Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.
Zablokowany
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 34 / / 0
witam wszystkich stymulatorów .Otóż zbieram informacje na temat wszystkich substancji stymulujących i dopingowych.Chciałbym po porstu poznac trochę wiecej stymulantów szczególnie takich co szczególnie działają na poziom dopaminy w przestrzeniach międzysynaptycznych .Nie chodzi mi to o stymulanty wymienione na forum i wszytskim znane (amfetamina i inne) ale o te raczej mniej znane np. przeczytałem że na przykład substancja o nazwie nikedamid jest używany jako doping a zaraz po tym przeczytałem że jest to po prostu witamina B3.Chciałbym po porstu poznac treochę więcej stymulantów bo psychodelików jest od groma zreszta podobnie jest z depresantami(też ich dużo włączając leki opoidowe)
Dziękuje z góry za wszystkie informacje
  • 4 / / 0
Nieprzeczytany post autor: szejken »
  • 34 / / 0
Nieprzeczytany post autor: maku »
ostatnio nawet znalazłem nazwy innych stymulantów.Czy ktoś ma jakieś pojęcie o takich substancjach jak ''fenelina'' lub ''lnemolina'' bo chciałbym wiedzieć co to jest??
  • 867 / 12 / 0
Nieprzeczytany post autor: Lotnik »
fenelina to nielegalny stymulant, kontrolowany tak samo jak kokaina i Inemolina (cytat ze stronki z zakazanymi substancjami)
ChÓj!
  • 34 / / 0
Nieprzeczytany post autor: maku »
a może mi ktoś pwoiedzieć jak działa ta inemolina??
  • 369 / 12 / 0
Tak na marginesie witamina B3 to niacyna, a niketamid jest zaiste stymulantem pokroju kofeiny.
Zablokowany
Posty: 6 • Strona 1 z 1
HyperTuba dodaj film
Artykuły
[img]
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.

Newsy
[img]
W miesiąc zarabiają milion złotych. Gangi porzucają narkotyki dla papierosów

Gangi znowu wchodzą w papierosy, znowu jest to żyła złota, a ryzyko dużo mniejsze niż przy handlu narkotykami - donosi we wtorek "Gazeta Wyborcza". W miesiąc bez żadnego problemu zarabiają milion złotych.

[img]
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu

Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.