Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 3245 / 617 / 0
Występuje tylko na niektórych obszarach Andów.
Sława Manayupy sięga czasów imperium Inków, kiedy to jej spożywanie było, ze względu na jej niezwykle dobroczynne właściwości, przywilejem wyższych warstw społecznych.
W języku quechua nazwa zioła brzmi „runa mana yupana”, co oznacza: „jej właściwości są niezliczone”.

Swoją popularność Manayupa zawdzięcza przede wszystkim właściwościom oczyszczającym.Doskonale oczyszcza krew z toksyn pochodzenia głównie chemicznego, ale również pokarmowego.Ma wysokie naturalne właściwości moczopędne, co ułatwia i przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu.Wpływa też korzystnie na poprawę pracy wątroby i oczyszcza nerki.
Związki w niej zawarte wykazują działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, dzięki czemu jest jest pomocna w stanach zapalenia wątroby, woreczka żółciowego, żołądka, nerek, dróg moczowych i rodnych
Ponadto działa ochronnie na śluzówkę dróg pokarmowych oraz reguluje wydzielanie kwasu żołądkowego przy nadkwaśności.
Przyspiesza też spalanie tłuszczy, jest więc pomocna w kuracji odchudzającej.
Manayupa wykazuje także właściwości spazmolityczne (uwalniające mięśnie gładkie), przeciwbólowe, przeciwnerwicowe, antyhistaminowe, antyastmatyczne i antyalergiczne. Stosowana jest przy bolesnych menstruacjach.
Dzięki zawartości tanin wykorzystywana jest także w celu zahamowania krwawienia, przyspiesza proces zabliźniania i gojenia się ran, może też służyć do ich przemywania i kąpieli.


ZALECENIA

-oczyszczanie krwi i całego organizmu z toksyn
-nadkwasota, nieżyt i wrzody żołądka
-osłonowo na błony śluzowe przewodu pokarmowego
-zatrucia pokarmowe
-nudności
-bóle brzucha
-zaparcia
-stany zapalne wątroby, woreczka żółciowego i dróg żółciowych
-stany zapalne nerek i dróg moczowych
-bóle przy oddawaniu moczu i bolesnym parciu na pęcherz
-stany zapalne dróg rodnych
-przy napięciu przedmiesiączkowym i bolesnych menstruacjach
-przy upławach (może być stosowana również do kąpieli i nasiadówek)
-astma i bronchit
-egzemy, alergie, trądzik i różnego rodzaju pokrzywki (również do kąpieli)
-nerwica, nerwobóle
-bóle mięśni i skurcze (również do kąpieli)

UWAGA
Zbyt duże dawki Manayupa, stosowane wewnętrznie mogą wpływać na obniżenie ciśnienia tętniczego
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 527 / 6 / 0
Nareście temat o tej roślince!!! Piję napary dosyć często-jest mega!! Ale sporo przy niej sikamy więc nawodnienie to ważna sprawa. Smak ma bardzo neutralny i łatwo wchodzi
W wolnej chwili napiszę więcej. :-D
ODPOWIEDZ
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Ryszard Petru ma już projekt depenalizacji marihuany. Znamy szczegóły

Dopuszczenie posiadania do 15 gramów suszu lub jednego krzaka konopi na własny użytek – to propozycja, którą przedstawi zespół parlamentarny tworzony przez posłów koalicji. Dotarliśmy do szczegółów projektu, które potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia.

[img]
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych

W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.

[img]
Nowa nadzieja dla pacjentów ze schizofrenią. Opracowano przełomowy lek inspirowany LSD

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis stworzyli nową cząsteczkę o nazwie JRT, która może zrewolucjonizować leczenie schizofrenii i innych chorób mózgu. Lek działa podobnie do LSD, ale nie wywołuje halucynacji. Dodatkowo, wykazuje silniejsze działanie niż stosowana obecnie ketamina.