiami? (konkretnie Salvia Coccinea i Salvia Splendens)

  Anonim (niezweryfikowany)
  Salvia Splendens. Rośliny posadzone na dworze. Jedna w cieniu druga w słońcu. Obie dobrze się trzyamją :)
  Anonim (niezweryfikowany)
  orientuje sie moze ktos gdzie mozna w wawie kupic sadzonki tej magicznej roslinki:) albo susz? Kozystal ktos z oferty tego sklepu http://www.ethnoshop.pl/product_info.php?products_id=49
  Anonim (niezweryfikowany)
  Wszystkich zainteresowanych kupnem suszu Salvii lub innych ciekawych (legalnych oczywiście) ziółek, zapraszam pod numer gg - 2827690
  Anonim (niezweryfikowany)
  witam zapraszam do mojego sklepiku internetowego www.salviaa.sklepna5.pl najtansze sadzonki , susz, ekstrakty kontakt gg 9239071
  UWAGA OSZUST!!!! (niezweryfikowany)
  Witam! CHCIALEM OSTRZEC WAS PRZED OSZUSTEM O NICKU: DAWID.HIPEK, taki ma nick przynajmniej na jednym forum nie wiem jak na innych na fotka.pl jego nick to: XXxxMARIJUANAxxXX (znalazlem go na googlu) w kazdym razie na pewno jest on sprzedawca sadzonek (a może i roslin) boskiej szalwii. Prowadzi on sklep pod adresem www.salviaa.sklepna5.pl Razem z moja dziewczyna zamowilismy u niego sadzonke szalwii, nalegal on aby pieniadze wplacic jak najszybciej to on od razu wysle sadzonke(była to niedz to nie wiem jak chcial ja wyslac?!) kiedy pieniazki wyslalismy miał paczke wyslac w Poniedzialek. Jednak opoznial to do czwartku jak potem powiedzial „bo sadzonka musiala się lepiej ukorzenic, aby przetrwala podroz”. Moim zdaniem kompletnym idiotyzmem jest wysylac rosliny w czwartek kiedy wiadomo jak dziala poczta polska i biedna roslina będzie musiala caly weekend lezec na poczcie już wolalbym aby była wyslana w nastepny pon. Pozatym zapewnial nas ze roslina ma 25-30cm jak się okazalo wysokosc roslinki osiagnela może 4cm a jej szerokosc 18cm.... mowil tez ze roslina będzie wyslana w doniczce dobrze ukorzeniona. Doszla do nas z lodyga zgnieciana w denku od puszki z odrobina ziemi, zawinieta w worek i wrzucona luzem do pudelka. Miala nieodpowiednie warunki do podrozy:/ Jak wyjelismy ja z tej puszki okazalo się ze ma jeden maly korzonek o dlugosci może 2mm... a mowil ze wysyla pozniej żeby ukorzenic lepiej;/ ogolnie wydaje mi się ze nie ma sadzonek i jak ktos zamowi to odcina od rosliny szczepik i stara się szybko ukorzenic.... Ostatnia sprawa jest to ze gdy wyslal pozniej mowil ze możemy zwrocic a on odda pieniazki. Kiedy paczka u nas była i poinformowalismy go o tym wszystkim powiedzial ze nie ma zadnych zwrotow... TAKŻE JEŚLI CHCECIE KUPIC DOBRA LADNA SADZONKE TO NA PEWNO NIE KUPUJCIE U DAWID.HIPEK PONIEWAŻ JEST TO OSZUST!!!
  Anonim (niezweryfikowany)
  racja, też zamawiałem u niego , czekałem chyba 2 tygodnie, przyszło coś czego nie jestem w stanie opisać, kawałek zdrewniałej łodygi (chyba 3 cm) z 2 malutkimi listkami, raczej nie była to dobrze ukorzeniona sadzonka, po wielotygodniowej walce o jej zdrowie zaczęła rosnąć, ale że to złodziej to fakt, nie kupujcie u niego
  Anonim (niezweryfikowany)
  Witam. Mam do sprzedania susz najwyzszej jakosci bo sprowadzony z Meksyku, Salvi Divinorum. Cena suszu to 25 zł za 5g, oczywiscie przy wiekszym zamówieniu jak i la stałych klijentów przewiduje dosc znaczne zniżki i gratisy. Posiadam też sadzonki. KONTAKT gg-5455560 Podaje link do aukcji- [url]http://www.sprzedam.pl/item.php?id=227327[url][/url]
  Anonim (niezweryfikowany)
  Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat Boskiej Szałwii: Boska szałwia uprawa A tutaj na temat innych roślin: Salvia Divinorum - forum etnobotaniczne
  Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT

  Wiek: 20 lat, ~65kg masy.

  Substancja: ~25mg 4-ACO-DMT doustnie.

  Doświadczenie: etanol, nikotyna, kofeina, konopie, syntetyczne kanabinoidy, XTC, mefedron, LSD, 2C-E, 4-HO-DIPT, 4-ACO-DMT (20mg).

  S&S: Ładny wrześniowy dzionek, słonko świeci.  Drugi trip z 4-ACO-DMT. Tym razem 25mg, znaczna różnica w stosunku do 20mg. Efekty bardzo silne, godne polecenia.

  • Marihuana
  • Miks
  • Szałwia Wieszcza

  dom, popołudnie, własny pokój, fotel przed kompem

  05.08.2008

  Nazbierałem ostatnio sporą ilość suszu z mojej szałwii, nadszedł więc czas na ich spalenie. Ilość, oceniając na jakieś 5 gramów, postanowiłem przeznaczyć na ekstrakt, co też uczyniłem. Z suszu uzyskałem troszkę ponad pól grama (może 0,6 - 0,7) ciemnozielonego ekstraktu. Mówiąc szczerze, nie byłem przekonany o jego mocy, dotychczas nie paliłem jeszcze liści, ani ekstraktu z własnej rośliny.

  • Inhalanty


  poziom doświadczenia:

  - marihuana (kilkanaście razy)

  - hasz kilka razy

  - dxm

  - benzydamina

  - wszelkie inhalanty (setki razy)  Cel zazycia :

  - super filmy (halucynacje)

  - klimat

  - rozmyślanie

  - oderwanie się od rzeczywistości

  - rozuźnienie  Miesiąc temu Gazik Ronson powrócił do łask, powróciłem do niego bo brakowało

  mi tego "czegoś" co jest po nim a niema po aloholu, trawie i podobnych rzeczach.