...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
  • 4 / 1 / 0
Witajcie,

chciałbym podzielić się swoimi spostrzeżeniami i skonfrontować je z Waszymi doświadczeniami. Od kwietnia odstawiam Tramal po półrocznym ciągu jakichś 300-400 mg dziennie z przerwami co 2-3 dni na chlanie - czasem jakąś kodę. Zaczęło mnie telepać, zmierzyłem sobie ciśnienie i z wynikiem 160/90/89 postanowiłem łyknąć coś na nadciśnienie. Jedyne co było w apteczce to Nedal (nebiwolol) i do tego na uspokojenie łyknąłem sobie 2000 mg ashwagandhy. Ku mojemu zdziwieniu, po godzinie czułem się jak gdyby nigdy nic. Zasnąłem jak dziecko, rano obudziłem się ze źrenicami jak koła młyńskie, ale też bez większych objawów. Po paru godzinach znowu poty, telepanie, depresja w cholerę i znowu ciśnienie 158/89/93. Powtórzyłem sam Nedal i większość objawów przeszła.

Przetrwałem tak tydzień, choć trudno to nazwać przetrwaniem, bo czułem się naprawdę w miarę przyzwoicie. Nedal się skończył, poszedłem na pomoc nocną i świąteczną do przychodni, coś tam nagadałem o objawach lękowych, zespole niespokojnych nóg itd. Lekarz wysłuchał, zajrzał do systemu przychodni (zobaczył tam Tramal - miałem przepisywany na bóle neuropatyczne) i wypisał mi Propranolol. Pomógł tak samo jak Nedal.

I teraz pytanie do Was. Czy ja się nie zdążyłem uzależnić, czy co? Widziałem odstawianie opiatów branych w podobnych dawkach. Słyszałem od odstawiającej opowieści, że po Tramalu jest jeszcze gorzej, a tu... gówno prawda?! A może po prostu znalazłem sposób na zespół odstawienny? Poradźcie, skrytykujcie, wymieńmy się obserwacjami. Jeśli komukolwiek to pomoże, to się ucieszę.

Pzdr!
  • 585 / 62 / 0
Nieprzeczytany post autor: sidik »
https://hyperreal.info/news/pierwszy-le ... a-opioidow

w ameryce jak widac zarejestrowano agoniste rec alfa2-adrenergicznych jako lek na syndrom odstawienny opioidow. sporo osob chwali tez klonidyne, ktora dziala w ten sam sposob. sam sie z kolei posilkowalem kiedys na skretach propranololem. wszystkie leki maja na zadaniu to samo - zbic dzialanie noradrenaliny.

takze pomagaja, ale wedlug mnie bez szalu. lepiej sprawdzaja sie benzodiazepiny.
  • 12719 / 2460 / 0
Też stosowałem czasem Propranolol na skręcie i łagodził wiele objawów.
  • 23 / 3 / 0
A może działa tu opisywany w dokumencie o neuroplastyczności mózgu ? Okazuje się po badaniach, że propranolol ma takze nieznane wcześniej właściwości, tj. odcina negatywne emocje skojażone z jakimś przeszłym, wyimaginowanym zdarzeniem zw pamięci . Pacjenci potrafili swobodnie opisywać traumy, a po okresie działania leku samo przeczytanie przypomina , że można się różnie czuć - co pomaga. A może wycinane jest też świerzozapamiętane poczucie....beznadziei poprzedzającej kompletne niewytrzymanie ... :) ?
  • 585 / 62 / 0
Nieprzeczytany post autor: sidik »
w 1977 prof. Vetulani odkryl, ze klonidyna hamuje zespol odstawienny morfiny i sugerowal jej uzycie klinicznie.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21267
  • 13 / / 0
Siema . Brałem wcześniej rok poltram dawki do 300 mg odstawiłem nagle na przerwę 6 tyg . Teraz znowu biorę 300 już 6 tyg . Postanowiłem skończyć z tym gównem . Dawkę biorę zawsze tylko rano , później już nie dorzucam . Jak pomoc sobie z objawami fizycznymi odstawiennymi ? Czy propranolol , pramolan , afobam , hydroksyzyna pomoże ? Jeśli tak to napiszcie co na co pomoże . Chętnie poczytam wasze sposoby , leki na odstawienie tego gówna . Pozdro

Scalono — CATCHaFALL

Dodam , że moje objawy to , szybsze bicie serca , rozlane ciepło w ciele , niepokój w ciele , natłok myśli , biegunka , uczucie jakbym był chory , pocenie , słaby apetyt
  • 2 / / 0
24 maja 2018jezus_chytrus pisze:
Też stosowałem czasem Propranolol na skręcie i łagodził wiele objawów.
Propranolol to beta-bloker i owszem, może pomóc łagodzić objawy, ale często w połączeniu z substancjami takimi jak beta-ketony działa kardiotoksycznie i może narobić więcej szkód, niż pożytku. Często podają go w szpitalach zauważyłam, np. na SORach, jeżeli ktoś nie bierze na codzień benzodiazepin lepiej doraźnie poratować się małą dawką jakiegoś benzo, np. 1mg alpry.
  • 165 / 25 / 0
Ashwagandha to ogólnie ściema, przynajmniej jeśli chodzi o wpływ na poziom testosteronu.
Beta-adrenolityki czy jak się zwą nedal, propranolol i podobne pomagają w odstawieniu opio czy nawet benzo nie gorzej niż klonidyna.
Byle nie przesadzić z dawkami i za długo ich nie brać a jak odstawiać po dłuższym czasie to powoli.
Oczywiście bez konsultacji z lekarzem nie powinno się ich brać.
ODPOWIEDZ
Posty: 8 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Wolne Konopie: Dlaczego składamy wniosek o informację publiczną do KPP w Piszu?

Polska Policja posługuje się hasłem „Pomagamy i chronimy”. To zobowiązanie wobec każdego obywatela, niezależnie od jego poglądów na prawo dotyczące marihuany. Niestety, wydarzenia ostatnich dni na oficjalnym profilu Komendy Powiatowej Policji w Piszu pokazują, że dla niektórych funkcjonariuszy to hasło jest jedynie pustym sloganem.

[img]
Badanie naukowe, które porządkuje temat kiełkowania konopi

Wolne Konopie: "Od lat powtarzamy jedno, że wiedza jest lepsza niż strach, a odpowiedzialność lepsza niż czarny rynek. Nasze hasła „Zmień dilera na farmera” i „Nie kupuj jej, tylko siej” nigdy nie były zwykłą prowokacją. Chodziło nam o zmianę myślenia i w wielu przypadkach ta zmiana naprawdę się dokonała. Uważamy, że jeśli ktoś interesuje się konopiami, powinien robić to świadomie, rozumiejąc podstawową biologię rośliny, procesy jej wzrostu i mechanizmy funkcjonowania, zamiast opierać się na mitach czy czarnorynkowych schematach."

[img]
Przebrały drona za ptaka, by przemycać narkotyki do więzienia

Policja aresztowała dwie kobiety, po tym, jak użyły drona przebranego za plastikową wronę do przemytu narkotyków, tytoniu i telefonów komórkowych. Kobiety w ten sposób próbowały szmuglować przez mury więzienia w Luizjanie.