Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 2928 / 1591 / 34
Iresine herbstii to roślina pochodząca z Brazylii i Peru. W naturalnym środowisku to krzew rosnący na wilgotnych teranch, osiągający około 1 m wysokości. W Polsce w warunkach domowych max 80cm .
Irezyna nie lubi nadmiaru wody, który może się przyczyniać do gnicia korzeni i pędów. Między podlewaniami pozwólmy podłożu przeschnąć, jednak nie dopuszczajmy do jego całkowitego wysuszenia. Wiosną i latem pamiętajmy o regularnym dokarmianiu tej rośliny doniczkowej - co 2-3 tygodnie. Może to być nawóz do roślin zielonych, bogaty w azot lub nawóz o zrównoważonym NPK.
Zastosowanie w rytuałach m.in
W ayu i San Pedro nieco wzmacnia działanie.
Sama wpływa na receptory 5h2( metanolowy ekstrakt) oraz na D1 i D2 ( wodny ekstrakt z liści)
Produkuję sporo liści więc można sobie pozwolić na herbatę z liści, którą zaparza się jak zwykła herbatę.
Dzienna dawka to 1.5g.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16406412/
Skład chemiczny:
https://www.researchgate.net/publicatio ... tro_Assays

scalono - łysy

Proszę o scalenie.
Zdecydowanie tak to prawda, że ta roślina potęguje działanie grzybów i kaktusów. Trzeba uważać.
Narcotic trust tylko i wyłącznie. Wiadomo jebać polityków co od 1989r sprzedali Polskę i dalej komuchy rządzą i myślą, że ktoś dla nich będzie walczył o co, o jaki kraj jaką Polskę? Na świecie liczą się pieniądze
  • 5 / 1 / 0
Sama herbata z tej rośliny daje efekty psychoaktywne?
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
18-latek złapany na gorącym uczynku. W biały dzień sprzedawał narkotyki na ulicy

Bielańscy wywiadowcy zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku podczas transakcji narkotykowej. 18-latek przekazał 20-latkowi blisko 20 gramów marihuany. W wyniku dalszych działań funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim oraz w jego mieszkaniu dodatkowe narkotyki – marihuanę i tabletki zawierające MDMA. Obaj trafili do policyjnej celi. Prokurator zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.