Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1207 • Strona 1 z 121
  • 10 / / 0
TYLKO TUTAJ!
Uwaga! Użytkownik toksyczna_18 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 640 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: sieka »
Lezalem na toksykologii po pernazynie.Ale to nie jest drag,to tzw.neuroleptyk.Fazy po tym nie ma.To sa takie baaardzo duze zolte tabletki.I w chorobach przewleklych(schizofrenia np.)sa w aptece za darmo.....i dostajesz od rozu 50 opakowan.(wymagana recka).To takie samego cos jak:Trilafon,Zolafren i prawie cos takiego jak Tisercin.

Neuroleptyki:srodki uspokajajace nie posiadajace wlasciwosci narkotycznych i przeciw psychotyczne.Poprawiaja wychwyt zwrotny dopaminy,czy serotoniny(nie pamietam dokladnie),oraz przeplyw neuronow,co blokuje ataki lękow,czy halucynacji(przy schizofrenii).

To nie jest nic do fazowania sie.Tylko ja przesadzilem z tym,bo jebnalem,sam nie wiem czemu ze 60 tabsow Pernazinum....i bylo krucho... :-/
"Wszystkie istoty sa wbledzie:Biora za szczescie to,co prowadzi do nieszczescia i rozpaczaja z powodu nieszczescia,ktore nim nie jest"
Życie jest dziełem sztuki
  • 1677 / 258 / 0
Dokładnie, gdzieś tutaj pisałem, że Pernazinum nie jest do ćpania, gdy jeszcze o tym nie wiedziałem i zjadłem raz, czy, pięć, po 5-10 tabsów to nic mi nie było. Neuroleptyki nie są do ćpania.
Największy przegryw na forum
  • 56 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Lydia »
celowo zjadłam keidyś około 4 opakowań (do konca nie pamiętma. mogły to byc 4 opakowania, ale równie dobrze 3,5lbo 5) perazyny cyzli ~4op.*20tab.*25mg=200mg.
ogólnie rzecz biorąc cąły czas spałam - nie potrafili mnie odbudzić, bo powieki same opadały a i siedzieć czy ustać nie umiałam, za każdym razem gdy wstałam po kilku krokach mdlałam, nie umiałam sie utrzymać na nogach, potem do szpitala mnie wywiexli i jeszcze przez jakieś 2 dni nie potrafiłam dłużej ustać - po kilku minutach mdlałam. wzrok mi zjebało na tyle, że przez jakis tydzień nawet gazety przeczytać nie umiałam.
Uwaga! Użytkownik Lydia nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 83 / 8 / 0
Witam!

Potrzebuje fachowej odpowiedzi na pytanie postawione w temacie :)
Aktualnie leczę się moklobemidem (Moklar - 300mg/d) plus czasami wieczorem dochodzi mianseryna (Lerivon - od 15mg do 60mg). Wrzucam ją tylko wtedy gdy nie mogę zasnąć (średnio co drugą noc). Lekarz zalecił mi, żebym brał 150mg moklaru i 30mg lerivonu jednak ja biorę po swojemu :P
Na ulotce Lerivonu jest napisane, że można łączyć z ihibitorami MAO.
Na ulotce Trittico CR jest napisane, żeby nie łączyć z inhibitorami MAO.
Ale nie takie połączenie mnie interesuję.
Ponieważ w niedługiej przyszłości planuje zmianę moklobemidu na SERTRALINĘ zastanawiam się czy mogę ją łączyć właśnie z mianseryną lub trazodonem (trittico). Nie wiem jeszcze na który specyfik się zdecyduję gdyż jeden i drugi ma swoje wady i zalety.

Mianseryna (Lerivon, Norserin, Mianserin):
(+) działanie sedatywne - zasypiam w ciągu pół godziny
(+) hamuje wychwyt zwrotny noradrenaliny
(+) cena w porównaniu do Trittico
(-) (chyba) spowalnia metabolizm i zwiększa apetyt - ryzyko tycia. (ja póki co nie przytyłem ale boję się, że mógłbym)

Trazodon (Trittico CR):
(+) reguluje sen, spałem po nim 8h i budziłem się rześki i wypoczęty.
(-) cena, 2x droższy od Lerivonu.
(-) przedłużone uwalnianie - trzeba wrzucać na 3-4h przed snem, żeby dobrze spać.

Wyjaśnienie: po co mi jeszcze jeden antydepresant do sertraliny ? ano... boję się, że sertralina może zaburzać sen, a mianseryna i trazodon go regulują dlatego wrzucałbym sobie do sertralinki 15-30mg mianseryny albo 50-75mg trazodonu na noc (chyba lepsze do niż benzosy, co nie ?).
Pytanie: co bardziej nadaję się do terapii z sertraliną ? mianseryna, trazodon a może coś innego ?

Pozdrawiam.
Uwaga! Użytkownik oon nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 459 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: Piotrunio »
Ja na Twoim miejscu dodawałbym mianserynę, ale to tylko moje skromne zdanie.
Uwaga! Użytkownik Piotrunio nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 52 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: soultaker »
Ja dodaje mianseryne w dawce 10mg do seroxatu ale od rana do późnego popołudnia nie mogę dojśc do siebie... jestem strasznie zamulony , głowa boli trochę rozmazany wzrok... maxymalnie do 6 godzin śpię a potem sie przebudzam co chwilę:/
Beznosy działają na mnie lepiej ale nie biore narazie :P
"Oddech na raty, myśli w leasingu"
  • 849 / 37 / 0
Nieprzeczytany post autor: lucyper2 »
A ja bym zapytał psychiatry. Nosz kurwa...
Uwaga! Użytkownik lucyper2 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 83 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: oon »
[quote="soultaker"]
Ja dodaje mianseryne w dawce 10mg do seroxatu ale od rana do późnego popołudnia nie mogę dojśc do siebie... jestem strasznie zamulony , głowa boli trochę rozmazany wzrok... maxymalnie do 6 godzin śpię a potem sie przebudzam co chwilę]

wrzucasz tą mianseryne rano razem z paroksetyną ? :|
bez sensu wydaje mi się wrzucanie mianseryny w ciągu dnia skoro ma działanie sedatywne, ja chce brać 50-100mg sertraliny rano i 15-30mg mianseryny wieczorem na sen.
Uwaga! Użytkownik oon nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 52 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: soultaker »
dodaje mianseryne na noc a seroxat biore o 8 rano
"Oddech na raty, myśli w leasingu"
ODPOWIEDZ
Posty: 1207 • Strona 1 z 121
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.