Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 853 / 263 / 0
Lanmaoa asiatica to gatunek borowika z rodziny Boletaceae. Ma czerwonawą barwę.
Jest znany ze swoich halucynogennych efektów.
Analizy chemiczne i genomowe wykazały, że Lanmaoa asiatica nie zawiera żadnych znanych związków psychoaktywnych, takich jak psylocybina czy muscymol. Prawdopodobnie istnieje jeszcze nieodkryty związek halucynogenny, występujący w tym gatunku.

Halucynacje lilipucie to halucynacje małych ludzi, zwierząt lub fantastycznych istot. Zwykle mają charakter wzrokowy, ale często są multimodalne i prawie zawsze odbierane jako osadzone w realnym otoczeniu.
Mogą występować w takich stanach jak zespół Alicji w Krainie Czarów, zespół Charlesa Bonneta, halucynoza pedunkularna, schizofrenia oraz zespół odstawienia alkoholu.

***

Rośnie sobie w południowych Chinach i na Filipinach.

Ktoś się wybiera w te rejony niedługo??
23 października 2020Dualizm22 pisze:
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ ? DOPAL TO CO ZOSTAŁO W BUTELCE.
:halu:
  • 3027 / 649 / 0
Wczoraj też widziałem o tym artykuł i chciałem wstawić na forum ale zapomniałem %-D

Są wskazówki że to indole. Jeden z azjatyckich gatunków borowika powodujących takie efekty, Boletus manicus, był kiedyś przesłany Hoffmannowi i stwierdził on obecność trzech niezidentyfikowanych związków indolowych. Prawdopodobnie aktywne w dawce podobnej do LSD.
"Kocham Was Bardzo" — Marek Kotański
https://www.youtube.com/watch?v=jl9_mWvCmi
  • 174 / 41 / 0
@Vetulani44 to wstaw. Chętnie poczytam o czymś nowym.

To co znajduję odnosi się do tych samych ludzi i wydarzeń. Masz coś innego?

https://nhmu.utah.edu/articles/experts- ... ucinations


https://hightimes.com/news/seeing-littl ... -asiatica/

A tu jakieś badania o składzie chemicznym tego grzyba:

https://www.sciencedirect.com/science/a ... 6X2500156X
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Za "przekąski" z Kalifornii grozi mu 20 lat więzienia

W paczce z Kalifornii do Polski miały być przekąski. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej w Warszawie otworzyli puszki i znaleźli susz roślinny. Okazało się, że to była marihuana. Zarzut związany z przemytem usłyszał 22-latek.

[img]
Marihuana we Francji — mandat 200 euro, program medyczny i wojna o CBD

Francja ma jedno z surowszych praw narkotykowych w Europie Zachodniej i jednocześnie jeden z największych odsetków użytkowników. Od 2020 roku działa tam mandat 200 euro — który wcale nie oznacza dekryminalizacji.

[img]
Medyczna marihuana a autyzm — 18 miesięcy obserwacji 130 pacjentów

Brytyjscy badacze prześledzili losy 130 dorosłych osób w spektrum autyzmu leczonych produktami z konopi przez półtora roku. To najdłuższa obserwacja tego typu na świecie. Poprawa w zakresie lęku, snu i jakości życia była wyraźna po miesiącu — i systematycznie topniała przez kolejne siedemnaście. W tym samym czasie mediana dawki THC wzrosła z 20 do 192 mg dziennie.