Dział poświęcony harm reduction – metodom mającym na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 2558 • Strona 255 z 256
  • 809 / 168 / 0
Awatar użytkownika

Wiele osób zauważyłem że puszcza staze jak już jest w żyle i pojawia się krew w kontrolce, a to błąd, bo często odpinając staze igła się poruszy i wyskakujemy z kabla. Więc lepiej wpuszczać towar, tego centa czy dwa na zaciśniętej stazie. Mnie ostatnio piguła pobierała krew a że mam pozapadane żyły i zrosty to ciężko się wkłuć. Więc założyła staze i wbiła igłę bez strzykawki, tak długo nią manewrowała aż zaczęła kąpać krew i wtedy dopiero pobrała odpowiednią ilość do szkiełka. Zresztą sposób na wbijanie igły i szukaniu żyły jest dobry ,przynajmniej nie robią się skrzepy w pompce. Można też podawać z dwóch pompek wtedy np.z heleną i z władkiem .
  • 510 / 200 / 0
Awatar użytkownika

Mam prośbę o wyjaśnienie wątku, ze stężone roztworu są niekonieczniek orzystne.
Stoczyłam o to rozmaite dyskusje z wszelakimi ekspertami i tak zagorzali stimiarze ifaouwcy mówili mi w większośc, że za dużo wody daję,
kilka mm3 wystarczy.
Do miksow z h robię sobie średnie stężenia, ale zwykle wody nie oszczędzam. Ale nie chcę się też przelewać. Puchnę. Jakie szkody jeszcze są znane w wyniku stosownia zbyt stężonych roztworów? Oprócz tego, że można łatwiej przedobrzyć?
  • 1022 / 129 / 0
Awatar użytkownika

Ja używałem zawsze sznurka od spodni z małą pentelką na końcu przez którą przeciągałem drugi koniec.
  • 171 / 20 / 0
Awatar użytkownika

Najprostsze rozwiązania są najlepsze, pomysł genialny.
  • 4289 / 1854 / 1
Awatar użytkownika
DexPL
Kompetentny
Kompetentny

12 stycznia 2022krzychv pisze:
@DexPL Jaki rozmiar igieł przy codziennym stosowaniu po kilka razy bardziej szkodzi? Korzysztam z 0.4 x 19mm i mam pytanie czy na dłuższą metę wyrządzają one więcej szkód niż załóżmy 0.5 lub 0.6 x 19mm? W którą strone jest lepiej mniejsze czy większe?
Z mojego doświadczenia technika robienia strzałów jest dużo ważniejsza niż rozmiar igły. Mając braki w technice nawet insulinówką narobisz więcej szkód niż 0,8x40. Jednakże zakładając, że masz już jakąś technikę i potrafisz zadbać o miejsce wkłucia po całej zabawie, to 0,5 wg mnie jest optymalna. Generalnie im igła grubsza tym większe straty. Oczywiście ważne jest co podajesz. Niektóre roztwory wymagają grubszej igły ze względu na gęstość.
UWAGA !!! MAM NOWY SURESPOT. CHCESZ UZYSKAĆ KONTAKT - NAPISZ PW
STARY JEST JUŻ NIEAKTUALNY
  • 420 / 108 / 0
Awatar użytkownika

Hej, mam pytanie, być może durne trochę. Czy istnieje opcja, że igła jest ładnie w żyle, mimo, że w kontrolce nie pojawiła się krew?
PW - pamiętaj o privnote.com
WickrMe m0rningzolpi
mail pretty.visitor@ctemplar.com

HUMBUG.
  • 31 / 1 / 0

Mam pytanie zdrowotne, ogólnie miałem przez ostatnie [are dmi gorszy okres z depresją, i waliłem w tą samom żyłe Oxydolor, nie był oczyszczony jak należy bo był mętny. Główna żyła łokciowa nie boli przy dotyku, ale boli przy ruszaniu ręką. Skóra nie wygląda źle. Czy dzieje sie coś poważnego?
  • 4289 / 1854 / 1
Awatar użytkownika
DexPL
Kompetentny
Kompetentny

Zbyt mało informacji. Zrób zdjęcie i zamieść, lub wyślij pw jak masz obawy.

ODnośnie wcześniejszego pytania - tak. To, że w kontrolce pojawia się krew wynika z podciśnienia w strzykawce. Jak go brak, to krew się nie pojawia. Musisz stworzyć podciśnienie w strzykawce by samodzielne "zaciągała" ona krew. @ImGoingHighIn505
UWAGA !!! MAM NOWY SURESPOT. CHCESZ UZYSKAĆ KONTAKT - NAPISZ PW
STARY JEST JUŻ NIEAKTUALNY
  • 7 / / 0

Na codzień urzywam igły raz, dwa, czasem nawet więcej razy. No i nie da się ukryć trzeba coś zrobić żyłami/miejscami wkłuć itd
Posiadam Lek Neoparin (Enoksaparyna sodowa) aby zapobiegać zakrzepicy i od 4 dni podaje 6000j sc. /d (podaje w okolice pępka)
Oraz smaruje Heparyną miejsca wkłuć iv
Coś jeszcze byście dodali?
BTW Wiem że Enoksaparyne można również podawać iv (obok sc. jest oznaczenie iv) ale wiem też że bez konkretnych danych (wyników badań/biodostępności itd) czy choćby opini lekarza to zły pomysł.
Ma ktoś dostęp do takowych wyników? Albo chociaż wiedze czy poprzez podanie iv zwiększa się czynnik ochronny przed zakrzepem? Bo jak nie to zostaje przy podskórnym.
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2022 przez DexterMorgan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1 / / 0
Awatar użytkownika

Po jakim czasie pojawiły się u was zrosty? Mam tragiczne żyły, małe i ledwo widoczne, na zgięciu łokcia jednej ręki mam dwie, na drugiej trzy, więc już się trochę o te zrosty obawiam. Wiem, że to jest pewnie kwestia indywidualna, ale jak to u was było? Kwestia miesięcy czy lat i w jakich częstotliwościach?
Koszmary dalej sobą są, ale gdzie są sny?
ODPOWIEDZ
Posty: 2558 • Strona 255 z 256
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.