Podejrzewam, że temperatura i wilgotność powietrza w tej altanie jest prawie taka sama, jak na zewnątrz. Spleśnieje Ci to po kilku dniach.
Gdybyś w tej altance zainstalował jakieś źródło ciepła, można by się zastanawiać, jak to rozegrać. Bez tego niestety nie da rady.
Dużo masz tego? Jak grube są kwiaty? Indica / Sativa? Ma to znaczenie - mniejsze, luźniejsze kwiaty Sativa mógłbyś w zasadzie wysuszyć w 3 doby (do jakiegoś tam poziomu), zapakować do pojemnika wyścielonego szarym papierem i potem tylko dosuszać - tzn wykładać 2 x razy na dobę przez kilka dni na 20 minut, żeby wilgoć mogła uciec. Wtedy zapach nie jest już tak intensywny, jak w pierwszych dniach.
Jeśli to jednak grube, zwarte topy Indica, to bez dobrego, długiego suszenia się nie obejdzie.
Taką konstrukcję wystarczy postawić gdziekolwiek na dworzu (najlepiej pod jakimś zadaszeniem, może być kawałek plastiku/czegokolwiek) i doglądać co 1 dzień. Jak zapomnicie doglądnąć to nawet i po 3 dniach będzie wszystko śmigało. Odsetek spleśniałych topów w tej metodzie to ok. 10 max 20%, więc bardzo mała strata jeśli absolutnie nie ma się gdzie suszyć. Tylko należy pamiętać o likwidowaniu pleśni na bieżąco, aby się nie rozprzestrzeniła.
Największym plusem tej metody jest koszt, skuteczność i przede wszystkim prostota, wszak nie każdy może zainstalować źródło ciepła na partyzantce. Pochłaniacz (wkład + pojemnik) to koszt jakichś 2 dych, chyba że jest się w posiadaniu takich pojemników, to idzie tylko kupić wkłady. Do jednego pudła po butach, w zależności od wielkości, wchodzi od 10 do 15 gramów gotowego produktu. Przy tych ostatnich, późnodochodzących roślinach jak znalazł.
cyprys pisze:skracaj cytaty proszę ( edytuj post ) \ ncd
@Costa14326 takie pochłaniacze są dosłownie wszędzie: Biedronka, Patio Color, Leroy Merlin, Castorama, OBI
chodzi o taki kształt
Suszyłem w ten sposób dwa razy, partie których po prostu już nie miałem gdzie wysuszyć i zawsze było wszystko ok. Pogoda była dokładnie taka jak opisujesz przy pierwszym podejściu do pochłaniaczy i udało się.
Wiadomo, że materiał nie będzie suchy na wiór i będzie go trzeba jeszcze dowietrzać, ale to już nie jest problem taki jak samo suszenie. Poza tym, angażowanie kogokolwiek trzeciego to zawsze prędzej czy później przypał, chyba że jest to Twoja własna matka.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mozg-jointy-1000.png)
„Tysiąc jointów później” – co naprawdę dzieje się z mózgiem stałego palacza marihuany?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/uecocaine.jpg)
UE alarmuje: coraz więcej Europejczyków zażywa kokainę i inne ciężkie narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/amnesia_ibiza.jpg)
Największa europejska imprezownia tonie. Karetki błagają o pomoc – jeżdżą tylko do nocnych klubów
Ibiza – symbol beztroskiej zabawy, dźwięków techno i drinków za 25 euro – pęka w szwach. Ale, co ciekawe, nie z powodu tłumu turystów. Pęka system ratownictwa medycznego. Jak podaje lokalny związek zawodowy służby zdrowia, nawet jedna trzecia wszystkich interwencji karetek dotyczy klubów nocnych, gdzie dochodzi do… „bad tripów” po wiadomych zakazanych używkach.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/68447774_605.jpg)
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi
Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/mjheart2.jpg)
Używanie marihuany znacznie zwiększa ryzyko śmierci. „Byli młodzi i nie mieli wcześniejszych chorób
Regularne używanie marihuany może niemal podwoić ryzyko śmierci z powodu chorób sercowo-naczyniowych – wynika z najnowszej metaanalizy danych medycznych obejmujących blisko 200 milionów osób w wieku od 19 do 59 lat. Niepokoi fakt, że dotyczy ono również młodych osób, które do tej pory uważano za mniej narażone na takie zagrożenia.