I druga kwestia - czy do suszenia nadaje się nieocieplana komórka? Są jakieś graniczne warunki, w których źle się suszy albo i wcale (pomijając Syberię i wnętrza wulkanów)? Dla mnie może się długo suszyć - ważne żeby żaden grzyb i żadna pleśń nie zeżarła mi moich budsów :-)
Samo slowo "komorka" nic nie mowi. powiedz jaka jest tam temperatura i jak z wilgotnoscia. najwazniejsze zeby bylo przewiewnie i w miare sucho. wilgoc sprzyja grzybom
Komórka jest bardzo przewiewna - duża, przestronna i bez drzwi:) temperatura - trochę wyższa niż na dworze, wilgotność też mniej więcej na tym samym poziomie - tylko nie ma rosy, bo jest na piętrze.
Topy juz nabraly kolory purpury-podrzuce fotki za dzien lub dwa to sami zobaczycie.
I jeszcze jedno pytanko: zamierzam suszyc topy w pokoju w kartonie po monitorze. Oczywiscie karton zamkniety z delikatnymi szczelinami i wentylatorkiem. Czy przy suszeniu bedzie ostro dawalo zapachem ganji.?? wiecie jakos nie usmiechaja misie pytania rodzicow "co u Ciebie tak slodko pachnie":) Topy na roslinie jakos srednio pachna, dopiero po bardzo delikatnym potarciu pokazuja jaka drzemie w nich moc:D
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz.
I jeszcze jedno pytanko: zamierzam suszyc topy w pokoju w kartonie po monitorze. Oczywiscie karton zamkniety z delikatnymi szczelinami i wentylatorkiem. Czy przy suszeniu bedzie ostro dawalo zapachem ganji.?? wiecie jakos nie usmiechaja misie pytania rodzicow "co u Ciebie tak slodko pachnie":) Topy na roslinie jakos srednio pachna, dopiero po bardzo delikatnym potarciu pokazuja jaka drzemie w nich moc:D
Witam mam pytanie. Zamierzam w tym togodniu sciac swoja EM. Cholernie dlugo mi sie czekalo az zakwitnie ale co zrobic-natury nie oszukasz. Mieszkam w dolnymslasku i temperatury w nocy siegaja 0 stopni-moge ja jeszcze trzymac na out? Wiecie przydalo by sie jej jeszcze pare dni kwitniecia, ale nie wiem jak to sie odbije na jej zdrowiu.(czy niska temperatura bedzie co miala do mocy ziela??)
Album "Magnetofon" nagrany w studio "Punkt G" w Giebułtowie w 2007 roku. Tym razem, muzycy opolskiej grupy, zapraszają słuchacza do krainy zwodniczo melancholijnych melodii na dzikie rodeo po pograniczu nieustępliwego rytmu i onirycznej pulsacji.
Nagranie: Artur Gasik, Jarek "Smoku" Smak
Miksy: Jarek "Smoku" Smak, Mariusz "Activator" Dziurawiec w Studio "As One"
http://link.imgshare.us/0ib9Bf
http://link.imgshare.us/0ibiIs
http://link.imgshare.us/0ib2pS
http://link.imgshare.us/0ibpxf
http://link.imgshare.us/0ibhCk
Czy taka suszarka do grzybów wielopoziomowa jest dobra do suszenia sortu ? Czy duzo traci się podczas takiego sposobu suszenia ?
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Jedna dawka "molekuły duszy" może pokonać depresję na pół roku
Zanieczyszczenie wody kokainą zmienia zachowanie łososi na wolności
Pod wpływem zawartej w ściekach kokainy, a zwłaszcza jej metabolitu, młode łososie atlantyckie pływają dalej i rozprzestrzeniają się na większą odległość – informuje pismo „Current Biology”.
CBZC uderza w narkobiznes. Zatrzymano 27 osób
Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 27 osób podejrzanych m.in. o wprowadzanie na terenie województwa opolskiego znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa zajmowała się dystrybucją marihuany oraz mefedronu, czerpiąc z tego procederu stałe korzyści majątkowe.
Koniec ery alkomatów. W polskich firmach zaczyna się era narkotestów
Kilkanaście lat temu problem używek w miejscu pracy kojarzył się niemal wyłącznie z alkoholem. Kontrola trzeźwości, alkomaty, procedury odsuwania pracownika od obowiązków – to wszystko zamieniło się w standard w wielu branżach. Dziś jednak punkt ciężkości wyraźnie się przesunął. Coraz częściej mówi się nie o alkoholu, lecz o narkotykach i innych substancjach psychoaktywnych. Wydaje się, że ta zmiana nie jest przypadkowa, ale wpisuje się w szerszy trend społeczny, szczególnie widoczny w młodszym pokoleniu.