Szałwia wieszcza (Salvia divinorum) - dyskusja o ekstrakcji, paleniu i uprawie
Więcej informacji: Salvia Divinorum w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 1797 • Strona 4 z 180
  • 144 / 8 / 0
ja widocznie jestem juz starej daty czlowiek :D pamietam tylko ze niektorzy do cannabisu uzywali butli CO2, jesli trzymali w zamknietych boxach

mozwliwe ze rosliny pobieraja co2 przez korzenie, ale watpie zeby go jakos szczegolnie potrafily wtedy zaadaptowac do fotosyntezy ? dobry nawoz wo korzonkow, a co2 na liscie i cannabisy niektorym rosly bardzo dorodne

widze, sprawdzilem na necie, tabletki CO2 robi sie tak samo jak niegdys cyklon B :D jedyna roznica w absorberze, ale metoda podobna :D

korzenie lubia tlen, komorki korzeni go potrzebuja aby mogly zyc, nie wiem czy tabletki co2 to dobry pomysl, korzeniom co2 potrzebne do szczescia nie jest a moze wypierac tlen z przestrzeni miedzy grudkami gleby?

ale pewnie znowu sie myle :D ?
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
napalony na palenie, skutek? lysy plant, ale ciagle potencjal w nim drzemie ....

http://img90.imageshack.us/img90/4187/obraz23107db.jpg

wierzcholek obciety, po 16 dniach wyglada tak

http://img90.imageshack.us/img90/7892/obraz23116vk.jpg

rosnie mi 0,5-1cm w ciagu dnia !!
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2006 przez zielonypanowinietywbialyszal, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 313 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: Norberto »
To bardzo ładnie i zdrowo :-P właśnie tak powinna się zachowywać zdrowa roślina.
Uwaga! Użytkownik Norberto nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
tylko cos czuje ze jak bede tak dalej je odskubywal to roslinki w koncu zastrajkuja i przestana rosnac tak pieknie :D oby sie tak nie stalo, postaram sie dac im psokoj na jakis czas :P

ta roslinka jest wogole masakryczna ! ma totalnie nieziemskie liscie, jak sie na nie patrzy palac je w dodatku to wydaja sie mienic tysiacami odcieni zieleni ! :D
fotki kilku malych listkow

http://img63.imageshack.us/img63/1536/obraz23176rj.jpg

http://img63.imageshack.us/img63/272/obraz23182pj.jpg
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2006 przez zielonypanowinietywbialyszal, łącznie zmieniany 2 razy.
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
spryskuje salvie woda destylowana :D pewnie pomyslicie ze to jest bardzo burżujskie, ale ja powiem ze jest bardziej "naturalne", w koncu deszcz to tez swego rodzaju "destylowana woda" :D

roslinka rosnie w mgnieniu oka, moze zrobic sadzonki z fragmetow lodygi? gdzie ja ciac? kolanko ma byc w ziemi, czy ma wystawac z niej, czy moze obciac tak zeby jedno bylo w ziemi a jedo wystawalo?

a na out kiedy ja mozna wystawic? w jakich warunkach? pelne slonce? cień? półcień? jak wtedy z podlewaniem, spryskiwaniem i szkodanikami sobie radzic?
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2006 przez zielonypanowinietywbialyszal, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2006 przez zielonypanowinietywbialyszal, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 313 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: Norberto »
Ładna ta z 3 gałęziami. Gdzie je trzymasz? Na parapecie, w jakims boxie czy może na stole w pokoju? :)
Uwaga! Użytkownik Norberto nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
to jest normalna roslinka, przestala nagle rosnac w zwyz, glowny stozek wzrostu jest na zdjeciu zasloniety przez lisc, na 3 wezlach wyrosly 3 galazki (na kazdym po jednej)

fajnie wyglada, tylko dlaczego glowny stozek wzrostu jakos nie kwapi sie do dzialania? :D

trzymam je oczywiscie na parapecie, jak bedzie cieplo wystawie na dwor, nie widze sensu zeby tracic jeszcze kase na doswietlanie albo osobny box skoro sloneczko jej wystarcza, oszczedzamy i pewnie roslinka woli sloneczko od lamp? tak jest bardziej naturalnie :D
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 313 / 6 / 0
Nieprzeczytany post autor: Norberto »
Wiesz, u mnie też tak się czasami robi. Wystarczy ściąć gałęzie :-P no i zrobić z nich osobne roslinki, wtedy znów zacznie rosnąć do góry.
Uwaga! Użytkownik Norberto nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 144 / 8 / 0
Ostatnio zmieniony 11 lutego 2006 przez zielonypanowinietywbialyszal, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik zielonypanowinietywbialyszal nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 1797 • Strona 4 z 180
Artykuły
Newsy
[img]
Czysta fikcja. Dlaczego MSWiA udaje, że nie ma rąk ubrudzonych wojną z narkotykami?

Klasyczny urzędniczy unik w Polsce opanowano do perfekcji. Gdy obywatele pytają o absurdalne koszty i społeczne dramaty wynikające z obecnej polityki narkotykowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) zasłania się procedurami: „Idźcie do Ministerstwa Zdrowia”. Problem w tym, że w rzeczywistości nie lekarze w kitlach, ale policjanci w mundurach zamykają rocznie tysiące ludzi za przysłowiowego grama. Czas wreszcie zacząć o tym rozmawiać.

[img]
Palenie marihuany zmniejsza chęć na alkohol? Nowe badania kliniczne przynoszą zaskakujące wnioski

Coraz więcej osób na świecie eksperymentuje z zastępowaniem alkoholu konopiami indyjskimi, a trend ten zyskał w popkulturze miano „California sober”. Choć do tej pory opieraliśmy się głównie na niejednoznacznych obserwacjach, najnowsze badanie opublikowane na łamach American Journal of Psychiatry rzuca nowe światło na ten fenomen. Kontrolowany eksperyment udowadnia, że doraźne zapalenie marihuany znacząco zmniejsza ilość spożywanego alkoholu i opóźnia moment sięgnięcia po pierwszego drinka.

[img]
Wolne Konopie: Mamy dowód, że policyjna machina działa dla statystyk

WK: Pamiętacie nasz niedawny tekst o KPP w Głogowie, która wydała ponad 1000 zł publicznych pieniędzy i zmarnowała 13 godzin pracy systemu na ściganie 0,06 grama marihuany? Wtedy zastanawialiśmy się, czy te kosztowne, absurdalne procedury prowadzą do wykrywania jakichkolwiek poważnych przestępstw. Policja nie potrafiła nam odpowiedzieć. Wysłaliśmy więc kolejny wniosek UIP. I właśnie dostaliśmy odpowiedź, która potwierdza całkowity bezsens tej polityki. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie oficjalnie przyznał, że ta cała „walka z dilerami” to fikcja, a system produkuje puste zatrzymania.