ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 4 / / 0
Witam. Na początek się przywitam bo to pierwszy post. Z uprawą klasyczną outdoor już do czynienia miałem, natomiast z racji spalenia miejscówki i minięcia się ze służbami kilka godzin (znalazłem w necie artykuł o swoim spocie), z tego tytułu by uniknąć takie ewentualności chciałbym zacząć bardziej partyzanckie uprawy. Może jest ktoś kto ma opracowaną metodę? Koncepcja jest by dobrze wszystko przygotować. Donica/wiadro treetop, agrowłóknina by lepiej trzymać wodę, prosty system nawadniania typu butelka i sznur, coś do zebrania odrobiny deszczówki i nawozy długo uwalniające substancje. Ma ktoś jakieś sugestie lub konkretne nawozy które by się nadały?
  • 12787 / 2475 / 0
Masz nerwy : D Swoją drogą gdy mnie nie ma na spocie przez dłuższy czas, też przeglądam swój regionalny portal informacyjny w poszukiwaniu info o swojej uprawie.

Nic nie zabezpieczy Cię tak, jak fotopułapka - w razie wtopy, będziesz wiedział, żeby się tam nie zbliżać nawet i pousuwać wszystko z domu.
Nawozów dedykowanych nie stosowałem, ale jest tego sporo.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Już 1 drink dziennie zwiększa ryzyko zgonu. Alkohol nie przynosi żadnych korzyści

W Journal of Studies on Alcohol and Drugs ukazało się jedno z najbardziej kompleksowych badań dotyczących wpływu alkoholu na zdrowie populacji amerykańskiej. Zostało przeprowadzone przez ponad trzydziestu badaczy z wiodących instytucji naukowych, w tym z Columbia University, University of California, Mayo Clinic, University College London czy Harvard Medical School. Dostarcza ono precyzyjnych szacunków ryzyka zgonu powodowanego przez spożycie alkoholu z uwzględnieniem płci, wieku i poziomu konsumpcji.

[img]
Kofeina może pomóc w diagnozowaniu Alzheimera. Nawet umiarkowana dawka może mieć wpływ

Kofeina może wpływać nie tylko na koncentrację i poziom energii, ale także na wyniki badań neurologicznych. Włoscy naukowcy wykazali, że dawka odpowiadająca około dwóm filiżankom kawy wyraźnie zmienia sposób, w jaki mózg tłumi sygnały odpowiedzialne za ruch. Odkrycie może mieć znaczenie dla przyszłej diagnostyki choroby Alzheimera i innych zaburzeń neurodegeneracyjnych.

[img]
"Narcos z Podlasia" skazani. Ich narkotyki miały zalać polski rynek

Meksykańscy narcos, którzy produkowali metamfetaminę na Podlasiu, zostali skazani przed sądem w Białymstoku. To pierwszy przypadek w Polsce, który pokazuje zmianę modelu działania karteli - zamiast szmuglować narkotyki do Europy, wysyłają "kucharzy". Tylko w Polsce toczą się procesy jeszcze dwóch innych grup z Meksyku.