uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 6 / / 0
sory za zasmiecanie bo moglbym przegrzebac forum i gdzies znalazlbym odp ale zalezy mi na czasie, ale do rzeczy:
wiec zamierzalismy dzis z kumplem dzis jechac na miejscowke i wysadzic 6 passionow i okolo 10 durbanow, wczoraj kupilem ziemie wszystko elegancko lecz dzisaij przypomnialo mi sie o najwazniejszym, ZAPOMNIALEM KUPIC SLIMAKOL znacie jakies dobre pewne metody na slimaki, niskobudzetowe zarazem, ktore mozna zrealizowac w niedziele przy zamknietych sklepach, prosze o szybka odpowiedz, dzieki z gory
  • 459 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Rastuch »
moja mama stosowala w ogrodku rozsypane trociny (nie byly tak dobre jak slimakol, ale zawsze to cos). oprocz tego mozesz uzycz roztluczonego szkla. jest wiele niekonwencjonalnych metod, ale zadnej z nich (no oprocz tych trocin) nie sprawdzalem, najlepszym rozwiazaniem (w 100% skutecznym) sa srodki chemiczne (np slimakol). slyszalem tez cos o dolku z browarem, one podobno do tego ciagna i sie w nim topia. mozesz ogordzic roslinki 'plotem' z patykow, musza byc jeden obok drugiego, ale to tez nie zdaje egzaminu w 100%, chyba kopernik to zastosowal. na poczatku mowil ze jest ok, ale potem mu chyba wciely wszystkie rosliny. slimaki to sprytne bestie, zrobia wszystko zeby sie dobrac do twoich konopi. najlepszy jest slimakol i tyle. poszukaj na forum, jest o tym sporo powiedziane... o tu znalazlem cos na ten temat (zajelo mi to doslownie 20sekund, wystarczy chciec a znajdziesz ;) )
http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=10700
Paprika Korps - "Magnetofon"

Album "Magnetofon" nagrany w studio "Punkt G" w Giebułtowie w 2007 roku. Tym razem, muzycy opolskiej grupy, zapraszają słuchacza do krainy zwodniczo melancholijnych melodii na dzikie rodeo po pograniczu nieustępliwego rytmu i onirycznej pulsacji.
Nagranie: Artur Gasik, Jarek "Smoku" Smak
Miksy: Jarek "Smoku" Smak, Mariusz "Activator" Dziurawiec w Studio "As One"
  • 137 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: iwil »
Szkło raczej nic nie da, ślimaka nie tak łatwo pociąć jak się wydaje a to z powodu dużej ilości śluzu jaki wydziela i zaskakująco dobrych właściwości regeneracyjnych jego 'nóżki' :D
  • 6 / / 0
Nieprzeczytany post autor: wert »
stwierdzilem ze najrozsadniejsze bedzie poczekanie az otworza ogrodnicze :P
  • 459 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Rastuch »
stwierdzilem ze najrozsadniejsze bedzie poczekanie az otworza ogrodnicze :P
tez bym tak zrobil, to jest najlepsze rozwiazanie. jak kupisz slimakol to masz praktycznie 100% pewnosci, ze ci roslinek nie wpieprza. tylko moja mala rada, rozsyp tego slimakola wokol roslin/roslinki w odleglosci min. 30-40cm, ja posypalem w odleglosci 20cm i zanim srodek zaczal dzialac, to jeden slimak zaczal sie juz dobierac do konopki (na szczescie w miare szybko padl i nie zdazyl jej zjesc ;) ) wiec im dalej tym lepiej (tylko nie przesadzaj), nazra sie i nawet nie zdaza dojsc do krzaka tylko padna.
Paprika Korps - "Magnetofon"

Album "Magnetofon" nagrany w studio "Punkt G" w Giebułtowie w 2007 roku. Tym razem, muzycy opolskiej grupy, zapraszają słuchacza do krainy zwodniczo melancholijnych melodii na dzikie rodeo po pograniczu nieustępliwego rytmu i onirycznej pulsacji.
Nagranie: Artur Gasik, Jarek "Smoku" Smak
Miksy: Jarek "Smoku" Smak, Mariusz "Activator" Dziurawiec w Studio "As One"
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
USA. Takiej zmiany w kwestii marihuany nie było od dekad

Ministerstwo sprawiedliwości USA zmieniło w czwartek klasyfikację produktów z marihuany. To najdalej idąca zmiana polityki w tej sprawie od dekad. Marihuana znalazła się w "koszyku" substancji o umiarkowanym lub niskim potencjale uzależnienia, takie jak ketamina, paracetamol z kodeiną i sterydy anaboliczne.

[img]
Lepsza dostępność do terapii dla osób uzależnionych od opioidów

Rada Ministrów przyjęła nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw. Nowe rozwiązania zwiększają dostęp do leczenia osób uzależnionych, upraszczają procedury dla instytucji publicznych oraz umożliwiają skuteczniejsze udzielanie pomocy medycznej.

[img]
CBZC uderza w narkobiznes. Zatrzymano 27 osób

Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 27 osób podejrzanych m.in. o wprowadzanie na terenie województwa opolskiego znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa zajmowała się dystrybucją marihuany oraz mefedronu, czerpiąc z tego procederu stałe korzyści majątkowe.