Kokaina - Kardiotoksyczność, zawał mięśnia sercowego, uszkodzenie układu krwionośnego

Półsyntetyczna pochodna alkaloidów krasnodrzewu pospolitego.
Więcej informacji: Kokaina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 46 Strona 1 z 5
Rejestracja: 2010
  • 1439 / 84 / 33

Używanie kokainy może uszkodzić nawet najmniejsze żyły serca, lecz uszkodzenia są tak małe, że rutunowe testy nie wykryją ich.
Jednakże testy takie, jak andiogram analizują przepływ krwi w głównych arteriach, nie pozostawiając wątpliwości co do przyczyn bólu w klatce piersiowej. Podczas nowego badania dr Kumar z Chicago wraz ze swoim zespołem przeanalizowali najmniejsze żyły serca wśród pacjentów zgłaszających się do szpitala z bólem klatki piersiowej, wśród nich 210 ludzi, którzy nie używali kokainy i 202 ludzi, którzy przyznali, że używali jej.
Rezultaty wykazały, że użytkownicy kokainy mieli anormalny przepływ krwi w małych żyłach serca, co znacznie podniosło ryzyko problemów związanych z sercem prowadzących do śmierci włącznie. Uszkodzenie małych naczyń krwionośnych prowadzi do bólu w klatce piersiowej i problemów z oddychaniem.
Poprzednie nadania wylazały, że nawet jednorazowe użycie kokainy może wywołać atak serca na zdrowym, młodym człowieku. kokaina wywołuje obkurcz żył, w rezultacie ciśnienie krwi się podnosi i serce zmuszone pracować jest szybciej.

Za: LiveScience.com
Tłumaczenie: wlq
Ostatnio zmieniony 25 marca 2017 przez Thirteen, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmiana nazwy tematu, przyklejenie.
Rejestracja: 2015
  • 411 / 25 / 0

Już wiele razy czytałam, że koks znacząco wpływa na układ krwionośny i może powodować zawał serca, więc nic nowego.

Odwyk w raju: uzależnieni z Zachodu wybierają detoks w Tajlandii

50 mężczyzn w czerwonych szatach z napisem “POKONANY” klęczy nad rynną przy murze otaczającym kompleks świątyń ze złotymi dachami. Podchodzi do nich świątynny zielarz i podaje każdemu gęsty brunatny płyn do wypicia, po którym zaczynają wymiotować do rynsztoka. Niektórzy słabną, inni się trzesą, jeszcze inni chodzą na czworaka. Nowy film Tarantino? Nie – tak wygląda jeden z najpopularniejszych odwyków w Azji.

ED ma nosa. Wyczuł narkotyki ze 150 metrów

W Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej aktualnie służbę pełni ponad 60 czworonogów. To dzięki ich czujności i zaangażowaniu ich przewodników, tylko w ubiegłym roku udało się udaremnić przemyt przez granicę narkotyków o wartości prawie 30 milionów złotych.

WRB

Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 735 / 29 / 0

Co tu się dziwić skoro kokaina wywołuję taka pomke że ciężko to okiełznać :-D
Rejestracja: 2016
  • 733 / 47 / 0

Mechanizm niedokrwiennego uszkodzenia serca jest następujący:
— wzrost zapotrzebowania mięśnia sercowego na tlen związany z nieselektywnym pobudzeniem receptorów adrenergicznych (wzrost kurczliwości, częstości serca i ciśnie- nia tętniczego);
— działanie naczynioskurczowe. Pobudzenie alfa1-, alfa2-
-receptorów obecnych w naczyniach wieńcowych powoduje, w sposób zależny od dawki, silny skurcz tętnic wieńcowych. Ponadto kokaina stymuluje uwalnianie endoteliny-1 (czynnika wazokonstrykcyjnego) oraz hamuje produkcję tlenku azotu (czynnika wazodylatacyjnego) w komórkach śródbłonka naczyniowego;
— działanie prozakrzepowe poprzez aktywację płytek krwi (stymulację agregacji, zwiększenie produkcji tromboksanu A2), zwiększenie aktywności inhibitora aktywatora plazminogenu, podwyższenie stężenie fibrynogenu i czynnika von Willebranda. Warto wiedzieć, że zawał serca u osób po zastosowaniu kokainy jest następstwem zakrzepicy wewnątrzwieńcowej na powierzchni blaszki włóknistej, a nie jak u pacjentów z miażdżycą tętnic wieńcowych następstwem ostrej zakrzepicy na pękniętej blaszce.

Natomiast jesli chodzi o zaburzenia rytmu serca i przewodnictwa to Częstość występowania arytmii u pacjentów zażywających kokainę, wliczając częstoskurcz komorowy, wynosi 8–13% . U osób uzależnionych od kokainy najczęstszą (81%) przyczyną nagłego zgonu jest migotanie komór . kokaina zwiększa ryzyko arytmii w wyniku aktywacji adrenergicznej. Ponadto ma istotny wpływ na przewodzenie impulsów, blokuje kanały sodowy i potasowy. W kardiomiocytach ma właściwości leków antyarytmicznych klasy I, działa proarytmiczne (bezpośrednio na kanały sodowe), wywołując arytmie nadkomorowe i komorowe, które mogą być groźne dla życia, zwłaszcza u chorych z objawami niedokrwienia mięśnia sercowego.

Do tego jeszcze są kardiomiopatie, zapalenie wsierdzia, udar mózgu i inne
Rejestracja: 2013
  • 581 / 85 / 6

ALE NIE MA PO NIEJ ZWAŁU, WIĘC OSZCZĘDZA ORGANIZM %-D Zgodnie z 1 zasadą szkodliwości hajpa "jak jest zwał to jest szkodliwość uUuUUUuuuUU, a jak nie ma to zdrowie i wytamyny"
Rejestracja: 2016
  • 733 / 47 / 0

Zwał czy zawał masz na myśli?
Rejestracja: 2013
  • 1834 / 205 / 0

Czyli jak każdy stymulant.

Przydałoby się jakieś porównanie kardiotoksyczności względem innych substancji, czy chociażby amfetaminy.
Rejestracja: 2016
  • 733 / 47 / 0

Screenshot_20160803-185101.png
Screenshot_20160803-185405.png
Screenshot_20160803-185422.png
Screenshot_20160803-185432.png
prosze :) Tylko dodało się w odwrotnej kolejności -.-'
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 813 / 3 / 6

No to ja się koksu już nie tykam w takim razie.
taki żarcik %-D

Co zabawne po przeczytaniu kilku tych postów pewnie przy najbliższym razie będzie ogrom myśli lękowych odnośnie serca.
Rejestracja: 2011
  • 270 / 21 / 0

Który z tych dragów koks-amfa-meth najbardziej obciąża serce i caly uklad?
Posty: 46 Strona 1 z 5
Wróć do „Kokaina”
Na czacie siedzi 1314 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości