Wódka - wątek ogólny

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

• 9127 / 1247 / 0

Oczywiście - Bols kiedyś królował.
Nie wiem, jak smakuje teraz, ale ja mam uraz do tej wódki (bo się nią raz okropnie sponiewierałem).
Tak naprawdę jedynymi wódkami, które przechodziły mi przez gardło niemal z przyjemnością (a na pewno bez niesmaku) były Belvedere i Chopin (tylko te ceny...).
Użytkownik nieaktywny
  • 31 / 8 / 0

Tak jak do wódki się przekonać nie mogłam, wręcz sam zapach sprawiał że na bełta mnie brało tak w końcu serce mi skradła żytniówka cytrynowa. %-D I taniej niż walenie kilku piw a i lepiej wchodzi o dziwo. %-D

Ekstaza pod kontrolą

Współczesny, zachodnioeuropejski szaman siedzi za biurkiem w domowej bibliotece w Hanowerze. Na pozór nie ma żadnych atrybutów szamańskich. Rozmawiamy jeszcze w pandemicznych, sterylnych warunkach, świeżo oswojeni z narzędziami do wideokonferencji.

Polskie uderzenie w kartel z Medellin, czyli CBŚP wspomina chwile chwały

Wspominkowy artykuł z numeru czasopisma "Policja 997" poświęconego w całości osiągnięciom CBŚP ;)
  • 568 / 22 / 0

Od paru dni mam mdłości i różne dolegliwości żołądkowo jelitowe. Czy w takim stanie możliwe jest wypicie 50ml łychy?
  • 9127 / 1247 / 0

Jakikolwiek mocny alkohol powinien wybić ustrojstwa. Na owe dolegliwości w moich stronach zaleca się wódkę z pieprzem (nie wiem, czemu z nim). Łycha powinna pomóc (a przynajmniej nie powinna zaszkodzić).
Nie testowałem tego nigdy, ale byłem 2 x świadkiem, że wódka pomogła.
Użytkownik nieaktywny
  • 975 / 283 / 0

13 lutego 2020simer44 pisze:
Bols jedyna z tańszych wódek która nie piecze i nie śmierdzi. Piliście?
jak dla mnie to nie, kiedyś była oki, ale się popsuła, osobiście na niąnawet nie mogę patrzeć na półce sklepowej %-D
  • 979 / 100 / 0

jaką polecacie wódke smakową która gładko wchodzi i i nie czuc aż tak wódy?
  • 461 / 51 / 0

15 lutego 2020Brutalny pisze:
jaką polecacie wódke smakową która gładko wchodzi i i nie czuc aż tak wódy?
żołądkowa gorzka pigwa, ewentualnie soplica orzech laskowy. jest jeszcze coś takiego jak triple sec, oficjalnie likier, lecz ma 40%. vódy nie czuć, ale smak ma mocno wyrazisty.
  • 9127 / 1247 / 0

Cytrynówkę.
Użytkownik nieaktywny
  • 975 / 283 / 0

^^ Panie Jezu - wiesz jaka jest naj cytrynówka? Kupić spiryt i cytryn, cytryn.. wycisnąć z cytryn sok(troche miąższu jak będzie to nie przeszkadza), powiedzmy na każdą ilość soku z cytryn dodać proporcjonalnie ilość spirytu, niech troche postoi, po 2 kielichu nie czuć alko, wchodzi gładziutko, analogicznie polecam - "pomarańczówkę", warto(piłem tylko takową "cytrynówkę")
  • 113 / 36 / 0

Ja pomaranczowki takiej jak wyzej nie polecam. Zbyt mało intensywny smak pomaranczy nie przebije się przez spiryt. Cytryny to cos innego.
Polecam podoby przepis; butelka, 5-6 cytryn wycisnietych i przez sitko z miąższu oczyszczonych, wlać sok z cytryn, tak 150 ml spirytu i reszte zalac sprite'em. Do lodowki na wieczor i jest miodzio taka wódeczka. Może też postać parę tyg.
Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 1475 uczestników Wejdź na czata