Pytam bo u siebie takie cos widze a rzadko łykam zolpi i nawet po dwoch tabletkach potrafie sie naprawdde kiepsko czuc caly nadstepny dzien. Może ktos ma podobnie to prosze o wpis
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
02 czerwca 2024houseman pisze: Czy dzień po przyjeciu zolpidemu nawet w malej dawce (20mg) czyli na powiedzmy ala kacu mozliwa jest taka jakby depresja i zle samopoczucie psychiczne? Jesli tak to jaki mechanizm za to odpowiada?
Pytam bo u siebie takie cos widze a rzadko łykam zolpi i nawet po dwoch tabletkach potrafie sie naprawdde kiepsko czuc caly nadstepny dzien. Może ktos ma podobnie to prosze o wpis
"Rutyna to rzecz zgubna "
02 czerwca 2024Merx pisze: rozregulowany układ GABA
Czy moglbys rozwinac? Bo moze cos w tym być gdyz kiedys naduzywalem alkoholu ale od kilku no może trzech miesiecy mocno ograniczylem (powiedzmy dwa piwa/tydzien).
Szczerze to bardziej obstawialem cos z serotonina ale chyba zolpidem nie wplywa na nia.
Dzieki za odzew
Kwas gamma-aminomasłowy (GABA) jest głównym neuroprzekaźnikiem hamującym. Jego ilość w mózgu jest wielokrotnie większa w porównaniu z innymi neurotransmiterami, takimi jak acetylocholina czy aminy biogenne. Powstaje on z glutaminianu przy udziale dekarboksylazy glutaminianowej (GAD), a enzymem katalizującym jego rozkład jest transaminaza kwasu gamma-aminomasłowego (GABA).
Na język nie medyczny - GABA odpowiada za regulację wszystkich neuroprzekaźników wliczając w to serotoninę, dopaminę, acetylocholinę, norepinefrynę (noradrenalinę) i wiele innych. Rozregulowanie tego układu przez smyranie go wszystkim co działa na ten układ, a szczególnie w dawkach rekreacyjnych - alkohol, wspominane zolpi, benzo, pregaba, baklofen itd prowadzi do tego, że czujesz się będąc pod wpływem fajnie, ale ZAWSZE przychodzi tzw. zjazd i czujesz się chujowo, bo Twój mózg dążący do tego, aby zachować balans między wszystkimi w/w aminami (sert, dop, nor itd) tylko jak ma to do cholery robić kiedy strzelasz w niego substancjami które sztucznie podwyższają bądź blokują którąś z amin? stay safe i z fartem.
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
Czy budxenie sie prawue codziennie okolo 1 w nocy i zasypianie nas ranem dopiero to moze byc objaw tego rozjechania gaba systemu? Watroba jest zdrowa bo badalem ostatnio
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
USA może zaoszczędzić 29 miliardów rocznie dzięki legalizacji marihuany medycznej
Konsekwencje płynące z rozporządzenia MZ ograniczającego pacjentom dostęp do medycznej marihuany
Kokaina podróżuje przez Atlantyk w bananach. Porty nie radzą sobie z kontrolą
Marihuana zmniejsza grubość kory mózgowej – mówią badania na temat wpływu konopi indyjskich na mózg
Kanadyjskie badania dotyczyły wpływu używania konopi indyjskich na strukturę mózgu u młodzieży. Prace badawcze, prowadzone przez zespoły Gracieli Pineyro i Tomasa Pausa, wykazały, że stosowanie THC (tetrahydrokannabinolu – organicznego związku chemicznego z grupy kannabinoidów, głównej substancji psychoaktywnej zawartej w konopiach) przez nastolatków prowadzi do zmniejszenia grubości kory mózgowej. Zaobserwowano, że THC powoduje zanik dendrytów – struktur neuronowych niezbędnych do komunikacji międzykomórkowej, co może skutkować atrofią określonych obszarów kory w okresie krytycznym dla rozwoju mózgu.
Ta pizzeria odniosła gigantyczny sukces. Polegał na sprzedawaniu pizzy z… kokainą
W Duesseldorfie policja rozbiła dużą sieć dilerów narkotyków. Wszystko zaczęło się od zaskakujących wyników rutynowej kontroli żywności w jednej z pizzerii. W lokalu sprzedawano nie tylko pizzę, ale i narkotyki. I to w bardzo kreatywny sposób. Klient, zamawiając pizzę numer 40, otrzymywał dodatkowo małą paczkę kokainy. Pomysł był skuteczny, bo czterdziestka jako pizza z kokainą szybko stała się jedną z popularniejszych pozycji w menu.
Ministerstwo Zdrowia zmienia przepisy. Recepta na te leki tylko po wizycie u lekarza
Środki odurzające lub psychotropowe będą mogły być przepisane jedynie po obligatoryjnym osobistym zbadaniu przez wystawiającego receptę. Nie będzie możliwości wystawienia jej za pośrednictwem teleporady. Nowe przepisy mają wejść w życie od czwartku 7 listopada.