SNRI: Wenlafaksyna (Effexor, Efectin, Faxigen) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 5 / / 0

Dostałam receptę na ten cud.... warto to brać, kupować wogóle? Już próbowałam chyba wszystkiego i odczuwam nic. Zero. Równie dobrze mogłabym łykać kredę. Nie szukam 'wrażeń', choć chętnie posłucham. Pomaga? Proszę i wracam do czytania wątku...
  • 377 / 42 / 0

Ja uwazam ze pomaga, dlugo sie rozkreca, trzeba uwazac z cpaniem i piciem bo efekt leczniczy potrafi sie skasowac. Biore 75mg kilka miesiecy i powody dla ktorych ja bralem w zasadzie ustapily. Niedlugo bede sie zastanawiab by zejsc do zera juz, podobno nie jest latwo ale to juz inna sprawa.

Narkotyki w przedwojennej Warszawie. Ile kosztowały i kto je zażywał?

Działkę kokainy można było dużo kupić taniej niż butelkę wódki. I kupowano. Ćpali przestępcy, ale też lekarze i urzędnicy państwowi. „Kokainistki rekrutują się przeważnie z najgorszych szumowin, morfinistki już z nieco lepszych sfer” – mówił szczerze przedwojenny diler. I nie krył nawet, ilu w Warszawie jest narkomanów.

Bezpieczna dawka alkoholu nie istnieje – eksperci alarmują

„Bezpieczna dawka alkoholu” nie istnieje. Niemal każda może być toksyczna dla naszego organizmu – uważają eksperci różnych specjalności, powołując się na różne badania z ostatnich lat.
  • 26 / / 0

Czy ktoś ma porównanie z braniem zwykłej wenli 2x dziennie, a braniem 1x dziennie o przedłużonym działaniu? Która waszym zdaniem sprawdzi się lepiej?
  • 552 / 34 / 0

Wraca do brania ssri, dostałem własnie wenle 75 mg, za miesiac nastepna wizyta
czego sie spodziewac? oczywiście zaraz badz w wolnej chwili przejrze watek, pozdrawiam
  • 377 / 42 / 0

Brales wczesniej? Odrazu 75mg?
W nia sie bardzo powoli wchodzi ja zaczynalem od 37,5mg i bylo grubo przez pierwsze 2-3 dni i noce. Mialem wiekszosc z opisanych w ulotce efektow ubocznych brania. Jeszcze z dzien i bym odpuscil.
U mnie sie rozkrecila po jakies 1,5-2 miechach dopiero.
  • 26 / / 0

Ktoś wie ile godzin działa efectin er? (Wenla o przedłużonym działaniu)
  • 377 / 42 / 0

Powinna sie utrzymywac ponad 24h dlatego sie lyka jedna dziennie. Ktos tu odstawial na indyka to pisal ze jak pierwszego dnia nie lyknal to nie bylo zadnych efektow. Dopiero 2 dzien przyniosl niezly burdel.
  • 26 / / 0

O co poprosić by zmniejszyć skutki uboczne wchodzenia na większe dawki?
Gdzieś czytałem, że wenlafaksyna jest kardiotoksyczna. Niestety nie mogę znaleźć strony. Czy może ktoś ma informację od jakiej dawki jest duże prawdopodobieństwo kardiotoksyczności przy wenlafaksynie?
  • 26 / / 0

25 lipca 2018Pawelkos pisze:
O co poprosić by zmniejszyć skutki uboczne wchodzenia na większe dawki?
Gdzieś czytałem, że wenlafaksyna jest kardiotoksyczna. Niestety nie mogę znaleźć strony. Czy może ktoś ma informację od jakiej dawki jest duże prawdopodobieństwo kardiotoksyczności przy wenlafaksynie?
Proszę o scalenie, byłem u psychiatry dał mi trazodon 150mg na początkowe skutki uboczne zwiększania dawek (mdłości, zawroty głowy u mnie wystepuja w okropnej siłe) pomoże on czy nie warty wykupowania?
  • 552 / 34 / 0

Czy wejscie na wenle, dorzucenie flubroma na start i max 1-2 piwka dziennie to dobry plan?
Czy zostawic wenle sama i sie leczyc?
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 39 uczestników Wejdź na czata