Więcej informacji: Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala
W kroplach zoladkowych jest go bodajze 80mg, dawka mala ale zawsze cos.
osobiście wątpię, żeby te prochy w czymś pomagały, na pewno zmulą, zwiększą senność
proponuję to przenieść do wątku ogólnego
Liczę na sprawozdanie po próbie :-)
Krople żołądkowe z pabialginą mają 45mg allobarbitalu.
Wolny Od Nałogów pisze:Fenobarbital inhibuje CYP3A4 Więc luminal i belergot osłabią faze. Allobarbital z kodą jest ok całe kropeliki jak zejdzie euforia :) czasem tak robie.
Krople żołądkowe z pabialginą mają 45mg allobarbitalu.
Ale dlatego zalecałam grejpfruta albo inny inhibiotr CYP3A4, aby znieść to niepożądane działanie i pozostawić tylko działanie indukujące CYP2D6...
Btw. Dzięki za przeniesienie wątku :) ;)
Co do tego o czym piszesz BelialGlow, to nie jest to interakcja enzymatyczna a zwyczajnie farmakodynamiczna (kumulują się efekty hamujące OUN), skoro barbi miałyby być przyjęte dopiero jakiś czas po kodzie. To tak jakby ktoś zwiększał sobie euforię benzosami albo alkoholem (ja nie wiem, ale ja bym rzygała jak Polska cała, gdybym po zjedzeniu kody wypiła choćby pół piwka!).
A rada odnosnie alko sluszna, nawet bardzo. Bo po mixie barbi + alko można się obudzić już nad innym horyzontem, jak to pięknie poetycko napisał bodajże B. Prus w którejś ze swoich książek, chyba Lalce (pamiętam z czasów, gdy więcej czasu poświęcałam na czytanie lektur niż na upi*rdalanie się kodą czy inne ćpanie - jak to się człwoiek może stoczyć :( :/ ). Czyli mówiąc mniej barwnie, można zdechnąć jak nieprzytomny pies z powodu niewydolności oddechowej, względnie krążeniowo-oddechowej (choć to chyba nie po kodzie, po morfinie to już realne ryzyko).
ephemeris pisze:Czy barbituran o długim czasie działania, a więc słabo podlegający metabolizmowi, będzie indukował enzymy wątrobowe równie silnie jak te krócej działające, jak fenobarbital (Luminalum)?
Próbował ktoś za pomocą barbituranów wyindukowac sobie enzymy CYP450, a nastepnie napić się duuużej ilości soku grejpfrutowego (aby zahamować znienawidzony przez wszystkich na tym forum enzym CYP3A4 przeksztalcający kodeinę w nieaktywną N-demetylokodeinę) i walnąć se kodę?
Jakaś różnica była?
Bo chodzi o to, że jeśli barbiturany indukują (zwiększają poziom) enzymów CYP450, to zwiększą automatycznie nasz ukochany enzym CYP2D6, który O-demetyluje kodeinę do morfiny. Chyba nikomu na tym zacny froum nie muszę tłumaczyć więcej.
Dyskutujmy! :finger:
sprobuj mixow, bedzie lepiej
-benzo z koda
-dxm, sok grejp., z koda
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jurekpatryk.jpg)
Ćpali po 96 godzin, żeby cokolwiek poczuć. Fragment mocnego reportażu Patryka Jurka
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/weedtravelbyair.jpg)
Podróż z medyczną marihuaną samolotem – co musisz wiedzieć?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zdzojntempolak.png)
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/cannanxiety.jpg)
Koniec z lękiem po THC? Ten popularny terpen może być kluczem
Czy zdarzyło Ci się kiedyś poczuć niepokój lub lekką paranoję po użyciu marihuany? To częste doświadczenie, zwłaszcza przy mocniejszych odmianach, bogatych w THC. Od lat w branży konopnej krąży teoria „efektu otoczenia”, która sugeruje, że inne związki w roślinie mogą łagodzić te negatywne odczucia. Do niedawna była to jednak głównie opowieść. Teraz mamy twarde dowody.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/amfoschron.jpg)
Budowali z kostki brukowej... schowek na amfetaminę. Policjanci zatrzymali 27-latka z narkotykami
W niedzielę, 13 lipca br., gostynińscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego, który posiadał przy sobie amfetaminę. Narkotyki odnaleziono w prowizorycznej budowli z kostki brukowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.