Calea Zacatechichi - poradnik dla początkującego

Calea Zacatechichi AKA Leaf of God AKA thle-pelakano AKA bitter grass AKA dream herb. Krótki poradnik, czyli z czym i jak się je tę magiczną roślinę."The Beginner\'s Guide"

Tagi

Odsłony

35361
Calea Zacatechichi AKA Leaf of God AKA thle-pelakano AKA bitter grass AKA dream herb. Krótki poradnik, czyli z czym i jak się je tę magiczną roślinę."The Beginner\'s Guide"
Calea Zacatechichi
by Davion
tłumaczenie: scream

Od tłumacza: Oryginał tekstu znajduje się na stronie The Vaults of Erowid, w dziale Calea Zacatechichi, w poddziale Experiences. Jako, że nie jest podany adres email autora, pozwoliłem sobie obciąć kilka zdań, związanych z forum nt. świadomego śnienia oraz zadawaniem autorowi pytań.

Disclaimer: Nie jestem lekarzem. Skonsultuj się z lekarzem, prawnikiem, mamą, swoim prywatnym lekarzem, uzdrawiaczem, członkiem Kongresu przed zażyciem Calea. W rzeczywistości nie zażywaj go w ogóle.

Lecz jeśli nie posłuchałeś mojej rady...

Słowa uwagi.
Najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo przy przygotowywaniu ziół. Dla Ciebie też powinno być. Przedstawię zatem podstawy bezpiecznego zażywania naszego przyjaciela, Pana (albo Pani) Calea Zacatechichi.

1. Reakcja alergiczna.
Może się zdarzyć, że jesteśmy uczuleni na Calea. Zazwyczaj uczulenie jest lekkie, ale może być bolesne i nie zdziwiłbym się, gdyby było poważne dla niektórych ludzi. Symptomy obejmują między innymi brak fizycznego wigoru, puchnięcie kończyn z wysypką i zaczerwienieniem między palcami stóp oraz na palcach u rąk, lekkie mdłości, senność oraz lekkie zawroty głowy.
Test na alergię. Przetestuj Calea i unikaj alergenów. Aby sprawdzić swoją podatność, włóż 2 małe liście Calea pod język albo za policzek na 15 minut i połykaj wypływające soki [polecam włożyć za policzek - Calea jest *bardzo* gorzka - przyp. tłum.]. Wypluj liście i poczekaj kolejne 15 minut. Jeśli zaobserwujesz puchnięcie albo swędzenie w kończynach, nie używaj Calea Zacatechichi. Ponadto, jeśli zaobserwowałeś puchnięcie, użyj miejscowo dimenhydraminy [aviomarin, ale nie wiem czy występuje w postaci maści do miejscowego stosowania - przyp. tłum.]. Podczas stosowania dimenhydraminy nie wystawiaj się na działanie słońca - może to zwielokrotnić reakcję alergiczną i skończyć się wizytą u lekarza. Więc noś kapelusz, cokolwiek, co ochroni Cię przed słońcem.
Większość ludzi nie jest uczulona na Calea. Jeśli jesteś, możesz "żuć" liście przez tydzień, "mieć do czynienia z" [? - "\'deal\' with"] lekką reakcją alergiczną, po czym prawdopodobnie będziesz odporny na alergię na Calea. Jeśli nie masz objawów alergicznych z paroma liśćmi, wszystko powinno być OK.

2. Skłonności do wymiotów.
Calea Z. jest najobrzydliwiej smakującą substancją znaną człowiekowi [jest strasznie gorzka, jednak IMHO nic nie przebije piołunu ;) - przyp. tłum.]. Jeśli masz zamiar wypić napar z Calea, przygotuj sobie na wszelki wypadek całą torbę. Mówię poważnie.

3. Rak płuc.
Szanse nabawienia się raka płuc od palenia Calea są prawdopodobnie tak małe, że nie warto o nich wspominać. Jednak, do diaska... Nie radzę Ci palić CZEGOKOLWIEK, pomyślałem, że wspomnę tutaj, że palenie CZEGOKOLWIEK może zniszczyć Twoje płuca, ponieważ nie zostały one stworzone do przyjmowania palących się gazów, smoły i wielkich, gęstych cząstek znajdujących się w dymie.


Oczekiwane działanie.
Ciało każdego z nas ma unikalną fizjologię i biochemię. Dlatego wyniki mogą się różnić. Opisane działanie jest jednak typowe.

Lekka euforia. Szczególnie palona w wystarczająco dużej ilości Calea Z. może powodować naprawdę lekką, podobną do konopi, euforię, lecz bez apatii. To nie jest ten sam stan, więc nie kupuj kilogramów Calea Z. aby ją palić tylko dlatego, że konopie są nielegalne. Prawdopodobnie nie doznasz tego samego stanu pijąc herbatę z Calea, ponieważ psychologiczny efekt jej ohydnego smaku zniweluje uczucie euforii. [nie zgadzam się z tym, ohydna gorycz po jakimś czasie zanika i się właściwie o niej nie pamięta. zawsze można zagryźć słodkimi cukierkami :) - przyp. tłum.]

Czystość umysłowa.
Odkryłem, że używanie Calea w jakiejkolwiek formie oczyszcza umysł, odmienia poczucie czasu tak, że wydaje się, że mija on wolniej. Odczuwa się większą kontrolę nad wszystkim.

Żywe sny.
To powinno być oczywiste, jako że tekst ten pojawił się na forum na temat świadomego śnienia. Dzięki Calea Twoje sny nie staną się od razu świadome, za to szanse na doznanie świadomego śnienia są o wiele większe. Ponadto Twoje sny mogą się wydawać tak bardzo rzeczywiste (czasami), że możesz czerpać z nich większą przyjemność niż z normalnego świadomego śnienia, które nie są aż tak klarowne. Klarowność, czy ciągłość jest związana z faktem, że Calea Z. uaktywnia funkcję \'Ułatwiacza Ciągłości Pamięci\' [Memory Continuity Facilitator], dlatego skoki MCV ["MCV jumps", MCV - "Motif Continument Variant", MCV memory - a continuous form of information storage - thx vald :), przyp. tłum.] (nagłe przeskoki czasu i miejsca we śnie) nie zdarzają sie tak często.

Efekty uboczne.
Nie zanotowano żadnych, o ile nie jesteś uczulony na Calea. Nie ma żadnych raportów (ani podejrzeń naukowców) na temat szkodliwych efektów wynikających z długo-, bądź krótko-terminowego używania tego zioła.

Przygotowanie i dawki
Przedstawię trzy najpopularniejsze metody zażywania, a następnie moją nową metodę.

1. Palenie.
Spal jeden-dwa skręty z liści i kwiatów. Dym jest trochę gorzki, ale nienajgorszy. Zrób to tuż przed pójsciem spać, jednak NIE pal w łóżku.
[nie zgodzę się do końca - dym jest dość gryzący, przy wydychaniu dość mocno czuć gorycz. jednak da się to palić :) - przyp. tłum.].

2. Herbata.
Jeśli jesteś odważny i chcesz spróbować naparu, odmierz około 3g liści Calea i zalej je gotującą (ale nie wrzącą) wodą. Zaparzaj przez 15 minut. [ja zaparzałem z kwiatami i do końca - aż nie ostygło - przyp. tłum.]. Dodaj miodu, cukru, albo czegokolwiek innego co Twoim zdaniem polepszy smak naparu, jednak na miłość Boską, nie dodawaj cytryny! Uwierz mi! Są różne zioła i owoce, które możesz dodać dla polepszenia smaku. Pewne owoce zwą się \'magicznymi jagodami\' [magic berries], niestety nie znam ich łacińskiej nazwy. [ja piłem zimny napar bez dodatku cukru, jest strasznie gorzki, jednak bez problemu potrafię go ciurkiem wypić a obrzydliwą gorycz odczuwam dopiero później. warto wtedy zabić czymś ten smak :) - przyp. tłum.].

3. Kapsułki żelowe
Kapsułki możesz dostać u zielarza. Alternatywnie, możesz opróżnić kapsułki z innymi ziołami albo suplementami, które Ci się nie przydadzą. Przygotuj około 1g Calea i wypełnij nim dwie kapsułki. Połknij około 30 minut przed pójściem spać.

4. Żywica.
Potrzebujesz butelke alkoholu 95% (spirytusu). Marka nie jest ważna - kup najtańszy jaki jest. Bądź BARDZO ostrożny - spirytus jest łatwopalny, tak samo jak benzyna. Zalej jedną część Calea dwoma częściami spirytusu w szczelnie zamkniętym słoiku. Odłóż go na trzy dni. Przefiltruj płyn z liśćmi przez gazę i wylej go na patelnię do pieczenia [? - baking pan]. Poczekaj aż alkohol wyparuje i zostanie Ci miłe odrażające "goo". Zeskrob je do kapsułek i...voila! Ale bądź ostrożny i pamiętaj, że będzie to co najmniej 5 razy mocniejsze od herbatki. Twoją startową dawką powinna być żywica z maksymalnie 1.5g Calea. Jeśli musisz, wypełnij resztę kapsułki cukrem.

5. Ekstrakt.
Kup najtańszą wódkę jaką znajdziesz [autor pisze o wódce 50%, u nas jest dostępna 40% - przyp. tłum.]. Zalej w słoiku 1 część liści Calea dwoma częściami wódki i wstrząsaj raz dziennie. Po tygodniu odcedź i wylej na patelnię [i znowu baking pan - przyp. tłum.], poczekaj, aż alkohol odparuje i przelej do butelki. Ekstrakt jest słabszy od żywicy, lecz mocniejszy od herbaty. Nie próbowałem jeszcze tej metody, ponieważ nie widzę sensu - nadal będzie to ohydnie smakować.


Mam nadzieję, że znalazłeś tu użyteczne informacje. Jeśli coś przeoczyłem, albo są jakieś pytania bez odpowiedzi, daj mi znać. [niestety w oryginale na erowidzie nie jest podany kontakt z autorem. zawsze jednak możesz skontaktować się z redakcją Hyperreala ") - przyp. tłum.].

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

qqryq (niezweryfikowany)

no ciekawe,pierwszy raz o tym slysze.
(btw,zaraz sie pojawi 50 postow skad to wziac;lol)

(.... chodz sam jestem ciekaw ;))

:/\\/ (niezweryfikowany)

skąd to wziąść ???? hehe :D

kwasir (niezweryfikowany)
scr (niezweryfikowany)

skąd to wziąść ???? hehe :D

GOW (niezweryfikowany)
1 (niezweryfikowany)

Czy to jest khat?

scr (niezweryfikowany)

skąd to wziąść ???? hehe :D

zielarz (niezweryfikowany)

skąd to wziąść ???? hehe :D

Anonim (niezweryfikowany)
Calea można dostać np. ze sklepu internetowego https://www.smartshop.pl/index2.php
Ekonom Wołodyj (niezweryfikowany)

...w odpowiedzi na rosnący popyt na enthogeny i inne tego typu dozwolone roslinki sugeruje utworzenie tego typu firmy wysyłkowej w polsce.

Grzegorz Kołodko (niezweryfikowany)

...w odpowiedzi na rosnący popyt na enthogeny i inne tego typu dozwolone roslinki sugeruje utworzenie tego typu firmy wysyłkowej w polsce.

Ekonom Wołodyj (niezweryfikowany)

Skąd wziąść tą roślinke ??

Anonim (niezweryfikowany)
Ja polecam stad: Magiczny Ogród
Łitnej Hujston (niezweryfikowany)

...w odpowiedzi na rosnący popyt na enthogeny i inne tego typu dozwolone roslinki sugeruje utworzenie tego typu firmy wysyłkowej w polsce.

GodEye (niezweryfikowany)
Ja kiedyś to zamówiłem w jakimś sklepie internetowym, prawie się porzygałem pijąc to i niestety nie doznałem żadnych efektów. Poprostu NIC... nie podważam tu tego że ta roślina posiada jakieś właściwości. Poprostu na mnie to nie działało
DeViLtEcH (niezweryfikowany)

Skąd wziąść tą roślinke ??

nOOncyOOsh (niezweryfikowany)

A jak to jest z alergia wprzypadku palenia ?

Tamjara (niezweryfikowany)

ej ja chce ta magiczna rosline...ktos ma ??????

Grim (niezweryfikowany)

siema , odmienne stany swiadomosci zawsze wzbudzały we mnie ciekawos ,zmienialem stan swojej psyche juz wielokrotnie wieloma roznymi substancjami ale o czyms takim nie słyszałem ,jezeli ktos ma do załatwienia ta roslinke to niech da znac nrGG5156425 w zamian moge zaoferowac Salvie Divonorum:]

weed_man (niezweryfikowany)

gdize mozna kupic nasiona albo kupić roslinke?

matheush (niezweryfikowany)

gdize mozna kupic nasiona albo kupić roslinke?

borxxx (niezweryfikowany)

jeśli chcecie piszcie na meila kolendoolook@wp.pl

max (niezweryfikowany)

NIE KUPUJCIE NASION CALEI !!! NA 100% NIE WYKIEŁKUJĄ - SĄ ZDOLNE DO KIEŁKOWANIA TYLKO KILKANAŚCIE DNI OD ZBIORU , NA WIOSNĘ POJAWIĄ SIĘ NA ALLEGRO I ŚWISTAKU SADZONKI CALEI , ALE NIE DAJCIE SIE NABRAĆ NA NASIONA DREAMHERBU .

Anonim (niezweryfikowany)
jakos sie nie pojawily... jest suszone ziolo ale nie ma sadzonek... daj jedna ;)
GOW (niezweryfikowany)
jak nie ma jak są. :)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne


W połowie października załatwiłem sobie pierwsze grzybki w życiu. Mała paczuszka zawierała 100 sztuk swierzo zebranych grzybencji. Wcześniej słyszałem tylko opowieści starych narkoli o zakręconych jazdach, mutacjach ciała typu 7 metrowe nogi i ręce z 3 palcami, tu dzież spadające meteoryty. Ale byłem nastawiony sceptycznie bo wiadomo jak jest, wiele ludzi, podobnie jak wędkarze opowieści o złowionych rybach, podkręcają opowieści, dodają nowe fakty i ubarwiają rzeczywistość. Jednak od razu wyczułem klimat. Nie bez powodu nazywane są "Świętymi Grzybami".

  • Grzyby halucynogenne
  • Inne
  • Pierwszy raz

Ciepły letni dzień, pierwsza połowa czerwca, podróż z kolegą (D), z którym zdarzyło mi się już kiedyś wybrać na skromnego tripa na połowie kartona. Grzyby własnoręcznie wyhodowane przez D z growboxa przywiezionego z Amsterdamu. Pierwszy test owoców jego pracy jak i mój pierwszy raz z grzybami. Swobodne, bezstresowe podejście do psychodelików po niedawnych próbach z LSD. Nastawienie na wrażenia podobne do kwasu, ale krótsze. Spacer po lasach niedaleko domu D.

 

Wstęp: Podobnie jak wszystkie poprzednie moje raporty, TR pisany po upływie dłuższego czasu. W tym wypadku jest to 2,5 roku. Podawane czasy nie są więc dokładne. Podróż była raczej krótka. Rozmów też nie prowadziliśmy zbyt wiele. Zdarzyło się jednak kilka niecodziennych rzeczy, których nie było mi dane doświadczyć na kwasie. Raport nie będzie więc taki znów najkrótszy.

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nastrój bardzo dobry, nastawienie pozytywne. Marihuana spalona po raz pierwszy w domu w samotności.

Zamierzam opisać tutaj moje któreś z rzędu spotkanie z marihuaną. Postanowiłem tym razem zapalić porcję samemu w domu, bez udziału osób trzecich. Byłem ciekaw różnicy w przeżyciach, chociaż słyszałem wiele negatywnych opinii o paleniu w samotności.

  • Grzyby halucynogenne


29 września 2001

randomness