Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 5 / / 0
Hej, zastanawiałem się czy ktoś z was w trakcie trwania tripa, przed lub po, używał ASMR, pytam głównie o psychodeliki w tym też konopie bo wydaje mi się to chyba najciekawsze (oczywiście jak ktoś ma coś do powiedzenia w tym temacie ale z inną grupą substancji to chętnie posłucham)

jestem ciekaw czy np może to jakoś złagodzić potencjalnego bad tripa, albo może pomaga przy set and setting jeżeli jest stosowane przed tripem, a może wpływa na jakieś inne przyjemne doznania pod napływem intensyfikacji doznań i bodźców, a może wręcz przeciwnie.

pytanie oczywiście do osób podatnych na ASMR i/lub tzw. "biały szum",

taka mi się rozkmina załączyła a nie zauważyłem jeszcze podobnego tematu,
to mój pierwszy założony temat więc proszę o wyrozumiałość. :pacman:
  • 10 / / 0
mnie mega jarają jak jestem solidnie skopcony wszystkie filmiki z satysfakcjonującymi rzeczami i potrafie siedziec i je godzine oglądać dopoki mnie cos nie oderwie
  • 3 / / 0
Po konopiach trochę się rozczarowałem - miałem nadzieję na intensyfikację "tingles", ale czułem tylko zwykły relaks i chyba mogę stwierdzić, że w tym stanie byłem mniej podatny na ASMR.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Medyczna marihuana kontra bezdech senny

Według danych opublikowanych przez badaczy z Minnesota Office of Cannabis Management, 40 proc. pacjentów z obturacyjnym bezdechem sennym (OSA) uczestniczących w stanowym programie medycznej marihuany doświadczyło znaczącej i trwałej poprawy jakości snu po rozpoczęciu terapii konopiami.

[img]
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów

Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.