Winpocetyna

Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 200 / 32 / 0

03 marca 2017neurobiolog pisze:
uwaga moi drodzy, nie chcę tu straszyć, ale zażywanie ciągłe w dużych dawkach vinpocetyny może przyczynić się do wytrącania męt kolagenowych w oczach, a na pewno do zwiększenia ich ilości, gdy już się pojawią.
Mogę prosić o link do źródła badań?

Czy ta marka jest legitna? Nie sprzedają talku w kapsułkach czy coś?
Puritan's Pride Vinpocetine
  • 3536 / 556 / 0

@up nie mam źródła, ale powiedzmy, że wiem...

Puritan's Pride niby to chyba ekstrakt z barwinka. Weź załatw sobie Cavinton Forte 90szt. 10mg. POZ Ci bez problemu wypisze, powiedz, że wcześniej przyjmowałeś i że to na zawroty głowy albo tam pozmyślaj, że masz problemy z koncentracją i super ci pomaga. ;)

Były policjant: konferencje prasowe z narkotykami to szkodliwa szopka

„Miarą policyjnej skuteczności jest spadek przestępczości i występku, a nie dowody na podjęcie akcji policyjnych mających na celu zwalczanie przestępczości i występku”.

Nagryzione jabłko: Jakim człowiekiem naprawdę był Steve Jobs?

Udostępniony fragment książki "Nadgryzione jabłko,", który może okazać się dla Was interesujacy ;)
  • 634 / 12 / 7

Biorę od tygodnia subtelne działanie, robi się jaśniej w głowie.
Na plus koncentracja, jak już zacznę coś robić dość mocno się w to wkręcam.
Mało inwazyjna i delikatna, to lubię. :-)

Zaczynałem od 5 mg, potem zwiększałem co dzień o 5 i zostałem na 15 mg.
Myślę, że taka dawka jest ok, tylko czy lepiej może ją rozłożyć czy brać pojedyńczo?
  • 3536 / 556 / 0

Ja brałem 3 razy dziennie po 10mg. Bardzo dobrze działało. W końcu to ulubiony lek studentów na kierunku Lekarskim :D Tak na ulotce jest. Chyba lepiej sobie rozłożyć na więcej dawek, by była podtrzymująca. Byle nie za późno.
  • 4 / / 0

Winpocetyna jest rewelacyjna. Nie jest jakimś podłym ogłupiającym stymulantem(nawet kofeina trochę jest niestety). W głowie robi się trochę jaśniej, klejenie myśli jest łatwiejsze, swobodniejsze. Poprawia doraźnie słuch u tych co mają szumy w głowie (signal to noise ratio).
Fajna sprawa razem z cytykoliną lub centrofenoksyną, do tego odpowiedni poziom glukozy we krwi i jeżeli ktoś jest znośnie inteligentny to może sobie na takim stacku poradzić w codziennym życiu bez garści racetamów (te u wielu ludzi ni z gruchy ni pietruchy potrafią zrobić brain fog - dla mnie noopept okazal sie tragiczny i nie potrafie samodzielnie ustalic co jest przyczyna takiej reakcji mojego organizmu [wiem ze to nie racetam]).
  • 351 / 22 / 0

biorę od 2 lat, 10-20mg dziennie, przy tak długim użytkowaniu działanie prawie niewyczuwalne, ale efekt clear-head nadal jest

co do męt w oczach, to miałem je zanim zacząłem brać winpocetynę, ich ilość przez ten czas nie zwiększyła się, na plus zanik szumów usznych i zawrotów głowy, na co inne substancje nie pomagały
  • 4 / / 0

Czy ktos zna podobny środek rozszerzający naczynia lub poprawiający przepływ krwi, dotlenienie itp? Boje sie, ze wyrobi sie tolerancja, a słuchanie muzyki po Winpocetynie to czysta przyjemność.
  • 3536 / 556 / 0

nicergolina

Vetulani ją stosował, także polecam.
  • 2642 / 127 / 0

Brałem winpocetynę jakieś dwa lata codziennie (3x dziennie po 10mg) i nie zauważyłem u siebie wzrostu tolerancji ani osłabienia działania leku. Od samego początku brałem takie dawki (większe nie dawały lepszych efektów a ta była najbardziej optymalna).
  • 200 / 14 / 0

Vinpocetyna downreguluje receptor TLR4 (toll like receptor) czy tam cały szlak metaboliczny związany z tym receptorem.... przez co wykazuje działanie przeciwzapalne https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29113305 i w ogóle zmniejsza ilośc cytokin prozapalnych w mózgu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25041941

ps. czy zauważyliście jakiś wpływ vinpocetyny na erekcje/libido?

https://translate.duckduckgo.com/translate? ... &sandbox=1
https://examine.com/supplements/vinpocetine/
Wróć do „Leki nootropowe”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata