Prawo jazdy stracone na trzy lata, kara grzywny. Przyjmuje pan? No przyjmuję. I tak was kurwy nie przekonam, że jestem trzeźwy.
No, koniec smutnej historii. Grzywna zapłacona, więc już chuj z nimi. I jako, że nie wyobrażam sobie życia bez prowadzenia pojazdów mechanicznych, jak to jest z krajami, które nie należą do UE? Sam dokument prawa jazdy udało mi się zachować, bo akurat tamtego dnia go przy sobie nie posiadałem. Norwegia i Islandia nie należą do wspaniałej Unii, więc może powinienem się udać właśnie w tamte strony. Wiem, że w strefie UE mają bazę danych zawierającą listę osób, którym zostały odebrane uprawnienia. A co z pozostałymi krajami? Czy ktoś tutaj posiada wiedzę na temat tego, jak to wygląda, przykładowo, w Norwegii? Czy sam dokument będzie mógł mnie uprawnić do poruszania się po drogach samochodem, lub czy ewentualnie będzie dało radę wyrobić norweski odpowiednik? Szukam restartu w życiu, które i tak ostatnio nie szło po mojej myśli, więc to może nie jest taki zły deal ostatecznie. Mam trochę odłożonej kasy, więc przejście niekoniecznie może okazać się bolesne. Moja żona jest chętna, by wykurwić razem ze mną z tego grajdołu.
Kompetentni panowie lub też panie, co sądzicie?
Przykra sprawa.
Mówisz, że zabrali cię na komisariat dopiero po wykryciu benzodiazepin i kannabinoidów, więc jak zrobili to tak na szybko przy drodze?
Ostatnio słyszałem, że u mnie w mieście wyposażyli policjantów w takie małe próbki, które stosuje się na język i wykrywają kannabinoidy. Nie wiem dokładnie jak to działa, ale stosują to jak widzą "przymuloną" osobę. Problem w tym, że jak jarałeś dzień wcześniej wieczorem to rano możesz mieć przez takie coś problemy.
Pewnie mu podsuneli jakis test kasetowy i stad caly dym.
A wystarczy kupic tester w aptece i samemu sie przebadac.
No ale po co o takich rzeczach myslec :-)
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
Dlatego powinni badać krew, okreslić toksykologie i ilość danego srodka o ile sie nie myle.
i dzieciakom piszącym "XD" w co drugim zdaniu... :kotz:
Klon tak się składa, że ma długi okres półtrwania nie chce mi się szukać teraz na ulotce, na szybko z wiki 30-40h czyli jak wrzucisz 4mg klona za ~35h masz w organizmie jeszcze 2mg, po kolejnych ~35h 1mg, następne ~35h 0,5mg itd
...a jak test jest czuły nie mam pojęcia, w każdym razie tego klona jeszcze było całkiem sporo w krwii biorąc pod uwagę testy.
Oczywiście obliczenia takie przybliżone bo trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czas dystrybucji i wchłaniania czyli dodać jakieś 30min (jak dobrze pamiętam dla klona) itd
Mam nadzieje, że w miarę zrozumiale napisałem. W każdym razie testy mające wykazać "trzeźwość" to zupełnie innego niż testy na to czy kiedyś się coś brało...
Co do tematu, sporo się słyszy że ludzie sobie łatwią prawojazdy z Ukrainy. Drogo nie wychodzi, nie dostajesz punktów karnych, ale jak masz zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi na terenie Polski nadal nie możesz jeździć, lecz w innych krajach już tak ;)
Zastanawiałem się ostatnio jak często policja sięga po multitesty przy rutynowej kontroli trzeźwości...
=/
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/f/f5fda2a4-7383-4bea-9a51-6f7597a0aba8/conversation_subjects.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250713%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250713T052202Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=e465116b6ddc39f58ee1ccd28c18f8ac0586088a6ac10c636b68295a6f3f7dbd)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/rcps_konferencja_mis05304.jpg)
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki
Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/fabrykaklefedronu.jpg)
Kieleccy policjanci zlikwidowali fabrykę klefedronu w powiecie sandomierskim
W minioną środę kieleccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej współpracując z Biurem Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz kontrterrorystami z Kielc i Radomia przeprowadzili realizację, która doprowadziła do likwidacji dużej, fabryki produkującej klefedron. W sprawie zatrzymano 32 – latka, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.