Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
  • 190 / 19 / 2
Siemka!
Feksofenadynę stosuje się jako lek przeciwalergiczny. Osiąga ona maksymalne stężenie w osoczu w czasie 2,6 godziny, nie przekracza bariery krew-mózg, wiąże się tylko z białkami krwi i w niezmienionej postaci wydalana jest z kałem (80%) i moczem (12%). Tylko 5% leku ulega metabolizmowi, przy czym metabolizm wątrobowy jest minimalny (poniżej 1,5%) a jego wynikiem jest nieaktywny metabolit. Czas półtrwania leku wynosi od 11 do 15 godzin – zbliża to czas jego działania do wzorca idealnego, gdyż działanie blokujące receptory histaminowe utrzymuje się nawet wówczas, gdy stężenie leku w osoczu jest minimalne.
Ciekawe jest t1/2, wrzucasz jedną tabletkę i trzyma cały dzień, idealna do grzania [ external image ].
OTC jest tylko dostępna w preparacie Allegra, reszta na Rp.
Dawkowanie po 120mg i 180mg, a przynajmniej tak są robione tabletki :)
Uwaga! Użytkownik kacper791 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1655 / 124 / 0
wygrzebalem pake 180mg w tym pojemniku na przeterminowane leki w aptece
przyda sie
I anioł ciągle pruje na trąbach powietrznych i kieruje wichry
  • 2 / / 0
Czy ktoś się orientuje, czy feksofenadyna wchodzi (przy zwykłym 120mg/d) w interakcje z fetą lub DXM?
  • 46 / / 0
Czy w jakikolwiek sposób działa podbijająco na opio? Chyba nie, bo to 2 generacja ale spytam, bo może się mylę no i czy działa lepiej niż loratadyna, którą uzywam przywaznie do opio, widziałem w domowej apteczce więc może przerzucę się na tą antyhistaminę.
  • 2900 / 593 / 10
@Acidikea, nie podbija opio.
W ogóle kiedyś, bodajże na czytelni medycznej, czytałem że feksofenadyna może wspomagać funkcje kognitywne. Więcej info nie znalazłem, na forum chyba też nikt nie odpowiedział na moje pytanie o to. Ktoś coś kojarzy?
Hiperrealna propaganda w polskiej sieci
  • 2489 / 1375 / 34
Pisało, że u osób chorych jest taka opcja niepotwierdzona próba kliniczną u zdrowych.
Wszyscy jesteśmy równi wobec śmierci tylko pozytywna energia.
Fajne koszulki
https://vm.tiktok.com/ZMFDPae1K/
  • 1472 / 192 / 0
Ja z kolei czytałem gdzieś, że fekso i ibuprofen razem są dość neuroprotekcyjne przy używaniu stymulantów, ale paradoksalnie mogą powodować niepokój. Tylko to było baaardzo dawno i źródła też nie pamiętam.
Z doświadczenia na pewno jest różnica w działaniu przy stimach. Z kolei przy opio nie zauważyłem nic poza oczywiście wyłączeniem swędzenia / czerwienienia, ale to trzeba łykać przynajmniej kilka tabsów fekso i ze 600 mg ibuprofenu minimum. Oczywiście odradzam NLPZ jak ktoś żre thiocodin w dużych dawkach.

Ciekawe czy feksofenadyna jakkolwiek wpływa na OUN. Pamiętam, że przy selegilinie i PEA po wypiciu alko do imprezy, wyrzut histaminy był tak wysoki, że fekso ani loratadyna nie dawały rady, trzeba było brać starą, dobrą ceteryzynę - i jak normalnie ceta potrafi mocno człowieka usypiać i zmulić (choć znacznie słabiej niż np. hydroksyzyna) to przy selegilinie i PEA wyrównywała działanie, wyłączała wszelkie skutki uboczne typu przestymulowanie czy niepokój w dużych dawkach PEA, a przy tym nie usypiała.
Oczywiście cetyryzyna i hydroksyzyna działają też w OUN
Podając mnie jako login polecający ekspertowi JohnyHa, otrzymujecie zniżki na konsultacje :)
  • 25 / 4 / 0
Yoo, @Tyler Durden, a po co wgl dorzucać ten ibuprofen do Feksofenadyny? Nie mogę przed kodą po prostu wrzucić kilka tabs Feksofenadyny jako antyhistamine i tyle?
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.