A teraz do konkretow:
Sklad roslinny:
2x Top 44 f2 wlasnej produkcji,
2xXXX f2 wlasnej produkcji(oryginalnie rosnace juz roslinki f1 dostala znajoma i przekazala mi, pomimo ostrego ataku przedziorkow udalo sie pozyskac troche nasion)
1x Big Branch by Pes3fan(kto bywal na Overgrow ten wie co to za odmiana i co to za ziom) mam jeszcze kilka nasion tego rarytasa ale czekaja na outdoor
Roslinki wykielkowaly(na reczniczku jednorazowym) 9.III i poszly do ziemi jakies 2 dni pozniej wszystkie juz wygladaly ochoczo z ziemi. pierwszy tydzien staly pod jedna swietlowka umieszczona dosc nisko ale jednak za wysoko bo zdazyly sie troche powyciagac.
Wczoraj prawie ukonczylem modyfikacje docelowej szafy i juz tam sobie siedza i ciesza sie 4 swietlowkami energooszczednymi.
Pare slow o szafie:
Jest to szafa na ubrania jakich tysiace przestrzen ktora przeznaczylem na uprawe ma wymiary 52x101x160cm.
Poki co na dole 2 pasywne wloty powietrza i na gorze 3 wiatraki 12v z zasilaczy komputerowych. Jesli temp bedzie za wysoka dorzuce jeszcze kilak w zaleznosci od potrzeb.
Swiatlo:
Teraz sa 4 zarowki energooszczedne 21W w dwoch odblysnikach zrobionych z form do pieczenia ciasta. Dodatkowo czeka 100W HPS, ale rusze z nim jak roslinki troche podrosna. Palnuje dorzucic jeszcze troche oswietlenia ale jeszcze nie wiem czy HPS czy kompakty.
Poki co roslinki sa jeszcze w kubeczkach malych, poczekam do konca tygodnia i przerzuce je w wieksze troche doniczki(chce zeby najpierw ladnie spenetrowaly korzeniami obecnie dostepna powierzchnie).
Jak, ze moj poprzedni grow indoor byl lstowany dosc mocno(bywalcy OG moze pamietaja) to teraz chyba pozostawie roslinki bez naginania bo box jest dosc wysoki, ewentualnie troche je przytne.
No to chyba juz wszystko co mailem na poczatek napisac, dorzucam zdjecia(niestety narazie robione telefonem ale w nast tyg beda juz normalne) i czekam na opinie, sugestie itp.
pozdrawiam
--
Kaczy
PS. jest mozliwosc zalaczenia wiecej niz jednego zdejcia?
Pozdro dla wszystkich ogrodników:
Overgrow the Worldl!
Troche malo tego oświetlenia tu masz, 250W-400W HPS by ci się przydal do takiej szafy.
pozdro
PS
jako ze nie wiem jak wrzucic wiecej niz jedo zdjecie do posta to wrzucam w kolejnych pstach:-)
Pozdro dla wszystkich ogrodników:
Overgrow the Worldl!
Pozdro dla wszystkich ogrodników:
Overgrow the Worldl!
Pozdro dla wszystkich ogrodników:
Overgrow the Worldl!
Pozdro dla wszystkich ogrodników:
Overgrow the Worldl!
Co do nawozow tona veg biohumus, a na flo zamierzam kupic planton K(jesli w koncu namierze go gdzies).
Co do CO2 to nie zamierzam sobie tym glowy zawracac nie sadze zeby bylo to na tyle istotne a mam jeszcze duzo pola do ulepszenia mojej plantacji wiec zamierzam najpierw dopracowac co sie da a wtedy jesli nadal nie bede zadowolony z efektow zajac sie "udziwnieniami" typu CO2. Narazie priorytet to dodatkowy HPS chyab 150W.
Tak wiec wedlug mnie jesli jesli nie jestes mega zaawansowanym growerem to CO2 mozesz odpusici sobie.
pozdro
Pozdro dla wszystkich ogrodników:
Overgrow the Worldl!
powodzenia w uprawie i ZDAJ KONIECZNIE RELACJE O TYCH ODMIANACH I PORÓB NASIONKA I KRZYŻÓWKI!
nic wiecej nie bede mowil bo masz dobrze obkminiony temat i dobrze wiesz co i jak hehehe :-D
ps: ja nie pamietam co to byla za odmiana tą co miał pes3fan :scared:
K+ ;-)
pozdro i dobrze ze chociaz czesc waiary z OG sie tu trzyma
Pozdro dla wszystkich ogrodników:
Overgrow the Worldl!
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Polak zatrzymany na granicy. Próbował wwieźć do Rosji 40 kg haszyszu
Na przejściu granicznym w Grzechotkach polskie służby zatrzymały mężczyznę, który próbował wjechać do Rosji z ponad 40 kg haszyszu o czarnorynkowej wartości ponad 2 mln zł - poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa w Olsztynie.
Farmakoterapia przewlekłego bólu w USA – nowy i nie do końca bezpieczny wzorzec
Okryte złą sławą leki opioidowe przez lata stanowiły w USA. fundament farmakoterapii przewlekłych dolegliwości bólowych. Naukowcy z Uniwersytetu Michigan zdecydowali się sprawdzić czy opioidy są nadal tak często wykorzystywane w leczeniu chronicznego bólu.
"Narcos z Podlasia" skazani. Ich narkotyki miały zalać polski rynek
Meksykańscy narcos, którzy produkowali metamfetaminę na Podlasiu, zostali skazani przed sądem w Białymstoku. To pierwszy przypadek w Polsce, który pokazuje zmianę modelu działania karteli - zamiast szmuglować narkotyki do Europy, wysyłają "kucharzy". Tylko w Polsce toczą się procesy jeszcze dwóch innych grup z Meksyku.