ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 3 / / 0
Cześć, za miesiąc będę miał zakładany aparat na zęby, na początek na górny łuk, potem też na dolny - guma do żucia podczas noszenia aparatu odpada i zacząłem się właśnie zastanawiać, czym taką gumę można zastąpić, jeśli ktoś nosił aparat i zarzucał to może się podzielić tym jak sobie radził itd.
Ogólnie tworze post tutaj, bo nie biorę niczego innego prócz piguł rzadko, ale no przy innych rzeczach podejrzewam też aparat może być w jakiś sposób problematyczny, więc jak ktoś z autopsji może coś poradzić to będę bardzo wdzięczny, do tej pory nigdy nie miałem mocnego szczękościsku, nie miele jęzorem nie wiadomo jak, zauważyłem, że inni bardziej to odczuwają, ja prawie w ogóle, no ale guma do żucia to zawsze była podstawa i tyle, teraz odpada, a niedobrze by było zawalić sobie leczenie, czy narażać się na dodatkowe koszta przez głupotę.
  • 93 / 12 / 0
ku8rde taki temat ciekawy a 0 odpowiedzi.
Uwaga! Użytkownik frankoxdd nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 20 / / 0
Noszę górny i dolny łuk. Nigdy nie było większego problemu, bardzo delikatne ranki od wewnątrz, ale to się zdarza też bez aparatu. To że nie możesz żuć gumy to nieprawda. Trzeba to robić umiejętnie i nie szorować nią po zamkach. Myślę że większą szkodę możesz sobie narobić jedząc jabłko w całości
  • 3 / / 0
W zasadzie chyba jeszcze nie pytałem o gumę bezpośrednio ortodonty, ale googlowałem trochę + wypytałem kilku znajomych z aparatem i podobno gumy rzeczywiście nie wolno żuć i to taka zasada numero uno, bo - parafrazuje - jak się przylepi do zamka właśnie i wejdzie w najmniejsze szparki to już jej nie wygrzebiesz - ostatecznie doszedłem do wniosku, że można żuć chwile, zanim zrobi się miękka i wtedy wymiana.
Ty ostatecznie żujesz normalnie rozumiem?
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.

[img]
Rozbita grupa narkotykowa. Marcin K. odpowie za handel heroiną i kokainą wartą miliony

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku stanie mężczyzna oskarżony o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się międzynarodowym obrotem heroiną i kokainą oraz praniem pieniędzy. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku.

[img]
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi

Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.