Dział poświęcony dyskusjom nt. wezwań, które osoba otrzymała w związku z postępowaniem toczącym się wobec stron trzecich.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 23 / / 0
Siema, prawodpodobnie o to wlasnie chodzi, z popularnego ogloszeniowego portalu zamawialem pewne rzeczy (leki na recepte), paka nie doszla, to zamowilem kolejna i tyle. platnosc byla za pobraniem. Ostatnio dostaje wezwanie w charakterze swiadka z art 56 uopn.
Co robić? Ktos byl w takiej sytuacji? Jak zareagowac? Przyznam, ze sram ze stresu, bo dopiero co mi sie zycie zaczelo ogarniac
  • 3386 / 690 / 9
Jako świadek skorzystaj z prawa do odmowy składania wyjaśnień. To albo doszła albo nie doszła? To tak jak kot Schrodingera, albo chcemy żeby kot był albo żeby nie było kota w pudełku. Jak nie jesteś specem od stanów splątanych to lepiej się nie rozwodź.
"I don't recognize the right of this comity to ask me this kind of questions. And furthermore... You can all go fuck Yourselfes."
  • 23 / / 0
Poszla na zly adres, to wrocila na sortownie czy cos w tym stylu pewnie, przelezala i otworzyl, byla za pobraniem takze płatności zadnej nie bylo do tej pory, no a na wezwsniu swiadek art 56 uodo, jakbym odmowil skladania zeznan no to uznaja mnie z buta za winnego z tego co rozumiem, bo moge odmowic tylko wtedy gdy cos ma mnie obciazyc lub bliskiego?
Zaslaniac sie niepamiecia? Jakby nie patrzec lata minely
  • 2784 / 1537 / 34
Nie pamiętasz i tyle
ultimate god mode return time for Dirty summer naughty edition narcotic trust high life y
  • 605 / 86 / 0
23 sierpnia 2022ares2100 pisze:
Poszla na zly adres, to wrocila na sortownie czy cos w tym stylu pewnie, przelezala i otworzyl, byla za pobraniem takze płatności zadnej nie bylo do tej pory, no a na wezwsniu swiadek art 56 uodo, jakbym odmowil skladania zeznan no to uznaja mnie z buta za winnego z tego co rozumiem, bo moge odmowic tylko wtedy gdy cos ma mnie obciazyc lub bliskiego?
Zaslaniac sie niepamiecia? Jakby nie patrzec lata minely
Tak, kolega wprowadził Cię w błąd.
Odmówić możesz tylko wtedy, gdy Ty (świadek) masz zeznawać w sprawie, która dotyczy Twojego członka rodziny.
Odmówić możesz też wtedy, gdy to, co miałbyś zeznać, byłoby obciążające dla Ciebie. No i oczywiście gdy sam zostałbyś wezwany jako oskarżony, a nie świadek - wtedy nie musisz mówić niczego bez obecności Twojego obrońcy/adwokata (z urzędu czy też nie).

Jeśli sprawa dotyczy jakiegoś sklepu - nie pamiętasz i koniec, kropka. Koleżanka wyżej dobrze mówi. Ale musisz jednak coś im powiedzieć, by mieli co wpisać.

Zamawiasz bardzo dużo rzeczy przez internet. Od ubrań, przez gadżety, po suplementy. Będą próbowali mówić do Ciebie żargonem typowym dla środowiska narkomanów - wtedy najlepiej udawać idiotę.
Jesteś porządnym obywatelem.
Robisz zakupy w sieci jak każdy, nie wiesz o jaką paczkę chodzi, bo zamawiasz głównie z Allegro i (podaj jakiś tam inny sklep), no i nigdy nie przytrafiła Ci się sytuacja, żebyś dostał coś innego, niż zamawiałeś czy żeby któraś z paczek zaginęła. Nie pamiętasz, co jadłeś wczoraj na obiad, a co dopiero co dokładnie kupowałeś w sklepie internetowym X LAT TEMU.
Gdy zapytają Cię, czy zamawiałeś narkotyki/dopalacze przez internet, to powiedz, że nie wiesz o co chodzi, temat używek jest Ci obcy.
Na każde pytanie odpowiadaj spokojnie i krótko, bez zbędnych szczegółów, bądź grzeczny, może trochę pierdołowaty i nie daj się sprowokować.
Masz kiepską pamięć, więc planujesz kolejne zamówienie online, którym będzie wyciąg z liści miłorzębu japońskiego, aby sobie ją trochę poprawić xDDD
Nie pamiętasz zatem, co to za paczka.

PS. Pewnie jesteś już po przesłuchaniu.
I co - było tak strasznie jak przypuszczałeś?
Może coś więcej nam tu opiszesz, a jak nie, to podbij na priv.
LUBIĘ GRZEŚKI CZEKOLADOWE.
  • 880 / 360 / 6
Nie pąmiętasz ile tyle. Wiesz ile przez 2 lata zamówiłeś paczek? Masz pełne prawo i obowiązek wykręcać się nie pamięcią. Zresztą pytanie czy śledztwo prowadzi tamta Policja/prokuratura (w takiej sytuacji im zależy) czy robią to w ramach pomocy prawnej (wyjebane po całości).
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
  • 605 / 86 / 0
@LittleQueenie To akurat prawda.
Ja mam już kilka przesłuchań za sobą i zupełnie inaczej rozmawiali ze mną, gdy wezwali mnie na świadka, bo ktoś z moich znajomych był akurat o coś oskarżony.

Ale jeśli byłam świadkiem w sprawie z zewnątrz, dotyczącej jakiegoś tam sklepu/vendora z Łodzi czy Warszawy, a ja przykładowo jestem z Rzeszowa, no to im się naprawdę nie chce tego ogarniać. Zazwyczaj kończyło się na max. 15-20minutach gadki o dupie maryni.
LUBIĘ GRZEŚKI CZEKOLADOWE.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.