Objawy uzaleznienia

Dział zawierający fachową wymianę zdań na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderatorzy: Leki, Advanced, Zdrowie

Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
  • 126 / 16 / 0

Aneta45678 pisze:
Witam! Moj mąż uzależniony jest od narkotyków amfetamina, kokaina, marihuana. I mamy taki problem. On cały czas uważa ze go okłamuje i zdradzam. Coś szyfruje na internecie żeby on się nie dowiedział co robie ( a podobno szukam seksu za pieniądze). Twierdzi ze kiedy chce się pomalować lub ładnie ubrać to na pewno żeby się innym facetom podobać. A tak nie jest. Po prostu odwaliło mi na punkcie seksu. Uważa ze wszystkim kobietom chodzi tylko o seks, on ćpa kłamie mnie no to ja mam powód go okłamywać i zdradzać. To wszystko to są oczywiście jakieś brednie. Czy miał ktoś podobny problem? Co mam z tym zrobić?
Mój mąż też tak miał, az pewnego dnia postanowił, że obetnie mi włosy, a następnie zajebie mnie nożem. Nawet nie przeczytałam Twojego postu do końca, ale jest e co mam Ci do powiedzenia to to żebyś spierdlalała w podskokach i nie zmarnowała sobie życia.
  • 8 / 2 / 0

Z uzależnionym paranoikiem nie ma żartów. Nigdy nie można mieć pewności co zrobi albo czy gróźb nie wprowadzi w czyn. Mój ojciec paranoik i alkoholik był zazdrosny o mamę, przychodził do niej do pracy i się wykłócał. Przez groźby i awantury mama dostała nerwicy, odetchnęła jak się rozwiodła.

Po pierwsze nie szkodzić? Nie, po pierwsze zarobić

Jan Smoleński rozmawia z osobami dotkniętymi kryzysem opioidowym w Wirginii Zachodniej.

Eksperci: sztuczna inteligencja może wspomóc leczenie uzależnienia od alkoholu

W Internecie dostępna jest darmowa aplikacja, która może wspomóc osoby uzależnione od alkoholu w zmaganiach z nałogiem. "To unikatowe rozwiązanie, jedno z dwóch na świecie opartych na sztucznej inteligencji".
  • 44 / / 0

Dziewczyno cierpisz na syndrom sztokholmski, "Syndrom ten jest skutkiem psychologicznych reakcji na silny stres oraz rezultatem podejmowanych przez porwanych prób zwrócenia się do prześladowców i wywołania u nich współczucia.."

Daj sobie spokój, jesteś również współuzależniona. Jeżeli sama nie bierzesz narkotyków to zabieraj dzieciaki i uciekaj od niego. Zobaczysz szybko znajdziesz fajnego partnera :)

ZX

• 294 / 99 / 0

Generalnie takiego trzeba zgładzić antypsychotykami. Na terapii uzależnień takich nie dają, coś takiego można dostać u psychiatry, wspólnie możecie iść i powiesz o jego paranojach.
Już po pierwszej tabletce będzie normalny i z czasem będzie jeszcze lepiej. Tylko tu jest haczyk, trzeba dobrze dobrać lek i dawkę, żeby to się dało brać. Normalnie taki lek jakis co nie usypia i mała dawkę da się wytrzymać bez pustki w głowie. Np. 0.25 - 0.5 mg rysperydonu z rana jest bardzo dobrze - dobrze tolerowane a ma dość dobry efekt terapeutyczny. No i trzeba przestać ćpać, bo to nie tak, że to tylko wina narkotyków, ludzie różną podatność mają i jak już niektórzy a nawet dużo z nich przekroczy jakiś poziom paranoi, to bez terapii lekami się nie da, a dragi ich będą ciągnąć w chorobę.
Wróć do „Psychofarmakologia”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata