Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 258 / 23 / 0
Trimeperydyna (Promedol) to opioidowy środek przeciwbólowy, który jest analogiem prodyny. Został opracowany na początku lat 50. w ZSRR podczas badań nad pokrewnym lekiem petydyną.

Trimeperydyna ma cztery strukturalne izomery, z których dwa są aktywne, izomer γ trimeperydyny i izomer β izopromedolu. Jest to około połowa mocy morfiny jako środka przeciwbólowego i jest szeroko stosowany w leczeniu bólu.

Trimeperydyna wywołuje podobne efekty jak inne opioidy, takie jak analgezja i sedacja, wraz z efektami ubocznymi, takimi jak nudności, swędzenie, wymioty i depresja oddechowa, które mogą być szkodliwe lub śmiertelne.

Trimeperydyna znajduje się w Wykazie I Ustawy o Substancjach Kontrolowanych z 1970 r. Stanów Zjednoczonych jako Narkotyk z ACSCN 9646 z roczną łączną kwotą produkcyjną wynoszącą 2 gramy od 2014 r. Współczynnik konwersji wolnej zasady dla soli obejmuje 0,883 dla chlorowodorku. Promedol zwiększa aktywność układu siateczkowatego aktywującego w mózgu. Jest wymieniony w Jednolitej Konwencji o Kontroli Substancji Odurzających z 1961 r. i jest kontrolowany w większości krajów w taki sam sposób jak morfina lub heroina.

Jest na wyposażeniu każdego rosyjskiego żołnierza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.