Pochodne katynonu, zawierające w strukturze atom z grupy fluorowców, nie pasujące do powyższych kategorii.
ODPOWIEDZ
Posty: 1115 • Strona 16 z 112
  • 630 / 3 / 0
Rozdmuchana sprawa? Są jakiekolwiek przesłanki mówiące, że bromometkatynon w przeciwieństwie do swoich kuzynek bromo-amfetamin?
  • 6157 / 431 / 12
@agsfd
surveilled pisze:
Z tego co wiem, para-halogenowe pochodne amfetamin były neurotoksyczne z powodu siły wywoływanych efektów. Organizm nie radzi sobie z pozbywaniem się nawału monoamin. Stąd też neurotoksyczność niehalogenowych PMA i PMMA, zarówno metylo-, jak i metoksy-.

Co do brefedronu, ciężko mi to na razie ocenić, gdyż jeszcze go nie próbowałem. Podejrzewam jednak, że wszystkie b-k, przy jednorazowym, sporadycznym użyciu, wykazują marginalną neurotoksyczność.
Oryginalny post ==>
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2011 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 3449 / 122 / 8
Należy zaznaczyć, że to tylko Twoje przypuszczenia. Osobiście nie widzę żadnych przesłanek dla tego, by brefedron był znacznie mniej neurotoksyczny niż bromoamfetaminy.
  • 6157 / 431 / 12
Receptory serotoninowe szczurów uprzednio pozbawionych serotoniny, po podaniu jednej z para-halogenowych amfetamin, PCA, nie doznały uszkodzeń.

U.V. Berger, R. Grzannaa and M.E. Molliver. The neurotoxic effects ofp-chloroamphetamine in rat brain are blocked by prior depletion of serotonin. Brain Research 1992, Vol.578, Is.1-2, 177-185. doi:10.1016/0006-8993(92)90246-6
  • 3449 / 122 / 8
Mógłbyś wskazać związek z podawaniem brefedronu ludziom niepozbawionym serotoniny?
  • 6157 / 431 / 12
2012/06/29
Tu znajdował się artykuł nt. rzekomej neurotoksyczności brefedronu. Jako, że znalazł on szersze zastosowanie wydzieliłem go do własnego wątku: Porównanie neurotoksyczności pochodnych amfetaminy

Tylko tamten będzie aktualizowany. Pod spoilerem: ostatnia wersja tu dostępna.
surveilled
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 29 czerwca 2012 przez surveilled, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: przeniesiono zawartość
  • 211 / 2 / 0
Bujda z tą neurotoksycznością brefedronu. Wkrótce na drugs-forum napiszę coś więcej na ten temat. Mam nawet poparcie naukowych artykułów :-)
  • 656 / 12 / 0
A mnie wydaje sie, ze moze sie łączyc kowalencyjnie z receptorami, czyli na dobre, przez co receptory musza zostac zniszczone, ale w jakim stopniu i na jakich receptorach to zachodzi niemam pojecia, strzelam ze na serotoninowych.
  • 1959 / 55 / 0
Mógłby ktoś opisać podanie IV?
Thirteen seconds to blood-brain barier. thirteen@safe-mail.net
  • 2814 / 14 / 0
Uwaga! Użytkownik PCP jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 1115 • Strona 16 z 112
Artykuły
Newsy
[img]
Baner reklamujący sprzedaż mefedronu wisiał na płocie sopockiego kempingu

Na ogrodzeniu kempingu przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie zawisł baner z kodem QR, który po zeskanowaniu prowadził do strony oferującej sprzedaż mefedronu. To kolejny przypadek, po niedawnych doniesieniach z Gdańska, reklamowania sprzedaży narkotyków za pomocą umieszczanych w miejscach publicznych kodów QR.

[img]
Terapeuta uzależnień: Zielsko ma konsekwencje w następnym pokoleniu

Na oczach Roberta Rutkowskiego, terapeuty uzależnień, zmieniła się rzeczywistość wokół substancji psychoaktywnych w Polsce. Ekspert opowiedział, co działo się za kulisami tej zmiany. - To miało swoją cenę, która mnie wtedy przeraziła - powiedział wprost.

[img]
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów

Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.