Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
  • 190 / 20 / 2
Siemka!
Feksofenadynę stosuje się jako lek przeciwalergiczny. Osiąga ona maksymalne stężenie w osoczu w czasie 2,6 godziny, nie przekracza bariery krew-mózg, wiąże się tylko z białkami krwi i w niezmienionej postaci wydalana jest z kałem (80%) i moczem (12%). Tylko 5% leku ulega metabolizmowi, przy czym metabolizm wątrobowy jest minimalny (poniżej 1,5%) a jego wynikiem jest nieaktywny metabolit. Czas półtrwania leku wynosi od 11 do 15 godzin – zbliża to czas jego działania do wzorca idealnego, gdyż działanie blokujące receptory histaminowe utrzymuje się nawet wówczas, gdy stężenie leku w osoczu jest minimalne.
Ciekawe jest t1/2, wrzucasz jedną tabletkę i trzyma cały dzień, idealna do grzania [ external image ].
OTC jest tylko dostępna w preparacie Allegra, reszta na Rp.
Dawkowanie po 120mg i 180mg, a przynajmniej tak są robione tabletki :)
Uwaga! Użytkownik kacper791 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1676 / 126 / 0
wygrzebalem pake 180mg w tym pojemniku na przeterminowane leki w aptece
przyda sie
  • 2 / / 0
Czy ktoś się orientuje, czy feksofenadyna wchodzi (przy zwykłym 120mg/d) w interakcje z fetą lub DXM?
  • 46 / / 0
Czy w jakikolwiek sposób działa podbijająco na opio? Chyba nie, bo to 2 generacja ale spytam, bo może się mylę no i czy działa lepiej niż loratadyna, którą uzywam przywaznie do opio, widziałem w domowej apteczce więc może przerzucę się na tą antyhistaminę.
  • 2897 / 615 / 10
@Acidikea, nie podbija opio.
W ogóle kiedyś, bodajże na czytelni medycznej, czytałem że feksofenadyna może wspomagać funkcje kognitywne. Więcej info nie znalazłem, na forum chyba też nikt nie odpowiedział na moje pytanie o to. Ktoś coś kojarzy?
Hiperrealna propaganda w polskiej sieci
  • 2957 / 1598 / 35
Pisało, że u osób chorych jest taka opcja niepotwierdzona próba kliniczną u zdrowych.
Narcotic trust tylko i wyłącznie. Wiadomo jebać polityków co od 1989r sprzedali Polskę i dalej komuchy rządzą i myślą, że ktoś dla nich będzie walczył o co, o jaki kraj jaką Polskę? Na świecie liczą się pieniądze
  • 1472 / 196 / 0
Ja z kolei czytałem gdzieś, że fekso i ibuprofen razem są dość neuroprotekcyjne przy używaniu stymulantów, ale paradoksalnie mogą powodować niepokój. Tylko to było baaardzo dawno i źródła też nie pamiętam.
Z doświadczenia na pewno jest różnica w działaniu przy stimach. Z kolei przy opio nie zauważyłem nic poza oczywiście wyłączeniem swędzenia / czerwienienia, ale to trzeba łykać przynajmniej kilka tabsów fekso i ze 600 mg ibuprofenu minimum. Oczywiście odradzam NLPZ jak ktoś żre thiocodin w dużych dawkach.

Ciekawe czy feksofenadyna jakkolwiek wpływa na OUN. Pamiętam, że przy selegilinie i PEA po wypiciu alko do imprezy, wyrzut histaminy był tak wysoki, że fekso ani loratadyna nie dawały rady, trzeba było brać starą, dobrą ceteryzynę - i jak normalnie ceta potrafi mocno człowieka usypiać i zmulić (choć znacznie słabiej niż np. hydroksyzyna) to przy selegilinie i PEA wyrównywała działanie, wyłączała wszelkie skutki uboczne typu przestymulowanie czy niepokój w dużych dawkach PEA, a przy tym nie usypiała.
Oczywiście cetyryzyna i hydroksyzyna działają też w OUN
Podając mnie jako login polecający ekspertowi JohnyHa, otrzymujecie zniżki na konsultacje :)
  • 29 / 4 / 0
Yoo, @Tyler Durden, a po co wgl dorzucać ten ibuprofen do Feksofenadyny? Nie mogę przed kodą po prostu wrzucić kilka tabs Feksofenadyny jako antyhistamine i tyle?
  • 3 / / 0
W moim przypadku feksofenadyna działa świetnie na czerwoność skóry oraz jej napuchnięcie po wypiciu alkoholu.
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów

Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.

[img]
Nastolatki z województwa łódzkiego najrzadziej w Polsce sięgają po używki

Nastolatki z województwa łódzkiego rzadziej, niż ich rówieśnicy w innych częściach Polski, sięgają po alkohol i narkotyki. Wynika to z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Wyniki zaprezentowano w Międzynarodowym Dniu Zapobiegania Narkomanii.