Ypadu - Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Półsyntetyczna pochodna alkaloidów krasnodrzewu pospolitego.
Więcej informacji: Kokaina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 5 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2011
  • 9 / / 0


W amsterdamie znalazłem specyfik zachwalany przez sprzedawcę, jak to mi powiedział "that's cocain but from other plant" nazywa się Ypadu, a z informacji w internecie wyczytałem że są to sproszkowane liście jakiejś odmiany krasnodrzewu, wymieszane z popiołem z innych ziółek, w tym ze słomą, co czuć po otwarciu opakowania. Niestety w obawie na pierwszy raz wziąłem pół opakowania(Po ostatnich przygodach z kratomem) czyli pół sugerowanej dawki, i efekty to zdecydowanie lepszy humor i lekka stymulacja fizyczno-psychiczna. Ypadu według wikipedii znane od wielu stuleci, a na naszym hyperrealu ani jednej informacji, czyżby nikt jeszcze nie próbował, czy też ten miks nie wart jest nowego wątku na forum.

Pozdr z kraju arcyćpunów.
Rejestracja: 2013
  • 451 / 10 / 0


A jak z legalnością tego cuda w polsce ? Bo kokaina i liście koki są nielegalne więc to pewnie w związku ze składem też :/

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Medyczna marihuana w opiece paliatywnej i w leczeniu bólu

Pod tym hasłem Fundacja Krok Po Kroku z Oławy organizuje we Wrocławiu już V Międzynarodową Konferencję z cyklu „Medyczna marihuana w teorii i praktyce”, skierowaną do lekarzy i pacjentów zainteresowanych leczniczymi właściwościami konopi. Najbliższa edycja odbędzie się 16 i 17 listopada we Wrocławiu.
Rejestracja: 2010
  • 247 / 2 / 0


Odświeżam,pròbował ktoś? Działa to podobnie do flejka?
Rejestracja: 2015
  • 1 / / 0


Podbijam
Rejestracja: 2016
  • 57 / 4 / 0


Istnieją cztery odmiany krasnodrzewu pospolitego, których liście zawierają alkaloidy kokainy - Ipadu (Ypadu) jest jedną z nich: "Colombian coca farmers have historically cultivated three varieties of coca for cocaine production - Erythroxylum novogranatense var. novogranatense, Erythroxylum novogranatense var. truxillense and Erythroxylum coca var. ipadu." Czwarta odmiana to Erythroxylum coca var. coca.

Niestety, odmiana Ipadu ma najniższy wskaźnik pożądanych alkaloidów: "In an extensive study, the cocaine content in leaves of E. coca var. coca (30 samples) was found to range from 0.23-0.96%, with a mean of 0.63%, while the cocaine content in E. coca var. ipadu (6 samples) was lower: 0.11-0.41%, with an average of 0.25%. E. novogranatense var. novogranatense (3 samples) contained 0.55-0.93% cocaine, with an average of 0.77% and E. novogranatense var. truxillense (14 samples) 0.42-1.02%, with a mean of 0.72%."
Dlatego też nie odgrywa ona większej roli w produkcji kokainy: "E. coca var. ipadu - Grows in the Amazon Basin and has low cocaine percentage, so it is not used commercially."

Generalnie jej rola w historii kokainy była niewielka: "E. coca var. ipadu is found in southern Colombia, northeastern Peru and western Brazil - in the Amazon basin. E. coca var. ipadu, is primarily cultivated by Indians for their own consumption and is not as high in cocaine alkaloids as the other three."
cardimon201 pisze:
A jak z legalnością tego cuda w polsce ? Bo kokaina i liście koki są nielegalne więc to pewnie w związku ze składem też :/
Skoro Ipadu to kolejna odmiana krasnodrzewu pospolitego, której główną wartością są alkaloidy kokainy - a więc substancja psychoaktywna się nie zmienia - to wniosek jest taki, że to "cudo" niestety legalne w Polsce nie jest. Nie jest ważne w tym momencie, jakie substancje dodatkowe zawierała mieszanka autora, bo już sama kokaina skreśla w naszym kraju jej legalność, więc na tym możemy temat zakończyć. O ile ta mieszanka w ogóle zawierała jakiekolwiek ilości kokainy - jeżeli naprawdę opierała się na odmianie Ipadu, to jest to teoretycznie możliwe, aczkolwiek zawartość tego alkaloidu jest w tej roślinie bardzo niska, więc pewnie i w mieszance pozostawiała wiele do życzenia.

Także Ipadu to po prostu kolejna odmiana krasnodrzewu pospolitego, z którego można uzyskać kokainę, jednakże ze względu na niską zawartość alkaloidów jest to wysoce nieopłacalne. Nie spotkałam się natomiast z taką mieszanką, dlatego nie wiem, jakie jeszcze substancje możemy w niej znaleźć (autor napisał coś o słomie) i czy w ogóle ma ona cokolwiek wspólnego z kokainą. Jeżeli tak, to pewnie są to i tak ilości śladowe.
Posty: 5 Strona 1 z 1
Wróć do „Kokaina”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości