Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR" - czytać pierwszy post

...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 1118 / 107 / 0

dobry były psychoterapeuta, ktory jak na tacy pokazał by ci wszystkie twoje projekcie. potem czy to strawisz to bym zostawil tobie.
  • 1186 / 125 / 0

Czy mogę podjąć jakieś kroki prawne, by dokumentację od mości dobrodzieja wyciągnąć?

Problem z dopalaczami nie zniknie, dopóki nie zniesiemy kar za tradycyjne narkotyki

Nowe substancje psychoaktywne, popularnie zwane dopalaczami, to najszybciej rozwijający się, a jednocześnie najmniej znany segment rynku narkotykowego. Piszemy o raporcie z Mołdawii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Serbii i Kirgistanu, który rzuca światło na sytuację w regionie.

Blu

• 3025 / 238 / 0

Najpierw wyślij pocztą poleconym (zachowaj kwit) żądanie udostępnienia twojej dokumentacji. Jeśli oleją albo odpowiedzą negatywnie złóż skargę do NFZ oraz do rzecznika praw pacjenta.
  • 2818 / 527 / 7

21 października 2020starysteve pisze:
Jest ktoś kto wytrwał, nie kombinując i nie zmieniając zaleconych leków/dawek?
Ja. Polecam. Mam się świetnie.
Chociaż przyznam się — na samym początku brałem trochę więcej (o 0,4mg), bo nie likwidowało mi to skręta.
24 października 2020mniemanolog pisze:
Czy mogę podjąć jakieś kroki prawne, by dokumentację od mości dobrodzieja wyciągnąć?
Masz prawo do otrzymania kopii. Oryginał też możesz dostać, ale potem musisz oddać. Oryginał musi być przechowywany przez lata.
Użytkownik nieaktywny
  • 18 / 2 / 0

25 października 2020STR88 pisze:
Oryginał musi być przechowywany przez lata.
Konkretnie 20 lat licząc od roku następującego po roku ostatniej wizyty w placówce. Następnie dokumentacja jest niszczona lub wydawana pacjentowi.

W wypadku waszej śmierci z powodu zatrucia lub uszkodzenia ciała, okres ten wynosi 30 lat
  • 392 / 126 / 0

Trochę nie rozumiem tego, że niby otwarty na pomysły pacjenta itd. Jak mówiłem, że rzuciłem ćpanie i pomogłem sobie z depresją grzybami, to było ignorowanie albo tekst, że to tylko moja opinia, a prosząc o nootropy, którymi sobie pomagałem na własną rękę i zwalczały mi większość problemów z banią i ciałem, to była twarda odmowa. Za to oczywiście mefylofenidat osobie która była uzależniona od oporowego walenia fety to już spoko XD

Ale to tylko moje zdanie, nie wszedłem w terapię i robiłem po swojemu, więc nie mam za bardzo jak ocenić tego, co ów lekarz potrafi.

Za to post pisze głównie, żeby zapytać - kto wytrwał z tyloma lekami, nie wprowadza żadnych zmian itd. jakie skutki, są korzyści? Mnie to przeraziło i dałem spokój.
  • 1186 / 125 / 0

Kontroluje ktoś z Was ciśnienie? Mam nawet 95/59.
Kontrolnie sobie mierzę ciśnieniomierzem ze stetoskopem, więc wynik raczej niezafałszowany.
Rano nie mogę się długo zwlec z wyra. Nawet na kawę nie mam siły :-(
  • 2950 / 819 / 0

Ja nie mogę się zwlec godzinami a wygląda na to, że mam nadciśnienie od gromu leków. Mój stan się pogorszył znacznie.
  • 1417 / 195 / 0

Ciśnienie to kwestia osobnicza. Dla mnie normalne jest 70/50. Pielęgniarki się mnie pytały, czy się dobrze czuję, a ja odparłem, że jak najbardziej. Moja mama też była niskociśnieniowcem.
  • 1625 / 139 / 0

Ja miałem cisnienie po 210/150 albo 200/130 i było OK w sensie ze normalnie się czułem ale teraz to u mnie niekiedy nawet ciężko cisnienie zmierzyć..
Wróć do „Detox”
Na czacie siedzi 1722 uczestników Wejdź na czata