Skąd wziąć CO2?

...czyli jak domowym sposobem zrobić: boks, HPS, lampę, wentylację itp.

Moderator: Konopia

• 95 / 1 / 0

Przegladając ostatnio dział uprawy konopi, natknąłem się na wiele postów i tematów na temat wykorzystywania CO2 do naszych kochanych roślinek. Wiele z tych sposobów jest mało skutecznych, lub co najmniej dziwnych. Oto patent na załatwienie sobie dużych ilości czystego CO2 ;)

1. Wchodzimy na Allegro.pl
2. W szukaj wpisujemy "Butla CO2"
3. Wybieramy sobie wielkość dla naszych potrzeb (celujmy w przedział cenowy 120-160zł)
4. Kupujemy ją.
5. Wracamy na stronę główną allegro
6. W szukaj wpisujemy "Reduktor CO2"
7. Kupujemy reduktor (z doświadczenia wiem, że nawet te za 70zł dają rade - pracował duuuuużo powyżej specyfikacji ;) )
8. Analogicznie odnajdujemy i kupujemy wąż do CO2/Tlenu (Uwaga! Musimy dopasować średnicę węża do reduktora)
8. Płacimy przelewem za towar
9 Czekamy na kuriera :)

KOSZTY:
Butla: 140zł
Wąż: 20zł
Reduktor: 70zł
Przesyłka: 50zł
Razem: 270zł

UWAGA!!!
Kiedy dostaniemy paczkę, nie skaczmy ze szczescia i nie probujmy sprawdzac czy gaz z butli "leci". Skonczyloby sie to... hmm... Dziurą w ścianie wybitą waszą głową :p

A teraz na poważnie: 200 bar (2000 atmosfer) to nie żarty. Dlatego BARDZO DOKŁADNIE I STARANNIE przykręcamy reduktor. Ciśnienie wylotowe wyniesie koło 10 bar (można rękę wsadzić w strumień gazu, bez obaw, że nam ją urwie :p ). Wraz z reduktorem powinniśmy dostać małą przejściówkę choinkową, do zamontowania węża.

A więc wtykamy wąż do boxa i odkręcamy zawór :p

Teraz kilka cennych uwag na koniec:
- Nie trzymajmy butli na słońcu (ciepły gaz ma wyższe cisnienie, i przy około 40-50C* może wysadzić butle)
- Nie trzymajmy butli w cieplych miejscach
- Nie odkrecajmy zaworu bez potrzeby. Duże stężenie CO2 może doprowadzić do omdlenia i śmierci.

Jest to wersja robocza. Wszelkie uwagi, propozycje i pytania proszę kierować w tym wątku.

Pozdrawiam, Chomik

• 608 / 6 / 0

zajebiście to nieopłacalne....

co jest nam potrzebne.. no najwazniejsze to soda oczyszczona i jakis kwas.. moze byc oczywiscie solny.. nie zartuje starczy kwas cytrynowy albo ocet , albo inne kwaśne cholerstwo Razz no i po zmieszaniu sie tych 2 produktów powstaje co2 + jakas tam sol w zaleznosci czego uzyjemy...

jako ze wsypanie do kwasu sody da nam burzliwy niekontrolowany prtocesz reakcji który potrwa z jednego opakowania gdzies z 25min i lepiej nie byc wtedy w poblizu (w małym pomieszczeniu)bo sie mozemy na ojon szykować... dlatego mam alternatywe... jako ze wytrącająca sie sol spowalnia proces dlatego zabawimy sie w roztworek Smile dzieki temu wymiana bedzie konieczna raz na 2 tygodnie..
znajdujemy sobie pojemnik.. z wieczkiem, ja dostałem w spadku po odzywce na przyrost masy brata (choć raz sie ciesze ze koksił Razz ) ma on pojemność 10l do niego wlałem 1/3 wody i rozpusciłem sporo sody, tak z 3 opakowania bo akurat miałem w domu... do wieczka przytwierdziłem węzyk.. naturalnie uszczelniłem.. dobrze skoro juz mialem roztwor sody i wezyk, to nalezało jakos tam dawac kwasiora Smile wiec zrobiłem 2 otworek.. w to miejsce przytwierdziłemzbiornik z kwasem... a była to butla plastikowa 1,5litra z nalanym wczesniej przygotowanym kwasiorkiem... ja uzyłem octu, bo miałem tez sporo w domu po marynowaniu ... do butli dałem zaworek i wpust doczepiłem do zbiornika głownego.. ostawiłem kroplowanie tak na co około 2-3s i wsio.. sobie kawało a co2 wyłaził... tylko zaczeły sie schodki.. ale to umnie norma wiec poszukałem rozwiązania.. od czasu do czasu butla z ocetem przestawała kapać... dlatego w kapselku zrobiłem 2 otworek... przez niego przeciągnełem cieniutką słomke i jej 2 kawałek przyczepiłem do kolejnego otworu w wieczku pojemnika..
teraz proces jest praktycznie automatyczny ale nie do konca autonomiczny, bo raz na 2 tyg trzeba wszystko uzupełnić.. a ocet czasami szybciej ...zalezy jak sie ustawi zaworek Smile wiec kropelka kwasiora idzie do sody, tam sie wytwarza co2.. jako ze są 2 ujsca co2 to jedna idzie do akwa lub butelki z woda i z tamtąd do akwa, a 2 idzie słomką do butli z octem celem wyruwnywania ciśnienia ... zastanawiałem sie jeszcze nad tym czy nie starczyło by poprostu zrobic dziórki na gorze butelki z octem , ale sie bałem ze ciśnienie co2 bedzie mi uciekało przez kranik zamiast do akwarium.. wiec pozostałem przy zwiększonym ciśnieniu w butelce Smile
a co wy na to? Smile
http://forum.haszysz.com/viewtopic.php?t=3833

:-D

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

70-latkowie skazani za przemyt narkotyków o wartości miliona funtów

Brytyjska para została skazana na 8 lat więzienia za przemyt narkotyków o wartości miliona funtów. Kokainę przewozili na pokładzie luksusowego statku, w podszewce walizki.
Wróć do „Młody technik”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata