PcP pisze:Mimo wszystko warto wiedzieć o zagrożeniach. Złudne poczucie bezpieczeństwa jest o wiele gorsze od niebezpieczeństwa. Przy niebezpieczeństwie człowiek stara się o bezpieczeństwo.
Może cos wniose do tematu.chociaz wiem, ze to podstawy.
Własny serwer z kluczami, dystrybucja takich kart:
http://www.g10code.de/p-card.html
Po odczytaniu numeru (zdaje się, że każda karta ma wybity w fabryce, tylko nie wiem czy tu jest jakiś mniej jawny numer) albo mniej bezpieczenie - moderator podpisuje klucze publiczne zainteresowanym.
Przed wysłaniem szyfrowanie wiadomości do wszystkich userów z serwera, jeżeli ktoś nie ma kompletu, klucza prywatnego i hasła to dupa zbita jeżeli chodzi o podglądanie.
Wolałbym karty - samo w sobie jest bezpieczne, a jakiekolwiek grzebanie w celu dorwania klucza może skompromitować wiadomość jako dowód na cokolwiek (np. chuj sam sobie wygenerował nowy klucz i podpisał co chciał).
Najlepiej to logowanie się przy użyciu GPG, nie wiem podpisywanie numeru sesji czy coś ale kluczem podpisanym przez moderatora, tak żeby nie dało się wchodzić na cicho, bez postów i oglądać jak leci.
Ofc. tylko w kilku działach, reszta dostępna dla informacji.
No i odpalenie tego jako ukryta usługa TORa.
Wiem, że najbardziej może spierdolić użytkownik kompromitując klucz ale lepsze to niż nic.
Przeniesiony posty niezwiązane z działem na HR do wątku "Cypher - bezpieczeństwo, anonimowość w sieci w HP - PcP
Zbyt duzo ignorancji i propagandy glupiej kultury masowej. Tylko ludzie o otwartych umyslach i ceniących wolnosc beda interesowac sie tym , o ile podolaja wymaganiom jakie to niesie. Idać dalej to jeszcze trudniej bedzie im zmusic osoby z otoczenia do kontaktowania sie w ten a ten sposob.
Tu by trzeba zapromowac od podstaw uzywanie linuxa z lvm i napisac jakiego i dlaczego i potem dalej, pgp, otr, tor, whonix, vpn itp.
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
Efekty terapii wspomaganej psychodelikami są zachwycające
Mąż polskiej noblistki myślał, że "popadł w szaleństwo". Badania nad psychodelikami w PRL
Rodacy odstawiają alkohol i papierosy. Sklepy na osiedlach już liczą straty
Jak podaje Polska Izba Handlu i CMR, w listopadzie 2025 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych spadła o 1 proc., natomiast łączna liczba transakcji w tym formacie sklepów obniżyła się o 4,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej.
Czy wyleczymy Alzheimera marihuaną? Naukowcy udowodnili, że jej mikrodawki są bardzo skuteczne
Szybkie starzenie się społeczeństwa powoduje, że dramatycznie poszukujemy nowych metod leczenia choroby Alzheimera. Kolejne sposoby nie działają, a neurodegeneracyjne schorzenie dotyka coraz większej części populacji. Naukowcy kierują swój wzrok w stronę mikrodawkowania marihuany, które ma poprawiać zdolności pacjentów i nie wywoływać „haju”. Wiarygodne źródła pokazują, że to… działa.
Dentysta od razu pozna, czy paliłeś marihuanę. Kilka ważnych szczegółów
Coraz więcej pacjentów siada na fotelu "po skręcie", licząc na mniejszy stres. Tymczasem stomatolodzy i badacze alarmują: regularne używanie marihuany może odbić się na zębach i dziąsłach, a przed zabiegami potrafi skomplikować działanie znieczulenia. Na liście konsekwencji pojawiają się nie tylko ubytki i utrata zębów, ale też sygnały związane z nowotworami jamy ustnej.
