Substancje psychoaktywne, których działanie polega na osłabieniu transmisji bodźców zewnętrznych do mózgu.
Więcej informacji: Dysocjanty w Narkopedii [H]yperreala
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 3448 / 718 / 9
Lanicemine.png
(1S)-1-fenylo-2-pirydyn-2-yloetanoamina
https://en.wikipedia.org/wiki/Lanicemine

Lanicemina (AZD6765) jest antagonistą receptora NMDA o niskim stopniu aktywności opracowany przez AstraZeneca, który jest badany pod kątem leczeniu ciężkiej i opornej na leczenie depresji. Pierwotnie opracowana jako środek neuroprotekcyjny, ale została przekształcony w środek przeciwdepresyjny po obserwacji, że antagoniści receptora NMDA jak ketamina mają silne działanie przeciwdepresyjne, ale również halucynogenne działanie uboczne, które sprawia, że nie nadają się do stosowania jako środek przeciwdepresyjny w większości przypadków. Lanicemina różni się od ketaminy, że jest antagonistą receptora NMDA o słabym działaniu, wykazujące podobne szybko działające przeciwdepresyjne działanie ketaminy w badaniach klinicznych, ale z małymi lub żadnymi psychotomimetyczne skutkami ubocznymi. Jednak lanicemina nie doczekała się końcowych badań, a jej rozwój został zakończony przez AstraZeneca w 2013 roku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 06 lipca 2020 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano strukturę, nazwę systematyczną i link do Wikipedii
Nawet Obi-Wan Kenobi był kiedyś helupiarzem.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Maleńczuk bez ogródek o przeszłości. „Tęsknię za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie”

Chociaż dziś Maciej Maleńczuk prowadzi względnie ułożone i spokojne życie, w młodości był uosobieniem hasła „sex, drugs, rock and roll”. Jak wielokrotnie wspominał, brakuje mu niektórych aspektów tamtych lat – przede wszystkim heroiny. – Tęsknię zwłaszcza za heroiną. To najlepsza rzecz na świecie – mówił bez ogródek muzyk.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.

[img]
Szczeciński lekarz pomagał nielegalnie zdobywać opioidy. Jest akt oskarżenia

Jerzy B. stanie przed sądem za poświadczenie nieprawdy w zaświadczeniach lekarskich. Pewien szczecinianin dzięki takiemu zaświadczeniu odzyskał znaczne ilości leku opioidowego, który wcześniej podczas przeszukania zabezpieczyła policja.