Chciałem zapytać, czy hipnoza może być wykorzystywana w leczeniu uzaleznień. Czy może być wykorzystywana jako dodatek do psychoterapii u po żadnego terapeuty, czy jako w ogóle samodzielna metoda? Sam zacząłem dzisiaj chodzic na takie sesje - co prawda z przymusu, z bardzo duża ilością wątpliwości, no ale zacząłem.
Może znacie jakieś artykuły naukowe na temat hipnozy wykorzystywanej ogólnie.
Przypadkiem może ktoś z was sam uczestniczył w czymś takim?
Dosłownie cokolwiek. Za jakiekolwiek informcje będę bardzo wdzięczny.
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
https://youtu.be/PctD-ki8dCc
Po angielsku.
Tematy poruszane to m.in. rola takich praktyk w leczeniu traum, lęków itp.
#samomięso
Jak wracałam z dtx ostatnio, bardzo przejęta i przemiła taxidriverka w gadce rozwiniętej od słowa do słowa zachęcała mnie do spróbowania takich sesji. Miała kogoś w rodzinie, kto się uporał z nałogiem nikotynowym.
W każdym razie wierzę, że coś w tym jest.
Jesli nie ma się dolegliwości psychicznych to zaburzających, to we wnętrzu prowadzi się zwykle dwa dialogi.
Jeden na poziomie podświadomości. Drugi na tym głębszym, nie tak łatwo "kontrolowanym" (już sam ten świadomy dialog nie jest łatwy do panowania nad nim) i transparentnym, tj. podświadomym.
W naszym przypadku jeszcze jest trzeci, ten najbardziej dezinformujący i zwodniczy, czyli dialog uzależnienia.
Każda metoda dobra, o ile zbliża nas do celu.
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Psychodeliki w szczepionkach i piwie. Ujawniono tajne dokumenty CIA
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Kawa - budzi i wydłuża życie
Przez dziesięciolecia ukazywały się badania, których autorzy wskazywali, że kawa ma korzystny wpływ na organizm. Jej picie łączono z dłuższym życiem i zmniejszonym ryzykiem chorób chronicznych. Jednak dokładny mechanizm tego działa nie był znany. Teraz naukowcy z Texas A&M University odkryli, że związki zawarte w kawie oddziałują na receptor białkowy NR4A1, który odgrywa istotną rolę w ochronie organizmu przed chorobami związanymi z wiekiem.
Marihuana i tytoń zmniejszają objętość mózgu. Te konkretne obszary ulegają zmianom
Marihuana i tytoń wpływają niekorzystnie na mózg. Analiza ponad 103 badań z udziałem ponad 72 tys. osób pokazuje, że używanie marihuany i palenie tytoniu wiąże się ze zmniejszeniem objętości mózgu. Naukowcy wskazują konkretne obszary, takie jak ciało migdałowate, hipokamp i istota szara, które ulegają zmianom.
MZ: Nielegalna marihuana i legalny alkohol to balans pomiędzy zdrowiem publicznym, a innymi dziedzi
Do Ministerstwa Zdrowia trafiło zapytanie „Czy Ministerstwo uznaje, że alkohol jest substancją mniej szkodliwą niż marihuana? Czy też uznaje, że poziom szkodliwości nie jest jedynym kryterium regulacyjnym? A jeśli tak to jakie są te kryteria?”. Autor zapytania chciał się w ten sposób dowiedzieć, z czego faktycznie wynika status prawy marihuany w kontekście statusu alkoholu. W odpowiedzi resort zdrowia wyjaśnił w jaki sposób ocenia się szkodliwość danej substancji oraz przyznał, że szkodliwość używania konopi jest znacznie mniejsza od szkodliwości alkoholu i to na każdym polu – zarówno w przypadku wpływu bezpośrednio na użytkownika ale także na społeczeństwo. MZ w swoim piśmie przyznaje też, że nie o zdrowie publiczne tu chodzi. Oto więcej informacji.
