uprawa w warunkach domowych przy użyciu sztucznego oświetlenia
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 1 z 2
  • 7 / / 0
Siemqa od pewnego czasu wertuje to forum i uważam że jest świetne, ale w między czasie chciał bym uzyskać odpowiedź na kilka pytań:

1. Box wynosi około 130 cm wysokości a podstawa to około 70x50, która lampa będzie wystarczająca HPS 150 czy HPS 250? Interesuje mnie też co wyjdzie taniej HPS z pełnym osprzętem czy kilka świetlówek kompaktowych + potrzebny osprzęt - mam dylemat

2. Ile roślinek z powodzeniem moge tam wsadzic? (feminizowane). Mam zamiar 2 i nie wiem czy to nie za duże "pudło"

3. Jest jakiś typ oświetlenia który nie będzie przeszkadzał w fazie bez światła, a pomoże utrzymać dobrą temperature (bez światła może być naprawde niska bo będzie coraz zimniej a pomieszczenie nie jest ogrzewane)

Z góry dzięki za wszelką pomoc!
  • 22 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Raphi »
Witam,

1. http://hyperreal.info/~emes/lumens/ <-- Tu masz kalkulator którym możesz sobie wszystko obliczyć. Wychodzi, że najlepszym rozwiązaniem będize HPS 250 W. Wg. mnie w świetlówki nie warto inwestować.

2. Wydaje mi się, że 3-4 ale jeśli ktoś wie lepiej niech powie.

3. Raczej nie... ale nie łatwiej włożyć grzałke, etc. ?
"Dym z moich ust, który spływa na Ciebie
Czy potok słów, mówisz: nie, jeszcze nie wiem!
Więc podejdź bliżej, niech Twój mózg opuści klatkę
Zrozumiesz wszystko kiedy poznasz moja Matkę"
  • 445 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Pan Jah »
ad. 1 Zdecydowanie wyjdzie Ci taniej HPS. Do tego box'a musiałyś włożyć coś kolo 15-14 świetlówek. 23W filips kosztuje 14zł i da ci to sume 210zł + do tego okablowanie, oprawki, wtyczki...
Na 1m^2 powinno być dostaczone 600W światła (wiem ze powinienem podać w lumenach bla bla bla)
Bedziesz potzebował co najmniej 200W HPS

ad. 2 Zależy jaką techniką ędziesz uprawiał... Czy SOG czy ScrOG czy lst czy nawet normalnie bez katowania etc. Tak jak napisał Raphi 3-4 rośliny /na 1000cm^2 1 weed/

ad. 3 Z tego co pamiętam możesz włożyć czerwoną (bądź jaką kolwiek, ale lepiej czerwoną) żarówke. Dlaczego? Żarówki nie dają praktycznie żadnych lumenów i nie powinny pobudzać rosliny do wzrsotu, ale powinny podniesc temperature w boksie.
  • 3523 / 56 / 0
Nieprzeczytany post autor: WildMonkey »
Nie ryzykowałbym z jakimkolwiek światłem w celu ogrzania boxa.To może zakłócić fotoperiod
GG 11510053
Piszcie kiedykolwiek

Wszystko co napisałem na tym forum to prawda; opisywane sytuacje miały miejsce..
  • 218 / / 0
Nieprzeczytany post autor: kruczy »
w sumie, jakby pomalowac ja jakas czarna farba ktora by wytrzymala taka temp (o ile w ogole takie sa). i dodatkowo nalozyc (tak zeby nie dotykal zarowki) na nia taki gruby worek z materialu jak maja rolnicy np do ziaren. Moze by z tego cos wyszlo. trza by bylo sprobowac. ktos chetny do doswiadczen? :D
  • 296 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: a. »
kruczy: Podpal najpierw wlasny dom, puzniej namawiaj innych.
  • 3523 / 56 / 0
Nieprzeczytany post autor: WildMonkey »
Nie rozumiem po co grzać żarówkami,to kompletnie bez sensu i niebezpieczne.
GG 11510053
Piszcie kiedykolwiek

Wszystko co napisałem na tym forum to prawda; opisywane sytuacje miały miejsce..
  • 218 / / 0
Nieprzeczytany post autor: kruczy »
[quote="a.bsurd"]
kruczy]

a czy ja powiedzialem ze to bezpieczne? sama uprawa na strychu moze jua miec podwyzszone ryzyko - duza wilgotnosc, czasami brak przeplywu powietrza. a.bsurd nie musisz sie tak wywyzszac swoim tonem wypowiedzi zrównując innych z ziemia, co chcesz tym osiagnac? to forum jest dla Ciebie jakas forma dowartosciowania siebie? chcesz o tym porozmawiać? a moze snia Ci sie pożary?
  • 445 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Pan Jah »
WildMonkey pisze:
Nie rozumiem po co grzać żarówkami,to kompletnie bez sensu i niebezpieczne.
przyznam grzanie żarówkami jest mało ekonomiczne, ale bez przesady ]
Nie ryzykowałbym z jakimkolwiek światłem w celu ogrzania boxa.To może zakłócić fotoperiod
[/quote]

Jesli by naśladować nature, to popatrz na księżyc ---> "świeci" sie w nocy bo odbija promienie słonecze i dzieki niemu tak naprawde coś widać w nocy, czyli jakieś małe ilości lumenów/światła do nas docierają czyż nie?

Sądzisz ze to też moze powodowac zakłucenia w fotoperoidzie? Nigdzie na świecie, nie ma takiego miejsca żeby było totalna Ciemnota (poza jaskiniami, grotami, głębinami)



Dobra... Karbek, słuchaj nie ma praktycznie sposobu na ogrzanie twojego box'a po wyłączeniu oświetlenia.. Bo albo jest to niebezpieczne, albo popostu drogie (myslalem zeby polecic Ci ogrzanie styopianem/ocieplaczem do dachów)

Przepraszam jesli kogos uazilem swoja wypowiedzia ale jestem troche piss off
  • 3523 / 56 / 0
Nieprzeczytany post autor: WildMonkey »
Małem na myśli grzanie żarówkami z osłonami ,pomalowanymi itd ;-)
GG 11510053
Piszcie kiedykolwiek

Wszystko co napisałem na tym forum to prawda; opisywane sytuacje miały miejsce..
ODPOWIEDZ
Posty: 14 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
USA: DEA tymczasowo zaklasyfikuje 7-OH do tej samej kategorii co heroinę i LSD

W środę amerykańska Agencja ds. Walki z Narkotykami (DEA) ogłosiła zamiar tymczasowego zaklasyfikowania 7-hydroksymitagyniny (7-OH) oraz trzech powiązanych substancji jako narkotyków Grupy I, czyli tej samej kategorii co heroina i LSD.

[img]
Naukowcy ostrzegają: „pożycza energię” kosztem nocnej regeneracji i napędza błędne koło

Kofeina wpływa na jakość nocnego wypoczynku i może skracać sen lub utrudniać zasypianie - wynika z badań. Jednak nawet przy pozornie prawidłowej długości snu może zmniejszać aktywność wolnofalową i przesuwać obraz EEG w stronę bardziej czuwającego mózgu – oceniła ekspert prof. Donata Kurpas.

[img]
Nowy sposób rozprowadzania narkotyków w Berlinie. Rodzice muszą być szczególnie ostrożni

Policja w Berlinie wydała ostrzeżenie dotyczące nowego sposobu rozprowadzania narkotyków: kolorowe ulotki z danymi kontaktowymi dealerów wrzucane są bezpośrednio do skrzynek pocztowych razem z saszetką kokainy, haszyszu, ekstazy, marihuany lub innego narkotyku.