Zolpidem – niewiarygodne efekty u ludzi o uszkodzonym mózgu

Z-drugs – substancje wykazujące powinowactwo do receptora benzodiazepinowego, nie dzielące jednak podobieństwa strukturalnego z benozdiazepinami.

Moderatorzy: GABA, Leki

• 4957 / 172 / 8

Film „Miracle Effect of Ambien” na YouTube

Ludzie, których mózg został uszkodzony (np. w wyniku zawału, albo traumy fizycznej) odczuwają znaczną poprawę kondycji po zażyciu zolpidemu. Odkrycie jest dosyć świeże, lecz dokonane zostało przypadkowo. Na filmie widać fantastycznie, jaką wybitną poprawę dają zwykłe dawki zolpi. Myślę, że ta wiedza powinna się rozejść jak najbardziej, bo to niezwykle dostępne rozwiązanie na okrutnie dolegliwy problem. Jedyny minus to fakt, że korzyści ustępują wraz z działaniem zolpi.
  • 1172 / 92 / 0

Jeśli to prawda to myślę że może to dotyczyć się chyba wszystkich benzodiazepin.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

11 pseudokibiców zatrzymanych. Zarekwirowano narkotyki (bonus: policyjne kino akcji)

– Policjanci zatrzymali 11 osób związanych z narkotykowym biznesem prowadzonym na terenie powiatu wielickiego (woj. małopolskie). Zabezpieczono około 2,5 kg środków odurzających – poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji.
  • 4843 / 235 / 0

Zolpidem nie jest benzodiazepiną.
  • 195 / 11 / 0

08 lipca 2018TheLight pisze:
Zolpidem nie jest benzodiazepiną.
Nie jest to benzo, a grupa zwana Z-Drugs - na rynku mamy zolpidem, zopiklon, eszopiklon a i pewnie parę innych analogów powstanie, tylko kwestia czasu. Możliwe, że jeszcze lepiej działających, z mniejszą ilością efektów ubocznych . A to tylko jedna grupa zwaną "Cyclopyrrolones".

Podobnych substancji są dziesiątki - https://en.wikipedia.org/wiki/Nonbenzodiazepine.
  • 4957 / 172 / 8

Wydaje mi się, że zolpidem nie jest tak selektywny* na receptorze benzodiazepinowym, jak same benzodiazepiny i jest jakaś nieznana interakcja z którymś z podtypów receptorów, która wzmaga, albo w ogóle umożliwia efekty pokazane w filmie.

* — działający wyłącznie na…
  • 183 / 13 / 0

• 549 / 81 / 0

Przy udarze niedokrwiennym uwalnia się dużo glutaminianu, ktory niszczy komórki nerwowe. Ten neuroprzekaźnik uwalnia się z uszkodzonych neuronów. Jednak, gdy chory otrzyma pomoc i neurony już nie obumierają, to i tak, te które przeżyły dostają znów po dupie drugą falą glutaminianu uwalnianym przez astrocyty. Wtedy antagoniści NMDA chronią neurony przed drugą falą i chronią mózg przed dalszym spustoszeniem.

@surveilled

Nie wiem czy mówie tu na temat. Chcę tylko zwrócić uwagę na szerszy obraz i m. in. komórki glejowe.

Bo np. na hodowle samych neuronów MPTP nie działa. Tzn. nie zabija samych neuronów. Natomiast kiedy do hodowli dodamy astrocyty sytuacja się zmienia. Astrocyty zmieniają MPTP na MPP+ i dopiero ten związek chemiczny niszczy neurony.
Wróć do „Niebenzodiazepiny”
Na czacie siedzi 45 uczestników Wejdź na czata