Podejście do narkotyków w innych krajach.
ODPOWIEDZ
Posty: 157 • Strona 16 z 16
  • 4061 / 1702 / 1
Awatar użytkownika
DexPL
Kompetentny
Kompetentny

Twierdzenie, że LSD nie ma zapachu to absurd. Wszystko ma zapach. Kwestia wyczucia i kalibracji tego "nosa". Jak jest zaprogramowane itd. Widziałem w 2013 na własne oczy taki elektroniczny "psi nos" na lotnisku Zaventem w Brukseli. Był w stanie wykryć pocztówkę zamkniętą w kopertę i włożoną w foliową osłonkę z bagażu podręcznego która służyła wcześniej za podkładkę do działkowania kokainy. Ale to było na maksymalnie czułym ustawieniu które wykrywało też dziesiątki innych zapachów i wręcz każdą torbę oznaczało za podejrzaną. Na ostawieniach "roboczych" już nic nie wykryło. Natomiast "znaczki LSD" akurat wykrywało.

Kwestia tego ile się zmieniło przez te 8 lat. Zakładam, że urządzenia są 2-3 generacje lepsze i dokładniejsze, a co za tym idzie są w stanie wykryć wszystko to co wcześniej umykało. Kluczem tutaj nie jest wskazanie bagażu, a siły robocze do przejrzenia całego tego bagażu.

PS. Ostatnim razem jak byłem w USA, to dłonie i plecak były pocierane wacikiem który potem włożono do spektrometru celem wskazania substancji problematycznych. Co 5 osobę w kolejce badano w ten sposób. Czas oczekiwania na wynik - 10 sekund. Kobietę kilkanaście osób za mną skierowano do szczegółowego badania gdy aparat zapiszczał i wyświetlił coś na monitorze (nie widziałem, za daleko już byłem). Momentalnie podeszły do niej 2 kobiety i odprowadziły ją do jakiegoś pomieszczenia.
Jeżeli masz do mnie pytanie na forum użyj opcji "mention"
Jeżeli sprawa jest trudniejsza lub prywatna użyj PW (nie nadużywaj)
Jeżeli moja odpowiedz Ci pomogła użyj opcji "Dzięki"

Nie spamuj i unikaj OT, a warn nie będzie CI dany!
  • 9 / 1 / 0

Ja wracając z UK, zostałem wyrywkowo wzięty na testy(przechodząc przez bramkę zapaliła się lampa - wyrywkowo biorą. Jeździł mi papierkiem po ubraniach, które miałem na sobie i dłoniach(wszystkie palce). Trochę byłem zestresowany bo 2 dni wcześniej imprezowalem z kryształem. Na szczęście przeszło.
  • 19 / 1 / 0

Witam mam nadzieje ze dobry temat wybrałem do mojego pytania.
Jest problem żeby wjechać do Egiptu z alprą? Albo jakimś innym bdz?
Jak jest na miejscu w aptekach bo słyszałem legendę ze bez recepty?
  • 110 / 4 / 0

Ej może głupie pytanie, ale czy jeżeli dwa dni przed wylotem bede bawił się 2cb i MDMA, to czy mogą coś ode mnie wyczuc na lotnisku?
  • 453 / 72 / 0
Awatar użytkownika

raczej nic nie wyczują
  • 10 / / 0
Awatar użytkownika

Pytanie czy Giebl przeszedłby w bagażu rejestrowanym?
  • 34 / 1 / 0

Tydzień temu wracałem z PL do UK (tutaj mieszkam na stałe) i w przeźroczystej jak woda kosmetyczce miałem spakowane w swoich właściwych pudełkach 56x pregabaline 150mg, 4x klony 2mg, coś na reflux żołądka tez na recepte 2 op. (ponad 40 tabs), 2 op. tabletek na recepte dla buldoga francuskiego a poza zaszetką luźną butelkę z kroplami Poltramu tak połowe zawinięte w folie bąbelkową i wszystko w bagażu rejestrowanym. Kosmetyczka to była przy samej krawędzi walizy. Żadnych problemów nie napotkałem.
ODPOWIEDZ
Posty: 157 • Strona 16 z 16
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.