Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, yerba mate.
Tytoń ma osobny dział → >LINK<
ODPOWIEDZ
Posty: 91 • Strona 1 z 10
  • 33 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Amsterdam »
Podobno roślinka o nazwie Khat (Catha edulis) działa stymulująco i w działaniu przypomina amfetaminę... Na ile to działa to nie wiem, bo nie próbowałem, ale przetestować zawsze można. Na hyperrealu można znaleźć więcej informacji na ten temat.
Uwaga! Użytkownik Amsterdam nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 291 / 43 / 0
Nieprzeczytany post autor: Nof »
Amsterdam pisze:
Podobno roślinka o nazwie Khat (Catha edulis) działa stymulująco i w działaniu przypomina amfetaminę... Na ile to działa to nie wiem, bo nie próbowałem, ale przetestować zawsze można. Na hyperrealu można znaleźć więcej informacji na ten temat.
A masz do niej dostęp? Działa słabiej ad amfetaminy, lepiej natomiast od efedryny. Przynajmniej wedle teorii. Jednak u nas i tak nie rośnie.
Uwaga! Użytkownik Nof nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 693 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: aree1987 »
Nof pisze:
Amsterdam pisze:
Podobno roślinka o nazwie Khat (Catha edulis) działa stymulująco i w działaniu przypomina amfetaminę... Na ile to działa to nie wiem, bo nie próbowałem, ale przetestować zawsze można. Na hyperrealu można znaleźć więcej informacji na ten temat.
A masz do niej dostęp?
Jest chyba no coffeshopie.
we were born to suffer, and glory in our pain, each dream has jaws to crush us..

again and again
  • 33 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Amsterdam »
aree1987 pisze:
Nof pisze:
Amsterdam pisze:
Podobno roślinka o nazwie Khat (Catha edulis) działa stymulująco i w działaniu przypomina amfetaminę... Na ile to działa to nie wiem, bo nie próbowałem, ale przetestować zawsze można. Na hyperrealu można znaleźć więcej informacji na ten temat.
A masz do niej dostęp?
Jest chyba no coffeshopie.
Uprzedziłeś moją odpowiedź:) Jest, ale nie wiem czy w formie przeznaczonej do konsumpcji.
Uwaga! Użytkownik Amsterdam nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 291 / 43 / 0
Nieprzeczytany post autor: Nof »
[quote="Amsterdam"]
Uprzedziłeś moją odpowiedź]
A w jakiej innej? Jednak z tego co czytałem wynika że susz jest nieporównywalnie gorszy niż świeże liście. I nie wynika to ze zmniejszenia ilości alkaloidów co kompletnego zaniku jednego z nich. I to jak mi się zdaje tego ważniejszego z punktu widzenia użytku rekreacyjnego.
Uwaga! Użytkownik Nof nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1736 / 18 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mr.LaTacha »
A mozecie napisac gdzie kupic nasiona khata, jak uprawiac itd...
:)
Nawet specjalnie do tego jest stworzony wątek:
http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=132

Odrazu mówie że jestem w huj chętny na uprawe tej rośliny w domu bo szukam czegoś co:
- nie niszczy żołądka jak kawa
- nie wywołuje takiej tolerancji jak efedryna
- nie powoduje zbyt duzego uzaleznienia i wyniszczenia organizmu itp...

PS: Niedługo kupuje sobie guarane ale kofeina nie jest idealna i... zreszta sami wiecie :)
Piotrek uczy, Piotrek radzi, Piotrek nigdy Cie nie zdradzi!
  • 33 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Amsterdam »
Nof pisze:
A w jakiej innej? Jednak z tego co czytałem wynika że susz jest nieporównywalnie gorszy niż świeże liście.
W coffeshopie są chyba tylko nasiona do uprawy, ale może jest też susz...
Można sobie wyhodować własną roślinkę i używać świeżych liści, skoro są wydajniejsze od suszu.
LeonardoDaVinci pisze:
A mozecie napisac gdzie kupic nasiona khata, jak uprawiac itd...
Nasiona są dostępne w coffeshop.pl, a o uprawie piszą tutaj]http://www.plot55.com/images/c.edulis.jpg[/img]
Uwaga! Użytkownik Amsterdam nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 291 / 43 / 0
Nieprzeczytany post autor: Nof »
Niestety trzeba pamiętać o tym że egzotyczna roślina hodowana w naszych warunkach nigdy nie będzie tym samym co hodowana tam, skąd pochodzi. Nie wiem jak bardzo odbija się to jednak na tym przypadku.
Uwaga! Użytkownik Nof nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1736 / 18 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mr.LaTacha »
Nof mysle ze roslina niema zbyt specjalnych wymagan oprocz naslonecznienia...
Uprawiana jest w afryce i krajach arabskich wiec jedynym wymaganiem jest słońce... - tak mi sie wydaje

ale jedno mnie zasmuciło:
Khat is a large, slow growing,
czyli niema co spodziewac sie ze bedzie małą roślinką doniczkowa któa bedzie szybciutko rosła...
Inwestycja na pare lat pewnie... ;)


EDIT:
It prefers full sun, but will grow happily in partial shade, and it likes warm, dry conditions - something which our centrally heated houses provide in abundance. It is slow growing, so could be kept for several years as a smallish indoor shrub.
i wszystko jasne...
tylko czy substancje ktore nas interesuja beda sie wytwarzaly w domowych warunkach?
Ostatnio zmieniony 02 stycznia 2006 przez Mr.LaTacha, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotrek uczy, Piotrek radzi, Piotrek nigdy Cie nie zdradzi!
  • 291 / 43 / 0
Nieprzeczytany post autor: Nof »
LeonardoDaVinci pisze:
tylko czy substancje ktore nas interesuja beda sie wytwarzaly w domowych warunkach?
Głównie o to mi chodzi. To średnie porównanie, ale dla przykłądu peyotl chodowany w Europie przy zachowaniu maksymalnie identycznych warunków (Oczywiście sztucznie.) nie wytwarzał tkiej ilości alkaloidów co oryginalny południowoamerykański.
Uwaga! Użytkownik Nof nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 91 • Strona 1 z 10
Artykuły
Newsy
[img]
KAS: Przemyt ketaminy w świecach zapachowych

Podczas kontroli w jednej z firm kurierskich, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie zwrócili uwagę na przesyłkę zaadresowaną do odbiorcy w Filadelfii (USA). Zgodnie z deklaracją nadawcy, miały się w niej znajdować świece zapachowe o wartości ok. 111 euro.

[img]
Alkohol wciąż na czele uzależnień w Holandii

Alkohol pozostaje najczęstszą przyczyną leczenia uzależnień w Holandii i odpowiada za 43 procent wszystkich przypadków terapii. Tak wynika z najnowszych danych krajowego systemu monitorowania problemów związanych z alkoholem i narkotykami za 2025 rok.

[img]
Prokurator częstował ciastkami z marihuaną. Zapadł wyrok

Przed Sądem Rejonowym w Lublinie zakończył się proces Bartosza F., prokuratora z Wrocławia oskarżonego o podanie kobiecie środka odurzającego w postaci ciastek z THC. Sąd uznał go za winnego i orzekł wobec niego grzywnę oraz pięcioletni zakaz zajmowania stanowiska prokuratora.