Zrodził się pomysł żeby przenieść nowe trendy z rolnictwa pod dachy naszych domów.
Celem jest minimalizacja zagrożenia i strat. Produkt w pełni legalny, służący do chodowli wszystkiego co zielone od pokrzywy po dziewczynę Spidermana.
Cele:
Kontrola dobowa tlenu, dwutlenku węgla i azotu. Przewietrzanie dwukrotne w ciągu 24h - krótkotrwałe. Objętość GBxa 2m3 czyli jakieś 2 minuty. Oświetlenie na łamach LED w poziomie i doświetlanie -360 stopni w pionie w pełni automatyczne.
Mała pompa ciepla z funkcją grzania i chłodzenia wnętrza
Automatyczne nawadnianie i nawożenie. Kontrola PH gleby, regulacja temp. z dokładnością do 0,5 stopnia . Kamera do kontroli wzrokowej.
Tak mniej więcej na początek.
Ktoś zainteresowany współpracą ? A może kupnem? :)
Zamierzam się do tego już ponad rok, konstrukcyjnie mam już to na papierze. Potrzebny jest teraz " technolog" który mi pomoże.
Oprogramowanie sterownika będę pisał indywidualnie brak mi tylko kompleksowej wiedzy z zakresu "ogrodnictwa".
Wszelkie pomysły / uwagi mile widziane.
Pozdrawiam
Mirmił
Nie "chodowli" ( świnki chorujesz ? )
Za mało informacji dajesz l, dla "kupujących" .
Kurwa, uprawa, nie chodowla
25 maja 2022Mirmil pisze: Witam Szanownych.
Zrodził się pomysł żeby przenieść nowe trendy z rolnictwa pod dachy naszych domów.
Celem jest minimalizacja zagrożenia i strat. Produkt w pełni legalny, służący do chodowli wszystkiego co zielone od pokrzywy po dziewczynę Spidermana.
Cele:
Kontrola dobowa tlenu, dwutlenku węgla i azotu. Przewietrzanie dwukrotne w ciągu 24h - krótkotrwałe. Objętość GBxa 2m3 czyli jakieś 2 minuty. Oświetlenie na łamach LED w poziomie i doświetlanie -360 stopni w pionie w pełni automatyczne.
Mała pompa ciepla z funkcją grzania i chłodzenia wnętrza
Automatyczne nawadnianie i nawożenie. Kontrola PH gleby, regulacja temp. z dokładnością do 0,5 stopnia . Kamera do kontroli wzrokowej.
Tak mniej więcej na początek.
Ktoś zainteresowany współpracą ? A może kupnem? :)
Zamierzam się do tego już ponad rok, konstrukcyjnie mam już to na papierze. Potrzebny jest teraz " technolog" który mi pomoże.
Oprogramowanie sterownika będę pisał indywidualnie brak mi tylko kompleksowej wiedzy z zakresu "ogrodnictwa".
Wszelkie pomysły / uwagi mile widziane.
Pozdrawiam
Mirmił
Jeśli chcesz projektować przestrzenie środowiskowe dla organizmów żywych wyedukuj się najpierw z ich "biologii" i płynące z niej potrzeb.
A co do kupna - Co ty chcesz sprzedać ? Setup który nie spowoduje automatycznego przypału grożącemu w dalszym rozwoju wagą, sankami i klapą tylko dlatego że dziewczyny zwyczajnie
nie dotrwają w tym boxie koncentracyjnym do momentu w którym ten przypał by zaszedł. W zależności od pory roku kiedy prowadzony jest grow ( czyli zmiana warunków poza boxem - zakładam że przestrzeń w którym stoi sam box nie jest klimatyzowana ) Padły by po repocie / w okolicach wczesnego flo ( jeśli to co w ogole beda pokazywać bedzie można nazwać "flo" )
Sam fakt że zacząłeś budować DOM od dymu z komina jest moim zdaniem znakiem że dużo, dużo pracy przed Tobą. Powodzenia i z fartem.
Mordo , brutalnie ale szczerze.
Nie no, kilka ładnych lat temu marzyłem o takim "skomplikowanym mechanizmie" do kontroli klimatu w boxie. Dostępnym od ręki oczywiście.
Teraz masz Raspberry Pi czy Ardunio. Generalnie możliwości są ograniczone tylko i wyłącznie budżetem.
W zależności od pory roku kiedy prowadzony jest grow ( czyli zmiana warunków poza boxem - zakładam że przestrzeń w którym stoi sam box nie jest klimatyzowana ) Padły by po repocie / w okolicach wczesnego flo ( jeśli to co w ogole beda pokazywać bedzie można nazwać "flo" )
W programowanie nie potrafię, reszta do zrobienia.
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Grzybki zmieniają połączenia w mózgu. Czy to dobrze?
Jedna dawka "molekuły duszy" może pokonać depresję na pół roku
Prokurator częstował ciastkami z marihuaną. Zapadł wyrok
Przed Sądem Rejonowym w Lublinie zakończył się proces Bartosza F., prokuratora z Wrocławia oskarżonego o podanie kobiecie środka odurzającego w postaci ciastek z THC. Sąd uznał go za winnego i orzekł wobec niego grzywnę oraz pięcioletni zakaz zajmowania stanowiska prokuratora.
Heroina ukryta w cegłach. Ponad tona zatrzymana w Porcie Gdynia
Wspólne działania Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) oraz Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) doprowadziły do przejęcia ponad tony heroiny o czarnorynkowej wartości blisko 220 milionów złotych. To największe zabezpieczenie narkotyków w takiej ilości od dekady na terytorium Polski, a szczegóły tej spektakularnej akcji przedstawili na specjalnej konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński oraz minister finansów i gospodarki Andrzej Domański.
Największa taka operacja w historii Chile. Przejęto 100 ton narkotyków
Władze Chile poinformowały w poniedziałek o przejęciu rekordowej ilości ponad 100 ton narkotyków, głównie kokainy i ketaminy. Ukryte były w transportach drewna, które miały popłynąć między innymi do USA i Europy - przekazały miejscowe media.
